گلایدینگ

های زیادی در دنیا هست که واسه آدما آماده شده و می تونین از اونا بهره مند شید. این سرگرمیا بعضی وقتا خوب ولی بعضی وقتا بسیار خطرناک هستن طوری که آدمای زیادی طی اون جانشون رو از دست دادن. اینا می تونن ورزشای جور واجور یا سرگرمیای خاص باشن.

گلایدینگ

یکی از خطرناکترین ورزشایی که در دنیا هست گلایدینگه که با به کار گیری یه بال و با جریان هوا انجام میشه اما این ورزش چون در آسمون و ارتفاع زیاده در صورت بروز مشکل حتما مرگ رو داره. این سرگرمی در دنیا کمی گرانه اما اندازه کشته های به ازای هر ۵۶۰ نفر یه نفره که آماری باورنکردنی و بسیار زیادیست.

موتورسواری

موتور یکی از خطرناک ترین وسیله هاییه که در دنیا می تونین پیدا کنین. روزانه آدمای بسیار زیادی با موتور کشته می شن اما ورزش موتورسواری هم یکی از بدترین ورزش هاییه که میشه انتخاب کرد. آمار تلفات موتور سواری یه نفر در ازای هر ۱۰۰۰ موتور سواره که با وجود میلیونا موتور در دنیا واقعا آماری خیلی زیاده.

صخره نوردی

صخره نوردی ورزشی خیلی سخت اما مفرحه که در دنیا طرفداران بسیار زیادی داره. با وجود کوه های فراوون در تموم دنیا خیلی از افراد روزانه به این ورزش روی میارن. اندازه مرگ در این رشته یه نفر به ازای هر ۱۷۵۰ه البته نپال یکی از کشورهاییه علاقمندان زیادی به صخره نوردی داره و کشتگان اونم خیلی زیاده. اگه آمار این کشور رو وارد کنیم، اندازه تلفات یه در ۱۶۷ می شه.

این را هم حتما بخوانید :
۵ فن نویسندگی که مخاطبان را مجذوب نوشته‌هایتان می‌کند

بوکس

بوکس ورزشی جهانیه که در رشته های المپیک هم وارد شده. بوکس رو می تونین در کلاسای آموزشی خاصی در تموم دنیا یاد بگیرین و به نظر خیلی خشنه ولی شاید فکر کنین خطرش خیلی نباشه در حالی که آمار تلفات اون ۱ در ازای هر ۲۲۰۰ نفره که اونو به یکی از خطرناک ترین ورزشای دنیا تبدیل می کنه.

پرش از صخره

کارشناسان زیادی بودن که در مورد رشته پرش از صخره واژه مهیج ترین رو به کار بردن. این ورزش باعث می شه تا شما با سرعتی باورنکردنی از بالای صخره به پایین بپرید و این ورزش به هر صورت که نگاش کنین خطرناک به نظر می رسه اما آمار تلفات اون یه به ازای هر ۲۳۱۷ نفره که بازم زیاد به نظر میاد.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

بازنشر باشگاه خبرنگاران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *