هنری ژوایو پیشنهاد می کنه هر روز صبح چای آویشن رو با عسل آویشن بخورین چون واسه سوء هاضمه و معده خوبه.

آویشن یه گیاه عجیب با خواص دارویی اثبات شده که در زمینای خشک رشد می کنه. رومیا واسه تصفیه هوا از آویشن استفاده می کردن و قبل از حموم کردن مقداری آویشن در حموم می گذاشتن تا معطر شه.

 

دکتر هنری ژوایو پیشنهاد می کنه هر روز صبح چای آویشن با عسل آویشن بخورین چون واسه سوء هاضمه و معده خوبه. اون میگه حتی بوی آویشن درمان گره.

این دارو حس بویایی از دست رفته رو بر می گردونه و واسه تقویت حافظه و بیماریای عصبی و پارکینسون و فراموشی خوبه. ایشون میگه بوئیدن آویشن جلوگیری از سرماخوردگی می کنه و خنثی کننده آنژینه.

اون میگه: هر روز از اسانس آویشن واسه نفس کشیدن استفاده کنین چون معطره و جلوگیری از مریضی می کنه. این گیاه کوچیک بیماریایی مانند جذام، فلج و عفونت به درد بخور و سکسکه و گزش جانوران سمی رو درمان می کنه. ویتامینای کا، کلسیم، آهن منگنز و روی داره و ویتامین آ که واسه بینایی و چشم و ویتامین ای اون واسه بارداری خوبه.

آویشن در درمان موارد زیر هم موثره:

گلو درد چرکی، بوی بد دهن، عفونت گوش، برونشیت، دفع انگل، دندون درد، شب کوری، ناراحتی کبدی، چاقی، ورم کلیه، تصفیه کننده خون، اختلالای مغزی، آسم، درد سیاتیک، آرتروز و واریس موثره.

استحمام با آب جوشیده آویشن در آرامش درد رماتیسم شفا بخش بوده و در رفع لاغری موضعی هم موثره. از جوشونده غلیظ آویشن در تقویت پیاز مو استفاده می شه از دم کرده اون مخلوط با عسل در صبحونه به چای استفاده کنین.

این را هم حتما بخوانید :
خبر خوشحال کننده برای میلیاردرهای ایران!

واسه بی خوابی خوبه و در درمان اسهال موثره و واسه جلوگیری از ریزش مو ۲۰ گرم آویشن رو تو یه لیتر آب جوشونده ریخته و هرچند روز یه بار به سر بمالید.

خاصیت شنبلیله خشک شده چیه؟

خواص عصاره و ریشه شیرین بیان

خبرگزاری فارس گیاهان دارویی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *