خط و نشون سلیمی واسه رضازاده !

قهرمون فوق سنگین ایران در جریان رقابتای وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان ایران تونست در حرکت یه ضرب رکورد رضازاده رو پیشرفت ببخشد.

 

تابناک: شکستن رکوردهای جهانی حسین رضازاده تا الان حرف و حدیثای زیادی رو به وجود آورده. در اول که مطرح می شد رضازاده دوست نداره که رکوردهایش شکسته شه اما پس از قهرمانی سلیمی در دنیا مشوقایی از طرف رییس فدراسیون وزنه برداری به وجود اومد تا قهرمون جدید سنگین وزن ایران بتونه به رکوردهای رضازاده برسه.

به گزارش سرویس ورزشی تابناک ؛ این بار هم بهداد سلیمی واسه چندمین بار به رکوردهای حسین رضازاده در رقابتهای قهرمانی کشور حمله کرد و در حرکت یه ضرب رکورد ایشون رو شکست .

وقتی رکورد شکن رضازاده رو شوکه کرد !

بهداد سلیمی در نبود حسین رضازاده و کورش باقری به رکوردی حمله کرد که دلیل شد این دو شوکه شن.

بهداد سلیمی ، ملی پوش ۲۱ ساله دسته فوق سنگین وزنه برداری که دیروز رکورد دسته یکضرب ایران رو ۲ کیلوگرم پیشرفت داد و حالا دیگه اون بیشترین وزنه ای رو که یه آدم در حرکت یکضرب وزنه برداری بالای سر برده در اختیار داره ، در غیاب سرمربی و رئیس فدراسیون وزنه برداری میخواس رکوردی دیگه رو هم بشکنه. رکوردی که با اینکه موفق به ثبتش نشد اما ممکنه دلخوری باقری و رضازاده رو از این جوون وزنه بردار به همراه داشته باشه.

بهداد که پس از دوبار حمله به وزنه ۲۱۴ کیلوگرمی در مسابقات آسیایی گوانگژو و بازیای سوپرلبگ کشور ، در رشت تونست این وزنه رو بالای سر ببره و رکورد حرکت یکضرب جهان که تا قبل از این با ۲۱۳ کیلوگرم در اختیار حسین رضازاده بود رو بشکنه . البته وزنه ای که اون بالای سر برد رو ثبت جهانی نمی کنن چون اون در مسابقاتی داخلی این وزنه رو کنترل کرد که در اون خبری از حضور نمایندگان فدراسیون جهانی و گرفتن آزمایش دوپینگ نبود. اما کورش باقری درباره مهم بودن این شکستن رکورد می گفت:« بهداد باید از یه جایی شروع می کرد. اهمیتی نداره که ثبت جهانی شده یا نه. اون حالا این وزنه رو بالای سر برده و از این به بعد دیگه ترسی برابرش نداره. حالا باید از پی وزنه های سنگین تر باشه.»

این نکته ای بود که خود بهداد هم به اون اشاره داشت و گفت:« این واسه شروع بود و من به دنبال بالاتر بردن رکوردهایم هستم.» بهداد که قد بلندتری نسبت به حسین رضازاده داره ، این مزیت رو نسبت به اون داره که می تونه وزنش رو بالاتر ببره و با زیاد شدن وزن این امکان که بتونه وزنه هایی سنگین تر رو کنترل کنه ، براش جفت و جوره. کاری که حالا یکی از افسوسای زندگی ورزشی حسین رضازاده س. اون که همیشه در محافل خصوصی میگه:« من بارها در تمرینات به وزنه ۲۱۷ هم رسیدم اما این قدر دست دست کردن کردم که تنونستم اونو در مسابقات رسمی ثبت کنم. »

اما چیزی که به دنبال رکورد شکنی سلیمی در رشت اتفاق افتاد ، وزنه هایی بود که این جوون در حرکت دو ضرب انتخاب کرد. سلیمی که با تیم استان مازندران در بازیا حاضر شده بود در این حرکت دو بار خواهان ثبت وزنه ۲۶۰ کیلوگرمی در دوضرب شد که در صورت کنترل اون حتی یه کیلو گروم رکورد کل جهان رو که قبل از این حسین رضازاده ثبت کرده بود رو پیشرفت می داد. اتفاقی که در برنامه وزنه هاش نبود. اون باید در این دسته بعد از ثبت رکورد ۲۲۵ در حرکت اول به سراغ وزنه ۲۵۰ کیلوگرمی می رفت که تا حالا به اون نرسیده اما اون خواهان وزنه ۲۶۰ کیلوگرمی شد. وزنه ای که باعث شوکه شدن مسئولان فدراسیون وزنه برداری شد؛« خودمون هم شوکه شدیم. این وزنه در برنامه اش نبود

در رقابتای جهانی وزنه برداری آنتالیای ترکیه همه نگاه ها به دسته سنگین وزن دوخته شده بود ؛ جایی که بهداد سلیمی، ملی پوش جوون ایران با رکوردهای زیادی که کسب کرده سودای قهرمانی جهان و تکرار افتخارات حسین رضازاده رو تو سرش داشت ولی برخلاف قهرمانی موفق به رکورد شکنی نشد.

بهداد سلیمی ، جوون ۲۱ ساله مازندرانی که سال ۸۷ در جریان رقابتای المپیاد ایرانیان با بلند کردن وزنه ۱۸۸ کیلویی در حرکت یکضرب رکورد حسین رضازاده رو در رده سنی جوانان پس از ۱۰ سال پیشرفت بخشید و ظهور یه پدیده جوون رو در دسته فوق سنگین وزنه برداری ایران نوید داد، سال گذشته هم در رقابتای جهانی جوانان قهرمون شد تا بازم روی نوار رشد و پیشرفت پیش بره.

سلیمی تو یه سال گذشته پیشرفت خیره کننده ای داشته؛ طوری که حالا در رقابتای جهانی ترکیه با رکورد اولیه ۴۵۰ کیلوگرم به همراه اوگنی چیگیف، نایب قهرمون جهان و المپیک از روسیه، بالاتر از تموم وزنه برداران گروه A دسته فوق سنگین قرار داره.

سلیمی در جواب به این سوال که به شکستن رکورد دسته فوق سنگین جهان که در اختیار حسین رضازاده س، فکر میکنه، گفت: مطمئن باشین نیم نگاهی هم به رکوردشکنی دارم، اما این به شرایط مسابقه، نظر کادر فنی و رقابت با حریفان بستگی داره.

البته با در نظر گرفتن این که مسابقات جهانی آنتالیا، اولین حضور من در مسابقات جهانی بزرگسالانه، اول به به دست آوردن مدال طلا فکر می کنم و بعد اگه شرایطش اتفاق، به رکوردهای جهانی حمله می کنم.

رقیبان بهداد سلیمی در آنتالیا:

۱ـ اوگنی چیگیف از روسیه: نایب قهرمون المپیک پکن، قهرمون جهان در سالای ۲۰۰۵ و ۲۰۰۷ و دارنده ۳ مدال طلای رقابتای قهرمانی اروپا در ۲۰۰۱ ،۲۰۰۳ و ۲۰۱۰

۲ـ ویکتور شرباتیس از لتونی: دارنده نقره المپیک آتن، برنز المپیک پکن، طلای جهانی ۲۰۰۷ و ۳ برنز جهان در سالای ۹۷، ۹۸ و ۲۰۰۳ و هم اینکه ۵ طلای اروپا

۳ـ ماتیاس اشنایدر از آلمان: قهرمون المپیک ۲۰۰۸ پکن

۴یانگ کان اون از کره جنوبی: قهرمون سال ۲۰۰۹ جهان

سعید علی حسینی( قبل از رکوردزنی سلیمی) : آرزو می کنم سلیمی رکورد رضازاده رو بشکنه!

وقتی من امیدوار بودم که بتونم رکورد حسین رضازاده رو بشکنم اما حالا بهداد سلیمی در موقعیت شکستن رکورد جهان قرار گرفته. از صمیم دل واسه اون آرزوی موفقیت می کنم.

علی حسینی که این روزا سخت چشم انتظار رای دادگاه عالی ورزش واسه لغو محرومیت نا تموم خوده، واسه تماشای مسابقات دسته فوق سنگین به سالن محمود نامجوی شهرستان رشت رفته.

سعید علی حسینی درباره رقابتهای دسته فوق سنگین و احتمال شکسته شدن رکورد جهانی حسین ضازاده از راه بهداد سلیمی هم گفت: «وقتی من امیدوار بودم که بتونم رکورد حسین رضازاده رو بشکنم اما حالا بهداد سلیمی در موقعیت شکستن رکورد جهان قرار گرفته. از صمیم دل واسه اون آرزوی موفقیت می کنم. بهداد وزنه بردار شایسته ایه که با ادامه این روند می تونه به قدرت بلامنازع سنگین وزن جهان واسه چند سال متوالی مبدل شه.»

جمع آوری: آلامتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *