مضرات وای فای WiFi-Disadvantages

سازمان سلامت جهانی گزارشی منتشر کرده که در اون به تشریح ۱۰ اثر خطرناک و جبران ناپذیر «امواج وای فای» بر بدن آدم از جمله افزایش امکان دچار شدن به سرطان، خنثی سازی اسپرم مردان و ناباروری در مردان و زنان پرداخته.

امروزه دسترسی به وای فای بسیار آسونه و با یه دستگاه کوچیکی به نام مودم می تونید از راه گوشیهای هوشمند و لپ تاپ شخصی خود به وای فای و از راه اون به اینترنت دسترسی داشته باشین؛ این دستگاه در عین امکان دسترسی آسون به فضای مجازی و اینترنت دارای آثار داغون کننده و البته پنهانیه که از راه امواج تولیدی بوسیله اون به بدن آدم وارد می شه.

دستگاه های مودم با توانایی وای فای اولین بار در سال ۱۹۹۷ به بازار عرضه شدن که از همون زمان، محققان و کارشناسان به بررسی و تحقیق در مورد اونا و امواج تولیدی اونا پرداختن؛ تحقیقات به عمل اومده نشون داد که امواج تولیدی بوسیله این دستگاه آثار داغون کننده ای روی مغز و بدن آدم به خصوص در کودکان می گذارد.

البته یافته ها به دست اومده، در سالهای گذشته کسب نشده و مدتهاس که گزارشهای زیادی در مورد اثرات داغون کننده وای فای منتشر شده مثلا در سال ۲۰۰۸ یکی از کارشناسان امریکایی مقاله ای با عنوان «کنترل مغز بوسیله گوشیهای هوشمند» منتشر کرد که در اون اثرات خطرناک وای فای رو بازگو کرده بود.

گذشته از موارد گفته شده، گزارش سازمان بهداشت جهانی نشون از ۱۰ واقعیت خطرناک در مورد امواج وای فای داره که در ادامه به تشریح اون می پردازیم:

افزایش مشکلات بیخوابی به واسطه وای فای

تا حالا به این توجه کرده اید که پس از به کار گیری وای فای خیلی راحت نمی تونید بخوابین و فقط در تخت به خود می پیچید؟ تو یه آمارگیری که در سال ۲۰۰۷ به عمل اومد، گزارشهایی منتشر شد که نشون می داد خیلی از ادما از مشکل بیخوابی رنج می برند.

تحقیقات و تحقیقات نشون می دهد که امواجی که از وای فای تولید می شن از جنس الکترومغناطیس هستن و این امواج روی خواب آدما اثر می گذارد؛ در سال ۲۰۰۷ در این مورد آزمایشی انجام شد به این صورت که تعدادی از افراد رو در اتاقی قرار دادن که در برابر امواج الکترومغناطیسی قرار داشتن، در طرف دیگه تعدادی از افراد رو در اتاقی قرار دادن که از این امواج به دور بودن.

پس از انجام این آزمایش مشاهده شد که اون دسته از آدما که در برابر امواج الکترومغناطیسی قرار داشتن، الگوهای موجی واقع در مغز که مربوط به خواب اونا می شه، تغییر کرد و به سختی می تونستن بخوابن.

گزارشات و تحقیقات نشون می دهد که خوابیدن در کنار یه گوشی موبایل وصل به وای فای یا در آپارتمانی که تعداد زیادی وای فای در اون مشغول به کاره، یه بمباران امواج رو روی بدن افراد انجام می دهد که موجب مشکلات شدید در خواب می شه و الگوهای یه خواب آروم و طبیعی رو کلا از بین می برد.

از طرفی بروز مشکلات کلی در خواب، مشکلات اساسی دیگری هم به دنبال داره که از جمله اونا می توان به افسردگی و فشار خون بالا اشاره کرد.

کاهش رشد کودکان

تحقیقات نشون می دهد که امواج تولید شده از مودمها هم اینکه اینترنت نسل سوم و چهارم (۳G و ۴G) روی رشد بافتهای سلولی بدن آدم به خصوص جنین اثر مستقیم می گذارد و موجب کاهش رشد اونا می شه.

پژوهشی در سال ۲۰۰۹ بوسیله یکی از محققان استرالیایی نشون می دهد که امواج الکترومغناطیسی، سنتز پروتئین (محل تولید پروتئین در بدن) رو از بین می برد؛ این دانشمند استرالیایی طی یادداشتی نوشت: «سنتز پروتئین وظیفه تولید پروتئین در بدن رو رو دوش داره که موجب رشد بافتها و سلولهای بدن در کودکان و جوانان می شه بنابر این می توان نتیجه گرفت که افراد در این سن و سال بیشتر از افراد دیگه در خطر از طرف این امواج هستن.»

کاهش رشد سلولهای بدن و گیاهان

در سال ۲۰۱۳ گروهی از علم آموزان دانمارکی اقرار داشتن، شبه هایی که در کنار گوشیهای موبایلشان می خوابند، پس از بیدار شدن از خواب تمرکز لازم رو ندارن و نمی تونن روی درسهایشان تمرکز کرده و اونا رو یاد بگیرن؛ پس از مطرح شدن این مسئله، تحقیقات روی اون شروع شد و گروهی از محققان این آزمایش رو روی گیاهان انجام دادن به این صورت که تعدادی از گیاهان رو در اتاقی همراه با امواج وای فای و تعدادی دیگه رو در اتاقی خالی از هر گونه امواجی قرار دادن؛ پس از یه مدت مشاهده شد که اون دسته از گیاهانی که در برابر تشعشات وای فای قرار داشتن، هیچ رشدی نکرده ان در حالی که دسته دیگه رشد زیادی داشتن.

کاهش کارکرد مغز با امواج اینترنت ۳G و ۴G

همزمان با اقرار علم آموزان دانمارکی مبنی بر نبود تمرکز لازم پس از خوابیدن نزدیک گوشی موبایل، محققان شروع به تحقیقاتی درباره اینترنت نسل سوم و چهارم اینترنت کردن که پس از یه سال یعنی در سال ۲۰۱۴ به این نتیجه رسیدن که امواج این نسل از اینترنت خطرناکتر از امواج وای فای هستن و موجب کاهش کارکرد مغز می شه و فعالیت اون رو کم می کنه.

کاهش فعالیت مغز در زنان

گروهی تشکیل شده از ۱۵ زن و ۱۵ مرد واسه انجام آزمایشی، داوطلب به تست هوش شدن؛ در اول، همه شرکت کنندگان در مکانی امتحان دادن که از اشعات و امواج وای فای دور بود که این امتحان بدون هیچ مشکل و اثرات پیچیده ای برگزار شد.

در مرحله بعدی، شرکت کنندگان در برابر موجی به طول ۲.۴ گیگاهرتز از طرف یه وای فای قرار گرفتن؛ موقع برگزاری این امتحان، کارکرد مغز در همه افراد بررسی شد که پس از این بررسیها مشخص شد که کارکرد مغز زنان حاضر در امتحان شدیدا کم شد هم اینکه از نظر فیزیکی و انرژی لازم نسبت به مردان ضعف داشتن بنابر این می توان گفت که اثرات این امواج روی آدمایی که بدن تقریباً ضعیف تری دارن، مشهودتره.

این را هم حتما بخوانید :
خطی که کره زمین را به دو نیم تقسیم می‌کند + عکس

خنثی سازی اسپرم بدن مردان با امواج وای فای

در گذشته محققان به این نتیجه رسیده بودن که گرما به وجود اومده بوسیله لپ تاپها موجب از بین رفتن اسپرم مردان می شه اما امروزه تحقیقات نشون می دهد که این موضوع فقط به این گرما ختم نمی شه؛ تحقیقات به عمل اومده نشون می دهد که امواج به وجود اومده بوسیله وای فای موجب کاهش حرکت اسپرم در بدن مردان و شکسته شدن DNA می شه؛ تحقیقات و آزمایشهای انجام شده روی بدن آدما و حیوانات نشون می دهد که این امواج اثرات داغون کننده ای روی اسپرم و DNA در مردان دارن.

ناباروری در زنان

گزارشها، تحقیقات و آزمایشهایی که روی حیوانات انجام شده، نشون می دهد که بعضی از طول موجهای امواج به وجود اومده بوسیله وای فای موجب نبود تخم گذاری اونا می شه؛ با انجام تحقیقات بیشتر نتایجی به دست اومد که نشون می دهد امواج به وجود اومده بوسیله وای فای، بعضی از بافتهای بدن زنان و تخمدانهای اونا رو ضعیف می کنه که این موضوع امکان ناباروری در زنان رو شدیدا افزایش می دهد.

دانشگاه کارولینسکای سوئد در سال ۲۰۱۱ گزارشی منتشر کرد که در این گزارش به دو چیز اخطار داده شده؛ اول اینکه زنان حامله نباید از دستگاه های وایرلس استفاده کنن و از دیگر کاربران این دستگاه ها هم باید دوری کنن.

هم اینکه استانداردهای کشور امریکا و کانادا واسه امواج رادیویی و اشعات وای فای مناسب نیس و می تونه به زنان باردار و جنین داخل شکمشون آسیب وارد کنه.

افزایش استرس و بیماریهای قلبی

تا حالا به این موضوع دقت کرده اید که به چه دلیل وقتی که به مودم یا گوشیهایی که از نسل سوم و چهارم اینترنت استفاده می کنن، نزدیک می شید، ضربان قلبتون تند تند می زند؟ تا حالا توجه کرده اید وقتی که گوشی موبایلتان رو در جیب لباستون قرار می بدید ضربان قلبتون شدید و بی نظم می شه؟

آزمایشی در سال ۲۰۱۵ که روی ۶۹ نفر به عمل اومد نشون داد که همه این افراد در روبرو شدن با امواج الکترومغناطیسی عکس العمل نشون دادن و تعداد ضربان قلبشون زیاد شد؛ این افزایش ضربان قلب دقیقاً به وقتی شبیه س که افراد دارای استرس به وجود اومده بوسیله بعضی عوامل مانند امتحان، کار، تصادفات و … دارن.

افزایش امکان دچار شدن به سرطان به واسطه امواج وای فای

بحث سرطان به وجود اومده بوسیله این امواج بسیار بحث بزرگ و پیچیده ایه که هنوز صد در صد ثابت نشده اما آزمایشهایی روی گونه های مختلفی از حیوانات به عمل اومده که نشون می دهد، قرار گرفتن در برابر تشعشات وای فای می تونه امکان گرفتار شدن به سرطان رو در اونا زیاد کنه البته تحقیقات چندانی در این رابطه به عمل نیامده اما گزارشات از سرطانزا بودن این امواج خبر میدن.

آزمایشی در سال گذشته نشون داد که یه دختر ۲۱ ساله بر اثر قرار گرفتن در برابر تشعشات وای فای دچار سرطان سینه شد؛ والدین این شخص اقرار داشته بودن که هیچ تجربه و سابقه ای در داشتن این سرطان نداشتن.

با تحقیقات بیشتر روی این شخص گرفتار به سرطان سینه مشخص شد که این شخص گوشی موبایل خود رو در جیب واقع روی سینه خود قرار می داده که این سرطان هم از همانجا رشد کرده و تموم بدن ایشون رو فرا گرفته.

کاهش تولید ماده ملاتونین در مغز و و ال ــ کارنیتین در عضلات و کبد

باید در نظر گرفت که راه هایی واسه مقابله با این اشعات هست که تنها می تونه اثرات اونا رو تا حدودی کم کنه اما نمی تونه به طور صد در صد اثرات اونا رو خنثی کنه؛ اول اینکه امواج وای فای موجب کاهش تولید ماده ملاتونین در مغز می شه.

ملاتونین ماده ایه که بوسیله یه غذه کوچیک در مغز تولید می شه و به تنظیم چرخه خواب و بیداری در بدن کمک می کنه، مقداری از این ماده رو می توان در بعضی از مواد غذایی یافت بنابر این به کار گیری غذاها یا موادی که دارای ملاتونینه می تونه تا حدودی از بروز این مشکل جلوگیری کنه ضمن اینکه داروی شیمیایی ملاتونین در بازار هم هست.

دیگه اثرات داغون کننده این اشعات کاهش تولید ماده «ال ــ کارنیتین» است؛ ال ــ کارنیتین ماده ایه که در بافت عضلات و کبد ساخته می شه و وظیفه اصلی اون در بدن، کمک به سوخت و ساز و تبدیل غذا به انرژیه که در بعضی مواد غذایی و داروهای شیمیایی یافت می شه پس به کار گیری مواد غذایی یا داروهایی که دارای ماده ال ــ کارنیتین هستن می تونه از بروز این کاهش، جلوگیری کنن.

بعضی از راه های مقابله با امواج وای فای

با وجود اینکه ملاتونین و ال ــ کارنیتین تا حدودی می تونه اثرات اشعات رو کم کنه اما نمی تونه موجب رد شدن اونا از بدن شن؛ با در نظر گرفتن تعداد گوشیهای هوشمند و مودمهای روشن در دور و بر خود، خیلی راحت می توان نتیجه گرفت که این بمب باران امواج رو نمی توان با مصرف دارو کنترل کرد.

پس با این وجود نمی توان موجب انسداد ورود این اشعات به بدن شد اما راه هایی هست که می توان با انجام اونا تا حدودی اثرات داغون کننده و جبران ناپذیر اون رو کنترل کرد؛ رعایت کردن سه نکته می تونه از خطرات و آثار داغون کننده این امواج رو تا حدودی کم کنه.

اول اینکه تا جایی که ممکنه گوشی هوشمند، لپ تاپ، تبلت و دیگه دستگاه های ارتباطی رو نزدیک به بدن خود نگاه ندارین به خصوص در وقتی که می خواهید بخوابین؛ دومین نکته اینه که به هنگام خواب این وسایل به خصوص مودم خود رو خاموش کنین و سوم اینکه از استفاده و نگاه داشتن مودم وای فای خود در اتاق خواب خود شدیدا دوری کنین.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

بازنشر تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *