در دنیا آدمایی هستن که دینای متفرقه دارن و این ادیان نه فقط الهی نیستن بلکه رسومات بسیار عجیب و خشنی هم دارن که بیشنر مثل اعمال آدمای دیوونه می مونه. در ادامه خشن ترین و عجیب ترین رسومات بعضی از دینا رو باهم مرور میکنیم.

سانتی

یکی از عجیب ترین مراسمایی که در قدیم انجام می شد، مراسم مذهبی “سانتی” است. این مراسم دینی عجیب بدین صورته که وقتی مردی جانش رو ازدست میده، همسر اون هم باید خود رو در مراسم خاکسپاری شوهرش به آتیش کشیده و بسوزونه.

این مراسم در بخشایی از هند هنوزم دیده می شه. این درحالیه که این مراسم بوسیله جامعه جهانی محکوم شده.

روز مردگان

در مکزیک مراسمی عجیب هرساله در روز اول ماه نوامبر انجام میشه که به جشن مردگان معروف شده. در این مراسم استخوانا از قبر خارج شده و تمیز می شن. در این روز که مردم می خوان به روح  مردگان نزدیک تر شن بچه ها حق خروج از خونه رو ندارن چون دیدن استخوانای افراد فامیل خیلی باحال نیس. این مراسم همیشه با جشن و پایکوبی همراه س و غذاهای خوشمزه واسه شادی روح ارواح به مردم داده میشه.

ماتایوساس

یکی از مراسمای بسیار عجیب مذهبی هر ساله در گینه نو انجام می شه. در این مراسم که “ماتایوساس” اسمشه تنها پسرای جوون شرکت میکنن و هدف اونا تبدیل شدن به مردان واقعیه. در این مراسم اول جوونا باید چندبار بالا آورده تا شکمشون تمیز شه بعد بعد از انجام چند حرکت جور واجور باید زبانشون رو سوراخ کنن و مرد واقعی شن.

این را هم حتما بخوانید :
خواب آسوده و راحت با ماساژ روغنی پاها

پرش مرگ

“وانوتو” جزیره ای محروم و دورافتاده در آفریقا هستش که مراسم مذهبی و خطرناک اونا به یه جاذبه توریستی تبدیل شده. در این مراسم مردان واسه افزایش سلامتی و هم اینکه پربارتر شدن اجناس کشاورزی از بالای سکویی چوبی و در حالی که یه طناب از جنس شاخ و برگ به پای خود بسته ان به پایین میپرند. هر چی پرش بلندتر باشه اجناس پربارترخواهند بود! البته هرساله آدمایی هم جانشون رو از دست میدن چون هیچ ایمنی در این پرشا وجود نداره.

قربونی انسانی

با قوم آزتک که داستانای زیادی در مورد اونا می گن حتما آشنا هستین اما شاید با یکی از مراسمای بسیار عجیب اونا آشنا نباشین. در مراسم قربونی آدم آزتکا بهترین راه تشکر از خدا رو ریختن خون می دونستن از این رو اسیرهای جنگی رو به بالاترین بخش معبد میبردند و رو به آسمون از گلو تا شکم اون رو پاره می کردن بعد قلب فرد بیچاره رو به خدا اهدا می کردن.

پرش از روی بچه

اسپانیاییا که مراسمای عجیبشان سر به فلک میکشه تو یه حرکت مذهبی بچه های تازه متولد شده رو روی زمین می خوابونن و یه نفر از روی اونا می پرند. فردی که از روی بچه ها می پره نماد شیطانه و به گفته اسپانیاییا این حرکت باعث پاکی بچه ها از گناهان می شه ولی به هر حال احتمال مرگشون هم خیلی زیاده.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

خواص عشق واسه بدن

باشگاه خبرنگاران عجیب ترین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *