سویای بو داده با فشار خون مقابله می کنه

محققان آمریکایی گفتن: دانه های سویای بو داده چه بسا به کاهش فشار خون زنان در مرحله بعد از یائسگی کمک می کنه و این یافته های ممکنه واسه زنائی که به دنبال روش درمانی دیگری به جای درمان هورمونی جانشین هستن، کمک کنه چون که این درمان هورمونی جانشین، احتمال دچار شدن به بیماریهای قلبی و سرطان سینه رو در دراز مدت افزایش می دهد.

جمال شعبان، استاد قلب انستیتوی ملی قلب مصر گفت: محققان به بررسی خواص دانه سویا پرداخته ان چون دیدن میانگین ابتلای زنان به بیماریهای قلبی و سرطان سینه در ژاپن که اندازه مصرف سویا در اون بالا هستش، کاهش نشون می دهد.

محققان در تحقیقات خود روی ۶۰ زن در طول هشت هفته به این نتیجه رسیدن: مصرف روزانه نصف فنجون دانه سویای بو داده اندازه فشار خون سیستولیک رو به اندازه ۱۰ درصد و فشار خون دیاستولیک رو به اندازه ۷ درصد در بین مبتلایان به فشار خون که در این تحقیقات شرکت کرده بودن، کم کرد.

براساس این تحقیقات، اندازه فشار خون سیستولیک و دیاستولیک در بین زنان دارای فشار خون عادی هم به ترتیب ۵ و ۳ درصد کم شد. کاهش فشار خون به جلوگیری از دچار شدن به بیماریهای قلبی و عروقی کمک می کنه.

 این تحقیقات محققان آمریکایی که در نشست علمی هرساله جمعیت قلب آمریکا ارائه شد، نشون داد: به نظر می رسد مصرف دانه های سویای بو داده باعث کاهش فشار خون به همون اندازه بعضی داروهای فشار خون می شه.

این را هم حتما بخوانید :
خواص درمانی انواع کلم ها

چیجوری از بیماریهای قلبی جلوگیری کنیم؟

کلسترول خون چیه؟

سلامت نیوز سویا کاهش فشار خون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *