هر دو سال یه بار یکی از تخصصی ترین نمایشگاه های خودرو در شهر توکیو کشور ژاپن برگزار می شه که خودروسازان خیلی از جمله خود چشم بادامیا ایده ها، خودروها و موتور سیکلتای جدید خود رو در این اتفاق به نمایش می ذارن.

در حالی که خیلی از این مفاهیم روی تخته رسم شده و فقط در حد ایده هستن، امسال یاماها قانون رو بهم زده و می خواد وسایل نقلیه واقعی و عجیب و غریبی رو به نمایش گذاشته و از این روش هوندا و دیگه موتورسیکلت سازان حریف در این صنعت رو به رقابت بکشه.

در واقع این سازنده ژاپنی نمونه واقعی ایده های این وسایل نقلیه رو اجرا کرده.

با در نظر گرفتن گفته های مجله اینترنتی motorcyclemagazine رادیکال ترین و عجیب ترین ایده از بین این دو طرح موتوروید (MOTOROID) است.

بنا به گفته های یاماها موتوروید یه کانسپت آزمایشی بهره مند از هوش مصنوعیه و می تونه درهای تازه ای رو به روی صنعت ساخت موتور سیکلت بگشاید.

یعنی این موتور می تونه با تشخیص حرکات راننده، خود رو با شرایط هماهنگ کنه.

این شرکت هم اینکه میگه موتوروید قادر به شناخت مالک خود بوده و می تونه مثل دیگه موجودات زنده با اون تعامل داشته و رابطه برقرار کنه.

در صورت به واقعیت پیوستن این ادعا، شاید ما در آینده تماشاگر موتورسیکلتایی هستیم که می تونه سواری لذت بخش و ایده آل تری به همراه داشته باشه. در مورد دیگه رفتارای ذهنی این وسیله نقلیه هنوز اطلاعاتی منتشر نشده.

MOTOROiD

اما همونطور که از تصاویر مشخصه موتوروید به وسیله یه موتور الکتریکی که در درون توپی چرخای عقب قرار داره نیرو گرفته و شش باتری استوانه ای رو هم در زیر تنه خود حمل می کنه.

مونوشوک یا سیستم تعلیق این وسیله نقلیه هم طراحی متفاوتی داره و به یه کمک فنر خاص وصل شده.

زین به صورتی تعبیه شده که تقریبا به سمت قسمت پشتی موتورسیکلت تمایل داشته و به وسیله تیغهای باله مانندی محاصره شده. موقعیت این تیغها به گونه ایه که انگار موتورسوار در آغوش گرفتن.

این را هم حتما بخوانید :
مخترعان افسانه ای که به دست فراموشی سپرده شدند

MOTOBOT

این گروه موتورسازی ژاپنی هم اینکه از نسل دوم موتوبوت (MOTOBOT) هم رونمایی می کنه.

موتوبوت یه ربات موتور سوار هوشمنده که واسه اولین بار دو سال پیش معرفی شد و نشون داد که می تونه راه مسابقه رو به طور کامل جداگونه از آدم طی کرده و به خط پایان برسه.

یاماها میگه که این وسیله نقلیه و ربات راننده اون بیشتر از قبل آماده س تا هرگونه راهی رو به صورت برنامه ریزی شده با سرعتای بالا (بیشتر از ۲۰۰ کیلومتر در ساعت) طی کرده و به سلامت به مقصد برسه.

حتی شنیده شده که این شرکت می خواد مسابقه ای رو بین موتوبوت و موتورسوار معروف و پر افتخار ایتالیایی، والنتینو روسی برگزار کنه.

جالبه که بدونین از راه نظر سنجی که یاماها برگزار کرده خیلی از مردم معتقد روسی توانایی شکست موتوبوت رو نداشته و مسابقه رو به هم تیمی رباتیک خود می بازه.

مدیران این شرکت می گن که هدف از ساختن و پیشرفت موتوبوت شرکت در مسابقات و انجام حرکات نمایشی نیس.

بلکه این نمونه آزمایشی به جهت پیشرفت سیستمای کنترل پایداری موتورسیکلتا طراحی شده.

با در نظر گرفتن حرکت صنعت خودروسازی به سمت وسایل نقلیه خودران و فروش و محبوبیت روزافرون این وسایل انگار اقدام یاماها به طور کامل سنجیده بوده و بازار فروش موتورسیکلتای خودران در آینده هدف رو گرفته.

MOTOBOT

یاماها هم اینکه وسیله نقلیه ای با عنوان  MWC-4 رو هم در توکیو رونمایی می کنه.

این موتور چهار چرخ که در واقع در بین موتورسیکلتا و چهارچرخها قرار داره براساس تکنولوژی چند چرخه اجرا شده.

این تکنولوژی قبل از این در اسکوتر ترایسیتی (Tricity) یاماها و کانسپت دوچرخه MWT-9 هم دیده شده.

طبق گفته مجله اینترنتی Motorrad، یاماها به دنبال تولید وسایل نقلیه نزدیک به خودروه و حتی ممکنه که  نسخه پایانی MWT-9 رو وارد بازار کنه.

این مجله هم اینکه حدس می زنه که تولید وسایل نقلیه جدید یاماها براساس این کانسپت انجام می شه. به شاید زیاد این خودرو براساس کانسپت Sport Ride بوجود اومده.

MWC-4

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *