پر خرج ترین و خطرناک ترین سبیل دنیا…

یه روزنامه بریتانیانی به نام “ایندیپندنت” گزارشی درباره خطرناک ترین و گرون ترین سبیل دنیا که دارنده اون بارها ربوده، یا تهدید به مرگ شده یا واسه یه مدت از انظار عمومی مخفی شده بود، منتشر کرد.

در گزارش روزنامه ایندیپندنت آمده که مالک امیر، صاحب این سبیل دراز برخلاف همه مشکلاتی که این سبیل براش بوجود آورده، روزانه حدود نیم ساعت واسه آراستن و مرتب کردن اون صرف می کنه. این سبیل گرون و خطرناک از هر طرف بیشتر از ۳۰ سانتیمتر طول و ۳۰ اینج کلفتی داره و بسیار جالبه.

مشکلات مالک امیر تاجر معروف پاکستانی وقتی شروع شد که ایشون واسه تجارت خود مجبور شد در منطقه خیبر واقع در مرز افغانستان و پاکستان سکونت کنه و در اونجا بمونه. این اقدام همزمان شده با ارسال فتوایی بوسیله یه جنبش تندرو که نفوذ زیادی در منطقه داره و برپایه اون همه اهالی اون منطقه باید سبیل هاشون رو بتراشنند و ریش رو بلند نگه دارن.

اما مالک امیر که سبیل خود رو خیلی دوست داشت به فتوای این جنبش تندرو عمل نکرده و به اون توجهی نکرد، به خاطر همین اعضای این جنبش پس از بازداشت اون از ایشون خواستن تا ماهانه ۳۲۲ پوند بریتانیایی در ازای باقی موندن سبیلش بپردازه.

اما مالک امیر پس از پرداخت این مبلغ در ماه اول، از پرداخت اون در ماه های دیگه دوری کرد و این باعث شد که اعضای این جنبش اون رو بربایند و به مدت یه ماه در غاری واقع در کوهستان خیبر زندانی کنن و پس از تراشیدن سبیلش اون رو رها کنن. اما مالک امیر که عاشق سبیل خود بود واسه رشد دوباره سبیلش روزا در پیشاور مخفی شد به این امید که با دور شدن از منطقه خیبر دیگه کسی واسه داشتن سبیل درازش اون رو تهدید نمی کنه.

اما بازم این گروه تندرو، امیر رو به دلیل گذاشتن دوباره سبیل بلند به مرگ تهدید کردن. امیر این بار تجارت و کار خود رو رها کرده و به همراه خونواده اش به مناطق جنوبی در شهر فیصل آباد در پنجاب هجرت کرد تا شاید بتونه با داشتن سبیلی دراز و کلفت بدون تهدید مرگ یا پرداخت هزینه واسه داشتن سبیل به زندگی آروم خود ادامه بده و در آسایش و امنیت زندگی کنه!

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

خواص عشق واسه بدن

باشگاه خبرنگاران مطالب باحال روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *