مطمئنا سرویس ابری گوگل درایو یکی از بهترینای این بخش س. گوگل درایو مثل یه مخزن آنلاین امکان ذخیره تصاویر، اسناد و دیگه فایلای شخصی رو به کاربران میده.  اما این سرویس در کنار مرورگر کروم از پتانسیلای خیلی بالایی هم برخورداره. به طور مثال میلیونا افزونه واسه کروم هست که به شما در استفاده بهتر از گوگل درایو کمک می کنه.

در این مطلب به ۶ مورد از بهترین افزونه های کروم می پردازیم که به وسیله اونا لذت به کار گیری گوگل درایو چند برابر می شه. با سایت ما همراه باشین.

Fogpad

fogpad

بعضی افراد نسبت به امنیت فایلای خود در گوگل درایو سخت گیر هستن. اگه شمام جزو این افراد هستین، فاگ پد به شما این امنیت رو می بخشه. با نصب این افزونه و ثبت نام در سایت اون اسناد خود رو به صورت رمزنگاری شده ذخیره کنین. تنها راه دسترسی به این اسناد به کار گیری این افزونه و البته وارد کردن کلمه عبور انتخابی شما هستش وگرنه کسی نمی تونه به فایلا دسترسی یابد، حتی اگه به گوگل درایو شما راه یابد.

Save to Google Drive

savetodrive

همونطور که از نام این افزونه بر میاد، شما می تونین محتوای موجود در اینترنت (لینکا یا تصاویر) رو با دو کلیک در گوگل درایو خود ذخیره کنین. روی عکس راست کلیک کنین و Save Image to Google Drive رو بزنین و تموم!

Save Text to Google Drive

savetext

این را هم حتما بخوانید :   به بهانه آزمایش موشکی کره شمالی؛ راکت های قاره پیما چطور کار می کنند؟

این افزونه هم مانند مورد قبلی به ذخیره محتوای موجود در اینترنت روی گوگل درایو مربوطه ولی این بار در مورد متون کاربرد داره. روی آیکن افزونه کلیک کنین و متن مورد علاقه خود رو در اونجا بذارین. پس از انتخاب عنوان و تگ دلخواه، متن به صورت یه فایل نوشتاری در گوگل درایو شما ذخیره می شه.

Shortcuts for Google

google-shortcuts

اگه از کاربران اجناس جور واجور گوگل هستین این افزونه واسه شما بسیار کاربردیه. با یه افزونه به بیشتر از ۲۰۰ محصول گوگل دسترسی دارین. به این صورت که با کلیک به روی آیکن اپلیکیشن، میان بری از اجناس گوگل رو می بینین که با کلیک روی هر یک به سایت سرویس هدایت میشین. البته امکان حذف و اضافه کردن اجناس دلخواه هم در این افزونه هست.

Pixlr Editor

pixlr-editor

با این افزونه یه ویرایشگر تصویر حرفه ای و کامل در مرورگر کروم خود دارین. درست مانند نرم افزارهای حرفه ای تغییرات دلخواه تون رو روی تصاویر اعمال کنین و اونو در گوگل درایو ذخیره کنین. امکانات این افزونه به حدی غنیه که حتی ممکنه شما رو از نرم افزارهای سنگین مشابه هم رها کنه.

Black Menu for Google

دوباره مانند افزونه Shortcuts  for Google به صورت یه جا به تموم اجناس گوگل دسترسی داشته باشین اما این بار بدون نیاز به باز کردن کامل سایت. سرویسایی مانند ایمیل، جستجو، مترجم، گوگل پلاس، گوگل درایو و دیگه اجناس گوگل در یه پنجره کوچیک با کلیک به روی آیکن افزونه، در دسترس شما قرار دارن.


افزونه های بسیاری واسه بالا بردن بهره وری گوگل درایو و کروم هست. شمام اگه افزونه مفیدی رو می شناسین در قسمت نظرات همین مطلب با بقیه به اشتراک بذارین.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *