پیروی کردن از یه رژیم غذایی سالم بدون به کار گیری شکل های جور واجور کلم کار غیر ممکنیه؛ کلم یکی از مفیدترین شکل های جور واجور سبزیجاته که هم در دسترسه و هم قیمت مناسبی داره.

ما بعضی از فواید کلم واسه سلامتی بدن رو واسه شما تشریح می کنیم:

با کلم از دست سر دردهایتان خلاص شید!

سردردها معمولا در اثر خستگی و فشار زیادتر از اندازه سراغتون میان. واسه آرامش سردرد خود شما باید برگای کلم رو روی پیشونی و قسمت بالای سر خود بذارین و واسه اینکه برگای کلم از روی سرتون نیفتد کلاهی رو بر سر خود بذارین وقتی که شما احساس آرامش کردین و سردرد شما از بین رفت می تونین برگا رو وردارین.

با کلم مواد سمی رو از بدنتون بیرون بکشین

خوردن کلم در تصفیه خون بسیار مؤثره شما به کمک کلم مواد سمی مضر رو از بدنتون خارج کنین، این سبزی به دلیل دارا بودن ویتامین C و گوگرد به سم زدایی بدن کمک می کنه.

تورمای به وجود اومده بوسیله تروما رو از بین ببرین

با به کار گیری کلم میشه تورم دست، پا و آسیب قوزک پا رو کم کرد به این منظورکافیه شما برگای کلم رو دور قسمت ورم کرده بپیچید و با به کار گیری یه باند برگای کلم رو روی ناحیه ورم کرده محکم کنین بهتره واسه نتیجه بهتر این کار رو شب قبل از خواب انجام داده و صبح تاثیر مثبت اون رو ببینین.

فشارخونتون رو با کلم پایین بیارین

مصرف کلم به شما کمک می کنه تا فشار خونتون رو کم کنین، این گیاه غنی از پتاسیمه که با باز کردن رگ های خونی جریان خون رو زیاد می کنه هم اینکه با وجود گلوتامیک اسید که رایج ترین اسید آمینه به درد بخور واسه کاهش فشار خونه کلم موجب کاهش فشار خون می شه.

این را هم حتما بخوانید :
خصلت های ناپسند کدامند؟

کاهش درد سینه هنگام شیردهی

خیلی از زنان به هنگام شیردادن نوزاد خود درد زیادی در سینه خود حس می کنن، این دردها رو می توان با به کار گیری برگ کلم تازه آرامش داد به این منظور کافیه برگ های کلم رو روی سینه قرار داد تا وقتی که مادر حس کنه درد این ناحیه از بین رفته.

با کلم پوست خود رو قشنگتر کنین

کلم یه منبع عالی ویتامین C، آنتوسیانین و گوگرده این آنتی اکسیدانا نقش کلی ای در بهبود کیفیت پوست و درمان خیلی از مشکلات پوستی از جمله خارش، جوش صورت، بثورات و زخمای صورت داره.

به خاطر درمان این مشکلات پوستی شما باید یه برگ کلم رو در ناحیه مورد نظر بذارین و پس از ۱۵ دقیقه شما اثرات اون رو خوب ببینین هم اینکه کلم خاصیت ضد پیری داره با مصرف این سبزی چین و چروکای پوست شما کم میشه.

مشکلات تیروئیدی خود رو درمان کنین

غده تیروئید بر متابولیسم شما و سیستم گوارش تون تاثیر گذاره اگه مشکلات تیروئیدی دارین شما باید برگای کلم رو روی گردن در جایی که غده تیروئید واقع شده بذارین و با یه باند اون رو ببندین و واسه بهترین یافته های شما باید برگ کلم رو شب قبل از خواب روی گردن خود بذارین.

فلفل دلمه ای چه خاصیتیایی داره؟

خاصیت شنبلیله خشک شده چیه؟

باشگاه خبرنگاران خواص سبزیجات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *