نوروز مثل هر سال، با ورق خوردن صفحات تقویم در حال نزدیک شدنه و نسیم مطبوعش، خستگی یه سال دوندگی و تلاش رو از ذهن و جسم می زداید. بعضی تعطیلات سال نو رو به عنوان بهترین فرصت واسه مسافرت در نظر دارن، یه سریای دیگه به عنوان بازه ای مناسب واسه استراحت و رفع خستگی و یه سریای دیگه از ما هم، این زمان رو صرف رسیدگی به امور شخصی و عقب افتاده می کنیم.

اما در هر کدوم از این دسته ها که قرار داشته باشین فرقی نمی کنه و بدون دودلی گجتای الکترونیکی، می تونن استفاده بهینه تری از این بازه واسه شما به ارمغان آورده و تعطیلات شما رو به درد بخور و لذت بخش تر کنن.

در حالی که فاصله چندانی تا شروع سال جدید باقی نیس، عزممونو جزم کردیم بعضی از وسایل به درد بخور واسه استفاده بهینه تر از تعطیلات نوروزی رو خدمت شما انتخاب و معرفی کنیم.

با راهنمای خرید نوروز ۹۵ سایت ما همراه باشین.

بدون دودلی آینده به خونهای هوشمند تعلق داره و گجتای خونگی هوشمند هم یواش یواش در حال گسترش و پیشرفت هستن. اگه در خونه تکونی امسال لوازم بی مصرف خود رو دور ریخته باشین، حالا بهترین فرصت واسه جایگزینی اونا با گجت هاییه که زندگی شما رو ساده و لذت بخش تر میسازن.

پریز هوشمند شیائومی

قیمت: حدود ۱۰۰ هزار تومن

حتی اگه به هوشمند سازی منزل خود هم تمایلی نداشته باشین، حتماً میدونید که وصل موندن دراز مدت شارژر واسه باتری دستگاه های الکترونیکی مضره و پریز برق شیائومی، اولین محصولیه که می تونه اهمیت لوازم خونگی هوشمند رو واسه شما به نمایش بزاره.

با اتصال این سوکت به پریز معمولی منزل خود می تونین جریان برق پریز رو با به کار گیری اپلیکیشن موبایل قطع یا وصل کنین. امکان برنامه ریزی خودکار این قطعه هم هست و از دیگر قابلیتای دستگاه میشه به امکان افزایش برد روتر وای-فای (به شکل ریپیتر) اشاره کرد. پریز هوشمند شیائومی علاوه بر این به یه درگاه USB مجهزه و در نتیجه به عنوان آداپتور واسه شارژ وسایل الکترونیکی هم کاربرد داره.

با وجود اینجور ابزاری، دیگه هیچوقت پس از ترک منزل نگران وصل باقی موندن وسایل الکترونیکی گرون خود به پریز برق نیستین.

کیت خونه هوشمند شیائومی

قیمت: حدود ۲۰۰ هزار تومن

واسه هوشمند سازی منزل خود قبل از هرچیز به یه سری از حسگرها و گیرنده های جور واجور و قابل برنامه ریزی احتیاج دارین که امکان کنترل کردن اونا از راه دور هم وجود داشته باشه. این همون چیزیه که شیائومی با نام کیت خونه هوشمند و قیمت اقتصادی به بازار عرضه کرده.

این کیت شامل ۴ قطعه جور واجور با کاربرده های متنوعه که تا ۳۰ مورد رو شامل می شه و همه اونا تحتِ کنترل واحد مرکزی قرار دارن و امکان کنترل بخشای جور واجور با به کار گیری اپلیکیشن سازنده هم هست. مثلا می تونین ورود و خروج از درب و حتی پنجره های منزل رو زیر نظر داشته باشین یا با به کار گیری دماسنج این کیت، دستگاه تهویه منزل رو روی دمای خاصی تنظیم کنین، اونم قبل از رسیدن به منزل.

علاوه بر این لازمه بدونین که راه اندازی و به کار گیری این کیت خیلی راحت در چند دقیقه انجام میشه و به علم پیشرفته در مورد فناوری نیاز نداره، موردی که در کنار قیمت ارزون، این محصول رو به یه گزینه عالی واسه هوشمند سازی خونه همه کاربران تبدیل کرده.

لامپ هوشمند Milow Playbulb Color

قیمت: حدود ۳۰۰ هزار تومن

لوازم هوشمند خونگی فقط واسه ساده تر کردن زندگی ساخته نمی شن و قابلیتاشون می تونه واسه سرگرمی و زیبایی هم استفاده بشه. لامپ Mipow Playbulb یکی از این محصولاته که می تونین رنگ اونو با به کار گیری اپلیکیشن سازنده از بین ۱۶.۸ میلیون حالت جور واجور انتخاب کنین.

البته هزینه پرداختی شما فقط به خاطر انتخاب رنگ نیس و می تونین این لامپ رو به عنوان اسپیکر بلوتوث یا آلارم هم مورد استفاده بذارین. علاوه بر این لازمه بدونین که با پرداخت رقمای بالاتر، جفت و جور مدلایی با قابلیتای بیشتر هم هست، از جمله توانایی روشن شدن خودکار لامپ هنگام ورود آدما به محیط و اتصال بیسیم به وسایل دیگه.

قفل هوشمند Samsung SHS-2920

قیمت: حدود ۴۰۰ هزار تومن

یکی از مزیتای داشتن خونه هوشمند ساده تر شدن زندگیه، اما حتی ورود و خروج به اینجور منزلی هم باید ساده و هوشمند تر از روند عادی باشه. بر همین پایه قفل هوشمند سامسونگ رو تقدیم حضورتون می کنیم که به لطف اون می تونی خیلی راحت با وارد کردن کد رمز یا حتی نزدیک کردن تلفن هوشمند مجهز به NFC، از اون عبور کنین.

این وسیله قشنگتر به شکلای جور واجور مکانیزمای امنیتی هم مجهزه تا علاوه بر افزایش راحتی، امنیت منزل رو هم زیاد کنه و با به کار گیری اون دیگه جای نگرانی از واسه جا گذاشتن و گم کردن کلید یا کارت ورودی رو تجربه نمی کنین.

محصول سامسونگ ً سیستم اعلان آتیش سوزی مجهزه و از دیگر مزیتای اون میشه به امکان یه طرفه کردن قفل اشاره کرد، حالتی که با فعال کردن اون، درب حتی با ورود رمز درست هم از بیرون باز نمیشه.

ریموت کنترل هوشمند Logitech Harmony Home Control

قیمت: حدود ۵۰۰ هزار تومن

تا یه مدت پیش اگه به قصد جفت و جور لوازم خونگی هوشمند بازار رو جستجو می کردین، تعداد گزینه های موجود خیلی زیاد نبود، اما حالا از بسیاری لوازم منزل یه مدل هوشمند هم ساخته شده و همین موضوع به جای ساده کردن زندگی موجب شده به اپلیکیشنای زیادی واسه کنترل این ابزارا نیاز داشته باشین.

بر همین پایه تولید کنندگان راه حلای مختلفی رو واسه رفع این ایراد ارائه کردن که ریموت کنترل هوشند لاجیتک یکی از اونا هستش. با به کار گیری این ریموت علاوه بر لوازم الکترونیکی منزل، می تونین تا ۸ وسیله هوشمند خونگی که تحت پشتیبانی دستگاه قرار دارن رو هم به شکل همزمان و با سادگی تموم کنترل کنین.

در نتیجه باید بگیم خرید یه ریموت کنترل کارا و مناسب، دومین قدم پس از جفت و جور لوازم منزل هوشمند هستش تا بتونین از مواهب اینجور منزلی به طور کامل بهره مند شید.

Amazon Echo

قیمت: حدود ۷۰۰ هزار تومن

شاید مشاهده یه اسپیکر بلوتوث در این بخش عجیب به نظر برسه، اما لازمه بدونین که اسپیکر آمازون واقعا یه دستیار صوتی هوشمند هستش که می تونین با به کار گیری اون عملکردهای مختلفی رو به انجام برسونین.

مثلا می تونین در مورد وضعیت هوا، نتیجه مسابقات ورزشی یا وضعیت ترافیک از دستیار صوتی آمازون سوال کنین یا حتی بخواین واسه شما کتاب صوتی بخونه. اما مهم ترین چیزی که این گجت رو به وسیله مناسبی واسه خونه هوشمند تبدیل کرده امکان کنترل دیگه وسایل خونگی هوشمند با به کار گیری دستورات صوتیه.

البته این وسط کارکرد اصلی دستگاه یا همون پخش موسیقی هم فراموش نشده و اسپیکر آمازون میتونه با دستور شما پخش موسیقی رو از سرویسای آنلاین یا فایلای آفلاین شما شروع کرده و به شکل ۳۶۰ درجه در سراسر فضای منزل پخش کنه.

زنگ هوشمند درب Ring

قیمت: حدود ۸۰۰ هزار تومن

در روزگاری نه خیلی دور و قبل از ظهور تلفنای هوشمند و دیگه روشای ارتباطی، این امکان وجود داشت که پس از دید و بازدیدهای نوروزی به منزل برگشته و با نامه ای روی درب مواجه شید به این مضمون که «اومدیم، نبودین». اما با وجود زنگ هوشمند Ring حتی از کیلومترا دورتر هم به آیفون منزل خود دسترسی دارین.

این محصول به یه دوربین مجهزه و پس از فشردن دکمه، تصویر شخصی که پشت درب حضور داره رو روی اپلیکیشن موبایل خود به نمایش می ذاره. زنگ هوشمند Ring ً به لطف حسگرهای خود میتونه در صورت تشخیص هرگونه حرکت به ضبط خودکار تصویر بپردازه و از دیگر قابلیتای اون میشه به امکان گفتگو با شخصی که پشت درب قرار داره از راه اپلیکیشن دستگاه اشاره کرد.

البته پیشنهاد می کنیم جفت و جور این مورد رو به پس از نوروز بندازین چون که در صورت نصب اینجور محصولی امکان فرار از پاسخگویی به مهمونای نخونده و سمج وجود نداره!

 

جارو برقی LG VB-7720 RoboSense

قیمت: حدود ۱ میلیون تومن

اگه خونه تکونی امسال براتون خسته کننده بوده، جارو برقی نیمه هوشمند ال جی میتونه دست کم بخشی از سختی نظافت منزل رو رو دوش بگیره، چون که سازنده این جارو برقی رو به سنسورهای جور واجور مجهز کرده تا جارو به شکل خودکار کاربر رو تعقیب کرده و احتیاجی نباشه که به شکل دائم اونو به دنبال خود بکشین.

البته باید به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که معنی جاروی هوشمند قبل از هرچیز، رباتی کوچیک رو یادآوری می کنه که میتونه به شکل برنامه ریزی شده محیط منزل رو جارو کنه. مزیت این مدلها کارکرد خودکار اوناس که به شکل جداگونه و بدون نیاز به دخالت کاربر انجام میشه، اما در عین حال قدرت و البته قیمت اونا هم به مراتب از نمونه معرفی شده کمتره و در نتیجه این شمائید که باید بین این دو نوع وسیله هوشمند به انتخاب بپردازید.

کیت مراقبت هوشمند Engenius

قیمت: حدود ۱ میلیون تومن

خونه هوشمند علاوه بر ساده تر ساختن زندگی، امنیت منزل رو هم به شکل زیادی زیاد می کنه و کیت مراقبت هوشمند Engenius یکی از همین موارده. این کیت از یه دوربین و یه روتر وای-فای تشکیل شده که می تونین با به کار گیری اون تصاویر رو با کیفیت HD روی وسایل موبایل خود دریافت، یا روی کارت حافظه دستگاه ذخیره کنین.

این دستگاه ً به حسگر تشخیص حرکت و صوت مجهزه و در نتیجه وسیله مناسبی واسه نظارت بر اتاق خواب کودک هم هستش. سازنده علاوه بر این قابلیتای دیگری رو هم واسه محصول خود در نظر گرفته که از جمله اونا میشه به امکان اشتراک گذاری فایل بین وسایل دیگه به شکل بیسیم یا با به کار گیری درگاهای USB محصول اشاره کرد.

 ترموستات هوشمند Nest

قیمت: حدود ۱ میلیون تومن

یکی از گجتایی که به گسترش به کار گیری لوازم خونگی هوشمند کمک زیادی کرد ترموستات هوشمند Nest بود، محصول که پس از عرضه سر و صدای زیادی به پا کرد و در آخر تولید کننده اون به مالکیت گوگل درآمد. این شرکت حالا سومین نسل از وسیله موفق خود رو با نام Nest Learning Termostat ارائه کرده که به کار گیری اون علاوه بر راحتی، در مصرف انرژی منزل هم صرفه جویی بوجود میاره، در نتیجه یکی از بهترین نمونه های واسه اثبات مزیتای لوازم خونگی هوشمند هستش و میتونه در همون سالهای ابتدایی استفاده، هزینه پرداختی واسه خود رو جبران کنه.

این ترموستات هوشمند با ورود شما به منزل، به شکل خودکار فعال شده و پس از خروج فعالیت دستگاه تهویه رو متوقف می کنه. علاوه بر این امکان کنترل تنظیمات اون از راه اپلیکیشن موبایل هم هست و از دیگر قابلیتای اون میشه به امکان مشاهده گذشته مصرف انرژی در منزل اشاره کرد.

در آخر لازمه اشاره کنیم که نسلای قبلی این محصول هم بعضی از امکانات اصلی دستگاه رو ارائه می کنن که در صورت تمایل می تونین اونا رو با مبلغ مناسب تری جفت و جور کنین.

دستیار خونگی AIDO Interactive Personal Home Robot

اگه باور دارین خونه هوشمند بدون وجود یه ربات محقق نمیشه و دستیاری دیجیتالی می خواین که دستورات شما رو با هوشمندی به انجام برسونه، ربات خونگی AIDO رو معرفی می کنیم. این ربات یه مدت پیش واسه جمع آوری سرمایه تولید، به وسیله سازنده رونمایی شد و با استقبال عالی کاربران در مدت کوتاهی حدود ۵ برابر مبلغ لازم خود رو جمع آوری کرد.

این ربات متحرک به اندازه کافی هوشمنده تا هر کدوم از اعضای خونواده رو تشخیص داده و تنظیمات خود رو به سلیقه همون شخص عوض کنه و از دیگر قابلیتای اون میشه به امکان رابطه و کنترل دیگه وسایل هوشمند، گشت زنی در راه تعیین شده و مراقبت از منزل، نمایش فیلم با به کار گیری ویدیو پرژکتور و اسپیکرهای داخلی، ارائه تمرینات ورزشی، برنامه های آموزشی و حتی داستان گویی واسه فرزندان اشاره کرد.

البته باید به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که این ربات جذاب آخرین مراحل تولید رو طی می کنه و اگه بخواین خونه هوشمند خود رو با حضورش تکمیل کنین، می تونین از الان پیش خرید اونو واسه بهره مند شدن از تخفیف اولیه در نظر داشته باشین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *