فصلیه پر از میوه های خوشمزه و رنگارنگ در این مقاله می خوایم ۴ میوه استثنایی در این فصل رو واسه شما عزیزان معرفی کنیم که از نظر خواص از بقیه میوه های این فصل جایگاه بالاتری دارن.

کیوی

میوه های تابستونی

کیوی پر از ویتامین ثه. اندازه ویتامین ث موجود در کیوی بیشتر از نیاز بدنه. این میوه هم اینکه شامل مقدار کافی فیبر و آنتی اکسیدانه. کیوی رو به تنهایی یا در سالاد میوه استفاده کنین. هم اینکه اضافه کردن اون به اسموتیای تابستونی بسیار پیشنهاد می شه.

زردآلو

زردآلو از منابع غنی ویتامین آ، ویتامین ث و پتاسیم هستش. بهترین نوع اون، شیرین و آبداره و تقریباً در تموم طول تابستون می تونین اون رو پیدا کرده و بخرین. از مصرف زردآلو در این فصل افسوس نکنین. این میوه بین بچه ها بسیار پر طرفداره. زردآلو رو می تونین به همراه ماست هم تناول کنین.

 

توت فرنگی

میوه های تابستونی

این توت فرنگیای خوشمزه، علاوه بر اینکه یکی از پر طرفدار ترین میوه های تابستونی هستن دارای فواید زیادی واسه سلامتی هستن. مصرف توت فرنگی در تنظیم سطح کلسترول موثره. هم اینکه این میوه دلیلی واسه سفید شدن دندانا هم هست؛ چون که توت فرنگی شامل اسید مالیکه. آنزیمی که در بعضی خمیردندانا هم هست. اندازه ویتامین ث موجود تو یه توت فرنگی با ویتامین ث موجود تو یه پرتقال برابری می کنه. توت فرنگی رو می تونین پس از شستشو استفاده کنین. هم اینکه به کار گیری اون در جفت و جور سالاد میوه هم پیشنهاد می شه.

انجیر

میوه های تابستونی

انجیر با وجود حجم کوچیکی که داره، میوه ای به درد بخور و مغذی واسه بدنه. به گزارش لُس آنجلس تایمز، پتاسیم موجود در انجیر تا ۸۰ درصد بیشتر از موزه و هضم اون هم به نسبت بسیار راحته. علاوه بر این دارای آهن و منیزیم بیشتری در مقایسه با بقیه میوه ها هستش. تموم اینا در میوه ای که تنها ۲۰ تا ۴۰ کالری انرژی داره قرار گرفته. پس اگه عنوان کامل ترین میوه دنیا رو هم به انجیر بدیم، خیلی بی راه هم نگفته ایم. در آخر پیشنهاد می شه انجیر رو به صورت تازه جفت و جور و استفاده کنین.

 

تخمه هندوانه چه خاصیتی داره؟

آلبالو چه خواصی داره؟

انجیر توت فرنگی خواص میوه زردآلو سالم زی کیوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *