همیشه وقتی موبایلی جدید روونه بازار می شه، سوال اول کاربران این میشه که نسخه جدید چه تفاوتایی با مدل قبلی داشته و چه چیزایی پیشرفت کرده.

این مسئله که گلکسی اس ۸ یه ارتقای اساسی نسبت به گلکسی اس ۷ حساب می شه، به طور کاملً متکی بر مصرف عمومی و نظرات کاربرانه. اما همیشه میشه تفاوتا رو در کنار همدیگه و روی کاغذ سبک و سنگین کرد.

تردیدی وجود نداره که ارتقای سخت افزاری پرچمدار جدید سامسونگ در مصارف روزانه مشخص نیس، اما از جنبه ظاهری وقتی اس ۸ و اس ۷ کنار هم قرار می گیرن، پرچمدار سال گذشته موبایلی قدیمی به نظر می رسه.

در کنار صفحه نمایش با نسبت تصاویر نامتعارف و کاهش قابل توجه حاشیه های دور و بر نمایشگر، رابط کاربری سیستم عامل اندروید ۷٫۰ گلکسی اس ۸ تفاوتای کمی نسبت به گلکسی اس ۷ داره که در ادامه می خوایم اونا رو مرور کنیم:

صفحه اصلی و صفحه قفل

همونطور که میدونید گلکسی اس ۷ الان از همون نسخه ای از سیستم عامل اندروید برخورداره که گلکسی اس ۸ به صورت پیش فرض ارائه می کنه. نگاهی به صفحه اصلی و صفحه قفل این دو موبایل نشون میده جز آیکونا و ویجت ساعت / هواشناسی تغییر خاصی اعمال نشده.

منوی اپلیکیشنا

گزینه ای واسه باز شدن کشوی اپلیکیشنا در گلکسی اس ۸ وجود نداره و واسه مراجعه به اون باید انگشت خود رو روی صفحه نمایش به بالا بکشین (البته میشه دکمه مربوطه رو اضافه کرد). به لطف نمایشگر کشیده تر ردیف برنامه های بیشتری دیده می شه، اما فرق دیگری وجود نداره.

پنل اخطار و تنظیمات سریع

در کل فرقی با هم ندارن و فقط میشه به حذف شدن نوار جستجوی پنل اخطار از گلکسی اس ۸ اشاره کرد.

منوی تنظیمات

تنها نقطه تمایزی که در این قسمت بین موبایلای گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۷ دیده می شه، مشاهده گزینه های بیشتر تو یه صفحه به لطف افزایش طول رزولوشنه.

پنل لبه های خمیده

پرچمداران امسال سامسونگ برخلاف سال قبل هر دو از نمایشگری با لبه های خمیده بهره مند هستن، ولی در هر صورت فرقی میان کارکرد و کاربرد پنل لمسی اون ایجاد نشده.

اپلیکیشنای پیش فرض

همه چیزی که در گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۷ اج وجود داشت در موبایلای نسل جدید کره ای هم دیده می شه؛ اپلیکیشنای تماس، پیام رسانی، گالری و چیزای دیگه ای به جز اینا همه دست نخورده باقی مونده ان و فقط ظاهری کشیده تر دارن.

مالتی تسک و اجرای همزمان اپلیکیشنا

قبل اینکه توانایی اجرای همزمان دو اپلیکیشن به نسخه خام اندروید ۷٫۰ اضافه بشه، رابط کاربری شخصی سازی شده سامسونگ از همین توانایی بهره مند بود. فرقی بین پرچمداران امسال و سال قبل وجود نداره.

رابط کاربری دوربین

وقتی گلکسی اس ۷ به اندروید نوقا بروزرسانی شد، رابط کاربری دوربین موبایل ارتقای چشم گیری یافت و شمایل و کارکردی به مراتب دل نشین تر رو به ارمغان آورد. این رابط به طور تموم و کمال و بدون تغییر و تحولی به گلکسی اس ۸ هم منتقل شده.

جالبه بدونین گلکسی اس ۸ و داداش بزرگترش گلکسی اس ۸ پلاس، یکم اردیبهشت ماه به صورت رسمی در بازار جهانی عرضه می شن.

خبرهای بیشتر در مورد گلکسی اس ۸

جعبه گشایی و نگاه نزدیک به گلکسی اس ۸ سامسونگ

سامسونگ توقع داره فروش خونواده گلکسی اس ۸ از گلکسی اس ۷ پیشی بگیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *