بعد از مدتا صبر و انتظار، امسال Red Dead Redemption 2 منتشر شد و در آخر موفق شدیم غرب وحشی خلق شده به وسیله راکستار رو با دستای خودمون تجربه کنیم. نسخه دوم سری Red Dead Redemption 2 به اندازه ای بی مشکل بود که از نظر ما به عنوان بهترین بازی سال انتخاب شه و البته با نظراتی هم که شما در نظرسنجی دادین، مشخص شد که بیشتر خوانندها هم با ما توافق نظر دارن.

RDR2 در زمان به عقب در زمان به عقب میره و شروع مشکلات فرقه داچ رو به تصویر میکشه، پس فارغ از تغییر شخصیت اصلی، فضاسازی و دنیای بازی هم به مراتب متفاوت با نسخه قبلیه.

اما با این وجود در جهان بزرگ بازی اشاره های زیادی به Red Dead Redemption 1 می شه که ممکنه با گذشت ۸ سال متوجه خیلی از اونا نشده باشین. نسخه دوم سری رد دد مانند مقدمه Better Call Saulه واسه سریال بریکینگ بد. نه فقط Red Dead Redemption 2 داستان جدا از هم و مهیج خود رو داره بلکه خط روایت نسخه قبلی رو هم کامل تر می کنه.

پس در ادامه می خوایم نگاهی داشته باشیم به قسمتایی از بازی که در اون اشاره هایی به نسخه قبلی شد. بدیهتا این اتفاقات لحظاتی از هر دو نسخه رو لو میدن، پس اگه هیچ کدوم به خصوص Red Dead Redemption 2 رو تجربه نکردید، بهتره واسه لوث نشدن بازی به سراغ ادامه مطلب نرید.

هم اینکه اگه به دنبال مطالب بیشتری در مورد بازی هستین، یه چند وقت پیش به معرفی ایستر اگا یا همون نکات مخفی پرداختیم. در سری راهنمای هشت قسمتی Red Dead Redemption 2 هم از معرفی بهترین اسلحه ها و تجیهزات گرفته تا چگونگی پیدا کردن سریع ترین اسبا رو پوشش دادیم. در آخر اگه می خواین بدون لو رفتن چیزی نظر سایت ما در مورد بازی رو بدونین، نقد اختصاصی ما رو از دست ندین.

مامور راس و ماهیگیری

در بخشای ابتدایی بازیست که ابیگیل از شما می خواد تا جک (پسر جون مارستون) رو به ماهیگیری ببرین. در میونهای این مرحله یکی از مامورهای پینکرتون که راس (Ross) اسمشه به پیش آرتور و جک میاد و از آرتور می خواد تا با اون همکاری کنه. اما راس همون مردیه که جون مارستون رو گول مالیده و در انتهای نسخه قبلی اونو میکشه.

هم اینکه این اولین باریست که جک با اون مواجه می شه و دومین و آخرین بار وقتیه که در بخش انتهایی نسخه قبلی و بعد از مردن جون، جک به سراغ راس میره تا انتقام پدرش رو بگیره. اما نکته باحال تر اینکه راس هم چند لحظه قبل از مرگش در حال ماهیگیریه.

نمی تونی جلوی جاذبه رو بگیری

در فصل انتهایی بازی و در یکی از جذاب ترین ماموریتای اون داچ و آرتور در حال فرار از دست ده ها مامور قانون هستن که در آخر روی صخره ای بزرگ محاصره می شن. اما قبل اینکه داچ و آرتور از روی صخره به درون دریاچه زیر پاشون بپرند، داچ به کلانترها میگه «شما نمی تونین جلوی جاذبه رو بگیرین». در نسخه قبلی، داچ درست قبل از پریدن از روی صخره و رفتن به اون دنیا، دقیقا همین جمله رو به جون مارستون میگه.

جاسوس دو جانبه

در نسخه قبلی جون مارستون به مکزیک رفته و یهو خود رو درگیر انقلاب مکزیک پیدا می کنه. اون به خاطر پیدا کردن خاویر مجبور می شه واسه هر دو طرف این جنگ یعنی شورشیای مکزیک و ارتش این کشور بازی کنه و به این شکل شرایط رو حسابی بهم می ریزه.

در Red Dead Redemption 2 اتفاق مشابهی سر دو شخصیت سرخ پوست بازی یعنی Rains Fall و Eagle Flies میفته که کمی از نسخه اول پیچیده تره. آرتور اصلا نمی خواد درگیر این ماجرا شه اما به لطف داچ گروه اون و آرتور به پدر و پسر کمک می کنن و باعث می شن اوضاوع واسه قبیله واپیتی حتی بدتر از قبل شه.

مرد عجیب و غریب

در نسخه اول بازی ماموریت فرعی اختیاری به نام I Know You هست که در اون جون ماستون با مردی مواجه می شه که به زبانی رمزی و عجیب و غریب صحبت می کنه و اطلاعات زیادی در مورد گذشته جون داره. در RDR 2 با این مرد مستقیما مواجه نمی شین اما اون یه جایی در یکی از کلبه های منطقه لموین (Lemoyne) زندگی می کنه. ویدیوی کاملی در یوتیوب هست که تموم اتفاقاتی که در کلبه میفته و چگونگی فعال کردن زنجیره اونو نمایش میده، دیدن اون خالی از لطف نیس.

موسیقی نسخه اول

در طول بخش پایانی یا همون اپیلوگ Red Dead Redemption 2 و وقتی که جون مارستون در حال پس گرفتن گاری از دزدای مزرعه همسایه س، موسیقی و تم اصلی نسخه قبلی پخش می شه. پس اگه اون لحظه متوجه نشدید که حس آشناپنداری که داشتین چی بود، حالا می دونین.

انجام دادن کارای روزانه مزرعه

در اواخر نسخه اول سری جون همراه با پسرش کارای روتین و روزمره مزرعه رو انجام میده تا به جک آموزش دهد چجوری مزرعه رو اداره کنه. در بخش پایانی نسخه دوم هم جون مارستون مجبور می شه تقریبا همه این کارا رو بکنه چون که به هر حال لحظه ای در زندگی اونم وجود داشته که باید این کارا رو یاد می گرفته. این لحظات در هر دو نسخه هم اینکه فرصتی واسه جون هستن تا دقایقی از اون زندگی یاغی گری اش دور شده که هیچ وقت هم موفق نمی شه.

بازدید دوباره از Pike's Basin

در یکی از ماموریتای بخش انتهایی RDR 2 که An Honest Day's Labors اسمشه، جون همراه با سیدی آدلر به منطقه Pike's Basin میره تا مردی رو پیدا کنه که زندانی دستگیر شده اش رو دزیدهه. این همون محلیه که اولین ماموریت بزرگ نسخه قبلی در اون اتفاق افتاده و جون به همراه جانسون، مامور مارشال، به اونجا میره.

نامه ای به بانی مک فارلین

وقتی که با آرتور بازی می کنین، درست در جنوب منطقه Van Horn Trading Post مردی رو بیهوش کنار رودخانه پیدا می کنین که هنوز نمرده و به آرتور نامه ای رو میده که واسه بانی مک فارلین (Bonnie MacFarlane) نوشته شده. بانی مک فارلین یکی از مهم ترین شخصیتای نسخه اول و دوست صمیمی جون مارستونه. وقتی که نقش جون در اپیلوگ رو در اختیار می گیرین می تونین به مزرعه مک فارلین در نیو آستین سر بزنین اما بانی در اونجا حضور نداره و به خاطر گسترش مریضی وبا مزرعه اش رو ترک کرده.

محل دفن جون و ابیگیل در Beecher's Hope

بعد از اینکه تیتراژ انتهایی Red Dead Redemption 2 پخش شد و به بازی برگشتیم، جون و ابیگیل روی تپه ای در منطقه Beecher's Hope وایس تاده ان و ابیگیل به جون میگه که عاشق خونه جدیدشونه. هر دو اونا درست در نقطه ای ایستادند که چند سال بعد در اون جا خاک می شن.

کدوم یکی از لحظات بالا براتون بیشتر از همه خاطره انگیز بود؟ یا اگه لحظه دیگری تو ذهن خود دارین که در بالا لیست نشده، حتما اونو در قسمت نظرات با ما و بقیه به اشتراک بذارین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *