apple cider vinegar bath,حموم سرکه سیب

شکل های جور واجور خیلی از حموم هست که می تونه واسه سم زدایی و تمدد اعصاب استفاده شه، اما هیچ کدوم از اونا به تنهایی به اندازه حموم سرکه واسه پوست به درد بخور نیستن.

به گزارش آلامتو و به نقل از آی بانو؛ من طرفدار بوی سرکه نیستم، اما طرفدار بزرگ حموم سرکه هستم، چون باعث می شه پوست و موهایم ظاهر و احساس فوق العاده ایی داشته باشن.

به چه دلیل حموم سرکه؟

سرکه سیب، درمانی طبیعتاً تطبیق پذیر و محصول طبیعی خانگیه. می تونه با گیاهان دم شه تا سردمزاجی رو درمان کرده و تقویت کننده ی سلامت باشه، یا واسه آرامش سوزش معده مصرف شه.

سرکه ی سیب رو روی پوست اسپری کنین، چون درد آفتاب سوختگی رو بهتر می کنه، یا پاهای خود رو در اون خیس کنین که به آرامش درد پاهای ورزشکاران کمک می کنه.هم اینکه ماده ایی در خدمت زیبایی طبیعی و بسیار به درد بخور در روش های مختلفه:

شامل ویتامین و مواد معدنی

سرکه سیب، یه منبع طبیعی از ویتامینهای B، ویتامین C و مواد معدنی و غذای پوسته. از اونجا که پوست بزرگترین عضو بدنه، تامین مواد مغذی لازم اون از راه سرکه، چه به شکل خیساندن و چه از راه مصرف اون امکان پذیره. یه مرطوب کننده و غذا رسان طبیعیه که می تونه پوست و مو رو نرم کنه.

اسیدهای به درد بخور

سرکه به طور طبیعی اسیدیه، پس به برگردوندن تعادل به pH پوست کمک می کنه، که باید کمی اسیدی شه(دلیل همین جاست). هر چند که به بازیابی pH پوست کمک می کنه، اما از دورن تاثیر قلیایی داره و به خاطر همین می تونه به هضم غذا کمک کنه.

هم اینکه، خیلی از آدمایی که از مشکلات مفاصل رنج می بردن، با غوطه ور شدن در حموم سرکه سیب تا حدودی بهبود ی حاصل کردن، اسیدهای به درد بخور و ویتامین های موجود در اون می تونه بخشی از دلایل اون باشه.

آرامش دهنده ی مشکلات پوستی

سرکه ی سیب می تونه به کشتن طبیعی قارچ ها و باکتری ها پوستی کمک کنه و آرامش اگزما و بقیه مریضی های پوستی باشه. سرکه بیشتر واسه مشکلات پوستی مانند اگزما، شوره سر و پوست خشک پیشنهاد می شه.

این خواص ضدباکتریایی، هم اینکه ی اسیدهای به درد بخور سرکه موجب می شه تا در رفع جوش های پوستی موثر واقع شه. اگر مقدار کمی سرکه ی سیب روی جوش بمالید و اجازه بدید تا صبح بمونه، شایدً به رفع اون کمک می کنه.

به خاطر همین، حموم سرکه ی سیب هم بعضی وقتا واسه عفونت های دستگاه ادراری پیشنهاد می شه، چون سرکه می تونه به کشتن قارچ یا کپک کمک کنه و محیطی رو جفت و جور آورد که واسه رشد عفونت سخته. از این روی سرکه ی سیب درمان بالقوه ی زگیل و تاول پای ورزشکاران هم حساب می شه‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍.

این را هم حتما بخوانید :
خطرناک‌ترین درخت دنیا / عکس

رفع بوی بد بدن

بوی بدن وقتی که باکتری ها با عرق و رطوبت بدن مخلوط شن، بوجود میاد و در محیط گرم و ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍مرطوب بیشتر می شن، به خصوص در مکان هایی مانند زیر بغل. سرکه می تونه به کشتن این باکتری ها و کاهش بو خیلی کمک کنه. هم اینکه محیطی ایجاد می کنه که در اون بو شانس کمتری واسه گسترش پیدا کنه.

من شخصاً اون رو امتحان نکردم، اما خیلی از مردم نمی تونن دئودورانت های شامل جوش شیرین رو تحمل کنن، اما از سرکه ی سیب رقیق به عنوان یه دئودورانتی که عالی عمل می کنه، استفاده می کنن. من تصور می کنم که سم زدایی زیر بغل واسه کسائی که بوی بدن و سوزش پوست زیر بغل دارن، هم به درد بخور باشه.

چیجوری حموم سرکه بگیریم!

یه یا دو بار در هفته، وان رو با آب گرم مایل به داغ پر می کنم و ۱-۲ فنجون سرکه سیب به اون اضافه می کنم. ۲۰-نیم ساعت در اون غوطه ور می شوم، از لیف حموم واسه تمیز کردن صورتم استفاده می کنم و از اینکه موهایم رو به اندازه کافی در سرکه خیسانده باشم، مطمئن می شوم.

پس از حموم ، یه دوش آب خنک می گیرم، هر چند بعضی منابع پیشنهاد می کنن که اجازه بدید سرکه سیب روی پوست خشک شه.

بقیه امتیازات سرکه سیب واسه پوست:

  • همونطور که اشاره کردم، مقدار کمی سرکه ی سیب، اگر در طول شب روی پوست بمونه، درمان جوش های پوست باشه.
  • من هم اینکه از یه اسپری رقیق سرکه سیب(۱ قاشق غذا خوری در ۱ فنجون آب) به عنوان یه پاک کننده ی آرامش بخش صورت استفاده می کنم.
  • همین اسپری رو می توان در زیر بغل به جای دئودورانت طبیعی استفاده کرد، هرچند واسه بعضی از افراد نیاز به افزایش غلظت سرکه هست.
  • قارچ های ناخن انگشتان پا رو به کمی سرکه ی رقیق نشده آغشته کنین یا اجازه بدید تو یه محلول (۵۰:۵۰) قوی تشکیل شده از سرکه سفید یا سرکه سیب و آب خیس بخورند.
  • زگیل رو به سرکه ی سیب آغشته کنین.
  • ¼ فنجون سرکه ی سیب رو در ۱ فنجون آب ریخته و موهاتون رو با اون بشورید تا موهای براق داشته باشین.

چیجوری یه حموم شیر خونگی درست کنیم؟

دوش گرفتن با آب سرد چه فوایدی داره؟

آی بانو حموم زیبایی پوست سرکه سلامت پوست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *