خواص شکلات داغ

با سرد شدن هوا، نوشیدن یه فنجون از هر نوشیدنی گرمی واقعاً لذت بخشه اما کدوم نوشیدنی در کنار خوشمزگی میتونه واسه سلامتی هم امتیازات زیادی داشته باشه؟

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ امروزه «سلامتی» کلمه ای بزرگ، و «سالم زندگی کردن» تبدیل به شعاری واسه مردمون این دوره زمونه شده. ما نه فقط می خواهیم چیزای سالم بخوریم و بخوریم، بلکه می خواهیم قوه ی چشایی و اشتهایمان به غذاهای خوشمزه رو هم راضی نگاه داریم! بسیار ، خوبه بدونین نوشیدنی های خواستنی و سالمی وجود دارن که می تونید هر روز اون ها رو مصرف کنین. یکی از این نوشیدنی های خوشمزه، می تونه یه فنجون کاکائوی داغ باشه. این مطلب رو بخونین تا بدونین که یه فنجون کاکائوی داغ چیجوری می تونه واسه سلامتی شما به درد بخور باشه.

۱. کاکائوی داغ پر از آنتی اکسیدان

کاکائو پر از آنتی اکسیدانه. تحقیقات نشون میدن که کاکائو شامل آنتی اکسیدان های بیشتری در مقایسه با چای سبز، چای مشکی و شراب قرمزه. البته باید بدونین که «داغی» کاکائوی داغ اهمیت زیادی داره. وقتی که کاکائو رو گرما می بدید آنتی اکسیدان های بیشتری منتشر می شن.

۲. پر از فلاونوئیدها

کاکائو هم اینکه غنی از فلاونوئیدهاست که به بدن آدم در پردازش نیتریک اکساید و در نتیجه بهبود گردش خون، کاهش فشار خون بالا و افزایش سطح سلامتی قلب کمک می کنن. فلاونوئیدها هم اینکه از آمیختن پلاکت های خونی به هم و تشکیل لخته هم جلوگیری می کنن.

۳. بهتر از هات چاکلت

خیلی از مردم تمایل دارن تا شکلات داغ رو با کاکائوی داغ مخلوط کنن یا به تنهایی بخورن. این در حالیه که کاکائوی داغ از پودر کاکائوی خام جفت و جور می شه، اما هات چاکلت از شکلات هایی آمیخته با خامه یا آغشته در شکل های جور واجور دیگه پودرها. هم اینکه هات چاکلت در مقایسه با هات کاکائو، چربی و قند بالا و در عین حال ارزش غذایی پایین تری داره. پس هات کاکائو از اونجایی که شامل مقادیر کمتری خامه و شیرینیه، براتون مفیدتر هستش. پس وقتی که به یه فنجون هات کاکائو دسترسی دارین، دور هات چاکلت رو خط بکشین. بهترین نوع کاکائو شکل های جور واجور دارک اون بوده که کمی هم تلخ مزه هستن.

این را هم حتما بخوانید :
خبرسازترین شهرهای سال ۹۳ را بشناسید+عکس

۴. مغذیه

در تحقیقات بسیاری پودر کاکائو به عنوان یه ویتامین جدید معرفی شده، چون که می تونه تاثیر خوبی روی قلب و گردش خون شما داشته باشه. شما می تونید ارزش غذایی هات کاکائو رو در مخلوط اون با جانشین های شیر مثل شیر نارگیل، شیر سویا، شیر برنج یا حتی آب پیشرفت بدید.

۵. یه نوشیدنی منعطف

هات کاکائو نوشیدنی ای مناسب واسه هر زمان در روزه. می تونید هر زمان که از کار خسته شدید، یه فنجون از اون بخورین یا حتی فقط بخاطر اینکه هوا سرده و یه نوشیدنی داغ می طلبد! هم اینکه یه نوشیدنی جذاب واسه مهمانی هاتونه. می تونید اونو بهمراه آب یا شیر داغ سرو کنین. هم اینکه دستور پختی هم هست که می تونید بوسیله نمک، دارچین و جوز، هات کاکائوی خود رو خوشمزه تر کنین!

بهترین نوشیدنیای چربی سوز واسه آب کردن شکم

خواص و روش درست کردن نوشیدنی شیر زردچوبه

شکلات مجله تناسب اندام نوشیدنی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *