اگه می خواید سلامت کودک خود رو واسه چند سال تضمین کنین بهتره سیر رو در رژیم غذایی اون بذارین.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ سیر شاید کمی تند باشه اما فواید سلامتی بیشماری هم واسه کودکان و هم واسه بزرگترها داره. این گیاه به اندازه ای واسه سلامتی خوبه که نمی تونین از فواید اون واسه خودتون و خونواده تون صرف نظر کنین. رژیم غذایی سالرنو که یه جور برنامه غذایی سالم در قرون وسطی غربیه گفته: سیر بعد از قدرت خدا می تونه آدم رو از مرگ نجات دهد. پس بر خلاف بوی بدی که در دهن بوجود میاره تلاش کنین اونو استفاده کنین.

می دونم که همتون تا حدودی درباره خواص سیر بر خلاف بوی بدش آگاه هستین. اما این گیاه واسه کودکان هم خوبه؟ بدونیم توضیح مختصری در این رابطه به شما میده.

چه وقتی کودکان می تونن سیر مصرف کنن؟

می تونین مصرف سیر رو واسه کودکان ۶ تا ۸ ماه شروع کنین. البته بعضی از کودکان ممکنه به سختی این گیاه رو هضم کنن و بعضی هم به اون آلرژی داشته باشن.

عکس العمل کودکان به سیر به شکل دل درد، عرق، تهوع یا اسهال بروز می کنه. با هر کدوم از این نشونه ها که مواجه شدید باید به دکتر متخصص کودکان مراجعه کنین. اما مصرف سیر ارزش خطر این مشکلات رو داره یا نه؟ با خوندن ادامه مطلب به جواب این سوال می رسین.

فواید سیر واسه کودکان:

کودک از سرماخوردگیای همیشگی خلاص می شه

کودکان بسیار مستعد سرماخوردگی، تب، آنفوانزا، آسم و خیلی مشکلات دیگه هستن. سیر با این مشکلات مقابله می کنه، شدت سرما خوردگی رو کم می کنه و سموم رو از دستگاه تنفسی خارج می کنه. روغن فرار موجود در سیر راه دستگاه تنفسی رو باز می کنه و خاصیت ضد باکتری و ضد ویروس سیر کودک از کودک در مقابل سرما خوردگی مراقبت می کنه.

خاصیت ضد میکروبی این گیاه عفونت رو نابود می کنه

خاصیت ضد میکروبی سیر جلوی رشد باکتریای ایجاد کننده التهاب در بدن جلوگیری می کنه. فیتوکمیکالا یا همون مواد شیمیایی موجود در سیر در نابود کردن باکتریا در روده بزرگ و روده کوچیک بسیار موثره. نگفته نمونه که سیر واسه باکتریای پروبیوتیک موجود در سیستم گوارشی کودک مضره. خاصیت ضد باکتری سیر باعث می شودزخما زودتر درمون پیدا کنه. پس سیر رو به برنامه غذایی کودک اضافه نکنین تا بدون این دست اون دست کردن بعد از خودرن اون مراحل درمان سریع تر شه.

کرم روده مضر رو نابود می کنه

وقتی کرم روده هایی مثل کرمای نواری وارد بدن کودک می شه در روده ها مستقر می شن و از مواد مغذی تغذیه می کنن و در آخر باعث التهاب و مریضی می شه. سیر مثل یه داروی انتیپرسیتیک این کرما رو نابود می کنه.

قلب کودک رو سالم نگه می داره

سیر سطح کلسترول رو پایین می آورد و باعث کاهش فشار خون بالا، حمله قلبی و سکته مغذی در زندگی آینده کودک می شه.

سولفور از سرطان جلوگیری می کنه

سیر له شده پر از ترکیبات سولفوره که خاصیت ضد باکتری، آنتی اکسیدان و ضد ویروس داره. قدرت سیر در پاسخای ایمنی ضد التهابی کئدک رو از شکلای جور واجور سرطانا محفوظ نگه می داره.

خاصیت ضد التهابی سیر از سیستم ایمنی بدن حفاظت می کنه

سیر سلولایی مثل ماکروفاژها، لنفوسیتا، سلولای کشنده طبیعی، سلولای دندریتیک، ائوزینوفیل رو تحریک می کنه و در نتیجه سیستم ایمنی کودک رو می سازه. هم اینکه به پیشگیری از چاقی و سندروم متابولیک هم کمک می کنه.

در مصرف سیر واسه کودکان باید کمیت اونو هم در نظر بگیرین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *