ریزش موهای سر مشکلی شایع در بین افراده. غیر از اجناس شیمیایی که واسه رفع این مشکل وجود دارن، یه سری مواد طبیعی هم در کاهش ریزش موها تاثیردارن که یکی از اینا، گیاه آلوئه ورا هستش.

 

خیلی از مردم از اجناس مختلفی که شامل آلوئه وراه، واسه کلفت شدن مو و سلامت اون استفاده می کنن که یکی از راه ها به کار گیری ژل (ماده لزج) گیاه آلوئه وراه.

ژل (ماده لزج) گیاه آلوئه ورا، PH سلولای موها رو در حد متعادل نگه می داره، پس رشد موها رو زیاد می کنه و باعث می شه موها سالم تر و محکم تر رشد کنن.

آلوئه ورا شامل آنزیم هاییه که تولید و رشد موهای جدید رو تحریک می کنن. این آنزیما سرعت جریان خون رو زیاد می کنن، پس پاپیلای پوستی (زائده بافتی ریشه موی سر) رو فعال کرده و دلیل افزایش تغذیه فولیکولای مو می شه.

در واقع آلوئه ورا به عنوان یه ماده جادویی در جهت افزایش و رشد موها شناخته شده. هم اینکه به دلیل خواص ضد باکتری و قارچی که داره مانع از ایجاد شوره سر می شه. این گیاه واسه کنترل عفونتای قارچی مثل مریضی کچلی هم خوبه.

آلوئه ورا واسه رشد و تقویت مو، ایجاد نرمی ، براق شدن، کنترل ریزش مو و کنترل خشکی مو بسیار مناسبه.

از آلوئه ورا میشه در شامپوها و نرم کننده های موی سر استفاده کرد و تجربه نشون داده که به کار گیری این جور اجناس، دلیل تسریع جریان خون و در نتیجه کاهش استرس و هیجانات روحی می شه. آلوئه ورا دارای بویی مطبوع و آرامش بخشه و ژل این گیاه در خیلی از صابونا، شامپوها، نرم کننده های مو و شکلای جور واجور اجناس آرایشی – بهداشتی استفاده می شه.

ماده لزج گیاه آلوئه ورا

معمولا شامپوها و نرم کننده های شامل آلوئه ورا شامل مخلوطی از ویتامینای مناسب مو، عصاره های گیاهی و روغنای طبیعی هستن و اجناس شامل آلوئه ورا واسه نوعای جورواجور موها مثل خشک ، نازک ، چرب و معمولی مناسبه.

این را هم حتما بخوانید :
خبرسازترین زن دنیای فوتبال+عکس

واسه به دست آوردن ژل گیاه آلوئه ورا، یه برگ گوشتی این گیاه رو از وسط به دو نیم کنین تا ژل اون خارج شه.

همچنی بخونین: فایده های درمانی ژل گیاه آلوورا

چیجوری از آلوئه ورا واسه رشد موها استفاده کنیم؟

  1. اول به یه دکتر متخصص پوست و مو، مراجعه کنین. علل مختلفی باعث ریزش موها می شن مثل عفونت پوست سر، عکس العمل به بعضی داروها، بیماریا، کمبود ویتامین و املاح و بقیه موارد پزشکی. دکتر متخصص می تونه دلیل ریزش مو رو تشخیص بده و راه آسونی واسه درمان اون پیدا کنه.
  2. ژل (ماده لزج) گیاه آلوئه ورا رو روی قسمتای کم مو یا بدون مو بمالید. آلوئه ورا آنزیمایی داره که باعث رشد موهای جدید در بعضی افراد می شه. هم اینکه می تونین واسه جلوگیری از موخوره، اونو به انتهای موهای خود بمالید.
  3. شامپوی آلوئه ورا بخرین و استفاده کنین، مخصوصا اگه شامل روغن جوونه گندم و شیر نارگیل هم باشه، باعث رشد موها می شه.
  4. لوسیون آلوئه ورا رو به تنهایی یا همراه با ژل گیاه آلوئه ورا استفاده کنین. اگه از شامپوی آلوئه ورا استفاده نمی کنین، لوسیون اون می تونه باعث تجدید زندگی موها و پوست سر شه ، در نتیجه از ریزش موها جلوگیری کرده و رشد موها رو زیاد می کنه.
  5. در کنار به کار گیری آلوئه ورا و فرآورده های اون، باید یه رژیم غذایی کم چرب و کم پروتئین داشته باشین. رژیم غذایی که دارای چربی و پروتئین حیوونی زیاده، باعث ایجاد یه سری مشکلات پزشکی می شه که منتهی به ریزش موهای سر می شه.

* هشدارها:

۱- اگه در اثر به کار گیری ژل آلوئه ورا یا فرآورده های اون دچار خارش یا ناراحتی پوستی شدید، دیگه ازش استفاده نکنین.

۲- مصرف موضعی ژل آلوئه ورا (یعنی روی پوست) کمتر ایجاد مشکل می کنه. ولی خوردن این گیاه باعث اسهال می شه، چون خاصیت ملین داره. هم اینکه قند خون رو پایین می آورد. پس بدون نظر دکتر هیچ وقت اونو نخورین.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *