آنتی بیوتیکا معمولا واسه درمان عفونتا بکار می رن و بارها ثابت شده که مصرف زیاد و افراطی و غیر اصولی از اونا میتونه واسه سلامتی بسیار مضر باشه.استفاده همیشگی از آنتی بیوتیکا نه فقط بدن رو نسبت به اونا مقاوم میکنه بلکه با ایجاد تغییراتی درترکیب باکتریای روده ، شمارو نسبت به بقیه عفونتا ، آلرژیا ، مشکلات خودایمنی و حتی چاقی ضعیف می کنه.مطالعه ای جدید نشون می ده مصرف آنتی بیوتیک در دوران کودکی موجب بروز مشکلات بیشتری درسالهای بعدی زندگی میشه.

بیشتر از ۱۰۰ آزمایش انجام شد و محققان رابطه بین مصرف آنتی بیوتیک و تغییر در باکتریای روده و بیماریهای سالهای بعد رو پیدا کردن.اونا برنامه ای درنظرگرفتند تا بفهمن مصرف آنتی بیوتیک چیجوری موجب مریضی در سالهای بعد زندگی میشه.

محققان به این نتیجه رسیدن در مورد آلرژیا ، آنتی بیوتیکا باعث تخریب باکتریایی می شن که به کامل شدن سلولای ایمنی کمک میکنن.در مورد چاقی ، ایجاد تغییرات در ریز زیواگان (microbiota) باعث افزایش اندازه اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه که مربوط به متابولیسمه ، میشه.

این یافته ها میتونه واسه تدوین استانداردها و پیشنهاد ها در مصرف آنتی بیوتیکا به درد بخور باشه و هم اینکه واسه انجام تست امتحان اندازه باکتری روده در کودکان بکار رود.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *