به کار گیری حنا روی ابرو

استفاده زنان از حنا واسه رنگ کردن موی سر بسیار عادی و پرطرفداره اما از حنا میشه واسه رنگ ابرو استفاده کرد؟

به گزارش آلامتو به نقل از بانوی شهر؛ دلیلای زیادی واسه به کار گیری حنا داخل ابروها هست. واقعا حنا یه است که میشه اون رو در خونه خیلی راحت درست کرد. این اصلی ترین فایده حناه. با ترکیب حنا با مایعات جور واجور میشه رنگای روشن  یا تیره تری بدست آورد. حنا می تونه گزینه خوبی واسه رنگ کردن و پر کردن ابروها باشه. اما این ماده به درد بخور می تونه معایبی هم داشته باشه. بعضی از فواید و مشکلات این ماده رو در این مطلب میگیم.

بزرگترین فایده حنا واسه ابروها اینه که این ماده به طور کامل طبیعیه که خیلی راحت ترکیب می شه و میشه اون رو تا ۳۰ روز در یخچال نگهداری کرد. حنا می تونه واسه کسی که روی موهاش حنا گذاشته و می خواد ابروهایش رو همرنگ موهاش کنه گزینه خیلی خوبیه.

یکی دیگه از فواید حنا واسه ابرو اینه که حنا هم پوست و هم مو رو رنگ می کنه رو که این باعث می شه یه وقتی که رنگ و مدل ابروهایتان ثابت می مونه طولانی تر شه. معمولا اگه از حنا واسه ابروهایتان استفاده کنین این رنگ بین پنج تا هفت روز باقی می مونه. بد نیس این رو هم بدونین که از اونجایی که حنا روی پوست هم رنگ میذاره، باعث می شه تا ابروهایتان تیره تر نشون داده شه.

این را هم حتما بخوانید :
خواص جعفری: معجزه جعفری برای کاهش وزن

اصلی ترین عیبی که حنا داره اینه که، کشیدن ابرو با اون می تونه کمی سخت باشه و اگه خوب نتونین ابروهایتان رو با حنا بکشین بسیار در هم و کثیف به نظر می رسن. حتی حنا ممکنه در نقاط دیگه پوستتون هم لکه بسازه که پاک شدن اون بسیار سخته. پس بهتره واسه اینکه داخل ابروهایتان رو حنا بکشین به طور کامل دقت کنین. اگه لکه ای از حنا روی پوست یا کنارهای ابرو موند ممکنه، یه هفته طول بکشه تا به طور کامل پاک شه و دائم باید اون رو مخفی کنین.

یکی دیگه از ایراداتی که به حنا می گیرن اینه که حنا روی شکل های جور واجور موها برابر عمل نمی کنه. مثلا ابروهایی که تیره و کلفت هستن وقتی با حنا پر می شن رنگ خاصی نمی گیرن و فقط پوست رنگ میگیره و تغییری روی ابرو ایجاد نمی شه. در یه همچین موقعیتی بهتره اول چند درجه ابروها رو روشن کنین، بعد از حنا استفاده کنین تا حالت یکدست به ابروهایتان بده.

چیجوری با آرایش جوون شیم؟

چیجوری خودمون در خونه ابرو ورداریم؟

آرایش ابرو بانوی شهر رنگ مو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *