، میوه ای منحصر به فرد و با قدرت دارویی فراوانه. با مصرف آب و حتی در مواردی دانه و پوست این میوه می توان تماشاگر آثار مثبت اون واسه بدن بود.

انار خلاصه خوبی هاست

 استفاده دارویی از این میوه به گذشته های دور برمیگرده طوری که در همه اقوام، انار نماد زندگی، طول عمر، سلامت و جاودانگی بوده…

 

در طب آیورودا، از انار به عنوان خون ساز، ضدآفت، ضدزخم، ضداسهال و ضدانگل استفاده می شده و در طب سنتی این میوه رو یه ضدسرفه، ملین، صفراآور، خون ساز و تقویت کننده کبد و کلیه می شناسن. انار میوه ای مغذیه و این خواص به وجود ترکیبات پلی فنلی با خواص آنتی اکسیدانی مربوط می شه. جالبه بدونین که نه فقط انار و آب اون، بلکه عصاره های جفت و جور شده از پوست اون هم پر از این ترکیب های آنتی اکسیدانیه. پوستر این هفته، شما رو با ۷ خاصیت از فایده های درمانی این میوه آشنا می کنه.

انار ضدکلستروله: نوشیدن آب انار به کاهش سطح کلسترول بد و افزایش سطح کلسترول خوب کمک می کنه و این به دلیل آنتی اکسیدان های فراوانیه که در انار هست. عادت به خوردن آب این میوه از تشکیل پلاک هایی که باعث گرفتگی عروق می شن، جلوگیری می کنه و حتی باعث شکستن پلاک های تشکیل شده می شه.

انار ضدفشارخونه: بررسی ها نشون داده ان آنتی اکسیدان های زیادی که در انار و آب این میوه هست، باعث می شه تا سطح فشارخون به اندازه قابل توجه ای کاهش پیدا کنه. اینطوری، مصرف روزانه ۴۵ گرم انار هیچ آسیب جانبی ای نداره و می تونه فشارخون سیستولی رو تا ۵ درصد کم کنه.

این را هم حتما بخوانید :
خطرات استفاده از سفره یکبار مصرف!

انار ضدسرطان پروستاته: مطالعه روی موش ها نشون داده انار باعث توقف سرطان پروستات می شه. هم اینکه، در بررسی ای که در سال ۲۰۰۸ انجام شده، دیده شده آب انار نه تنها اندازه تومورهای سرطانی رو کوچیک می کنه، بلکه مانع رشد سلول های جدید خونی می شه که به رشد سلول های سرطانی کمک می کنن. البته این خاصیت در مورد سرطان پستون و ریه هم به اثبات رسیده.

انار ضدآلزایمره: بررسی ها روی موش نشون داده ان که مصرف آب انار، سرعت پیشرفت فراموشی رو از جا در آورد می کنه پس کسائی که مستعد این مریضی هستن، بهتره آب انار رو در برنامه غذایی روزانه شون جا بدن.

انار ضدپیریه: آنتی اکسیدان های زیادی که در انار هست (ترکیب های فنولیک و ویتامینC) باعث خنثی شدن رادیکال های آزاد در پوست می شن و اینطوری روند پیری رو به تاخیر می اندازند، پس عادت به خوردن این میوه باعث حفظ سرحالی پوست هم می شه.

انار ضداسهاله: انار از میوه هاییه که خوردن اون به کسائی که از اسهال رنج می برند، پیشنهاد می شه البته زیاده روی در مصرف این میوه می تونه باعث یبوست شه.

انار ضدچاقیه: انار پر از ترکیب هایی به نام فیتونوترینت ها و ویتامین C هستش اما کالری بسیار کمی داره؛ با خوردن نصف لیوان انار، ۸۰ کیلوکالری انرژی دریافت می شه بدون اینکه چربی وارد بدن شه پس اگه اضافه وزن دارین، می تونید سهمی از میوه روزانه تون رو به انار اختصاص بدید.

خواص آب انار در کاهش فشار خون

۶ فایده انار واسه سلامتی

انار خواص میوه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *