drinking-lemon-and-water خاصیت آب و لیمو ترش صبحونه

سلبریتیا و افراد متخصص، صبح خود رو بدون نوشیدن آب لیموی تازه شروع نمی کنن. خوب اینکار امتیازات زیادی واسه بدن داره که در این مقاله به همین موضوع می پردازیم.

آب لیمو به کاهش وزن کمک می کنه:

کاهش وزن با آب لیموترش

آب لیمو بهترین دوست افرادیه که در حال رژیم گرفتن هستن. پلی فنولای موجود در لیمو به کاهش اشتهای افراد کمک می کنه.

تحقیقات انجام شده نشون میده پلی فنولایی که در لیمو هست به پیشگیری از زیاد شدن وزن کمک می کنه. علاوه بر این، وقتی که یه لیوان آب به خصوص قبل از شروع وعده غذایی خود می خورین می تونین شکم خود رو سریع تر سیر کنین و جلوی خوردن مواد غذایی اضافی رو بگیرین. در این شرایط واسه اینکه احساس رضایت و سیری داشته باشین به غذای کمتری نیاز دارید.

آبی که با لیموی تازه طعم دار شده یکی از گزینه های سالمیه که میشه اون رو به جای آب پرتقال در صبح هم استفاده کرد.

واسه اینکه بتونین آب لیمو رو جفت و جور کنین کافیه از کل لیمو استفاده کنین. تلاش کنین آب لیمو رو به ۸ الی ۱۲ اونس از آب بریزین.

هم اینکه می تونین کمی پوست لیمو رو در اون بریزین تا طعم بهتر و لذت بخش تری داشته باشین. آب لیمو رو به صورت سرد یا گرم می تونین بخورین اما اگه به دنبال کاهش وزن هستین بهتره کمی یخ بدون اضافه کنین و از اون لذت ببرین.

آب لیمو مانع از مریض شدنتون می شه:

آب لیمو ترش

هممون خوب میدونیم که ویتامین C امتیازات بسیار زیادی واسه بدن داره. این ویتامین که در مرکباتی مثل لیمو پیدا میشه باعث افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن می شه. اما یکی از امتیازات آب لیمو اینه که به پیشگیری از عفونت هم کمک می کنه.

محیط اسیدی موجود در معده به عنوان یه مانع عمل می کنه و مانع از این می شه که موارد مریض کننده  وارد بدن شن و باعث ایجاد مریضی گردند. مصرف غذاهای بسیار اسیدی مثل آب لیمو می تونه به ایجاد این محیط اسیدی بیشتر کمک کنه.

براساس تحقیقات انجام شده مواد شیمیایی موجود در لیمو که با عنوان مواد شیمیایی گیاهی شناخته می شن خاصیت انتی اکسیدانی دارن و به مراقبت از بدن در برابر بیماریا کمک می کنن.

به هضم و گوارش کمک می کنه:

فواید نوشیدن آب و لیموترش ناشتا

یکی دیگه از فواید آب لیمو اینه که اسید به هضم و گوارش مواد غذایی کمک می کنه. فلاونوئیدهای موجود در لیمو به اسید موجود در معده کمک می کنه راحت تر مواد غذایی رو تجزیه کنه و همین امر هضم و گوارش کلی رو بهتر کنه.

به نظر می رسه گرم کردن آب بتونه امتیازات بیشتری واسه هضم مواد غذایی جفت و جور آورد. کمک به گوارش و هضم مواد غذایی وقتی اهمیت پیدا می کنه که ما پیرتر میشیم چون مقدار اسید موجود در معده با افزایش سن کم میشه. یکی از تحقیقات انجام شده نشون میده بیشتر از ۳۰ درصد مردان و زنان بالای ۶۰ سال گاستریت آتروفیک دارن. این مریضی شرایطیه که با اسید معده کم یا نبود اسید معده مشخص می شه.

علاوه بر این اگه بتونین برشای لیمو و پوست اون رو به آب خود اضافه کنین میتونین از امتیازات پکتین هم استفاده کنین . پکتین فیبریه که در پوست میوه ها پیدا میشه. تحقیقات زیاد نشون میده فیبر میتونه هضم و گوارش رو بهتر کنه و به سلامت روده کمک کنه.

آب لیمو باعث افزایش ویتامین C در بدن می شه:

آب لیموترش قبل از صبحونه

مرکبات منبع عالی از ویتامین C هستن. براساس تحقیقات انجام شده یه چهارم پیمانه آب لیمو می تونه ۲۳.۶ میلی گرم ویتامین C وارد بدن کنه که حدود یه سوم از نیاز روزانه بدن واسه زنان و یه چهارم نیاز روزانه مردان به این ویتامینه.

ویتامین C یکی از آنتی اکسیدانای قدرتمندیه که به مواظبت از سلولا در برابر رادیکالای ازاد کمک می کنه و حتی می تونه از ما در برابر بیماریای قلبی و سرطان هم مواظبت کنه.

با اینکه مریضی اسکوروی این روزا زیاد شایع نیس اما به کار گیری ویتامین C می تونه از بروز اینجور مریضی پیشگیری کنه. در این مریضی بافتای همبند ضعیف می شن و باعث خونریزی لثه می گردن. بافتای همبند واسه بهبود زخم از اهمیت بسیار زیادی بهره مند هستن.

 به هیدراته موندن بدن کمک می کنه:

آب لیموترش

 هیدراتاسیون یکی از امتیازات اصلی خصوصیات خود لیمو نیس اما نوشیدن آبی که با لیمو طعم دار شده شما رو تشویق می کنه بیشتر آب بخورین.

این را هم حتما بخوانید :   خصوصیات رهبران بزرگ

مایعات کلا باعث هیدراته شدن بدن می شن. بعضی از افراد هستن که نمی تونن آب کافی در طول روز بنوشن و این موضوع به خاطر علاقه نداشتن اونا به آب یا لذت نبردن از طعم اون هستش. اضافه کردن لیمو به آب می تونه طعم اون رو بهتر کنه و مصرف ان رو واسه افراد باحال تر سازه. این موضوع باعث می شه بدن آب کافی داشته باشه.

با اینکه کارشناسان قدیمی بر این باور بودن که همه افراد باید روزانه ۸ اونس آب بنوشن اما کارشناسان امروزی فکر می کنند این مقدار به وزن، فعالیت بدنی و جایی که فرد در اون زندگی می کنه بستگی داره.

اگه می خواین بدونین مقدار آب کافی دریافت می کنین بهتره رنگ ادرار خود رو بررسی کنین. رنگ ادرار باید تقریبا شفاف باشه. اگه زرد یا تیره بود باید اب بیشتری بخورین.

آب لیمو به شما کمک می کنه جوون تر به نظر برسین:

امتیازات جوانسازی آب لیموترش

ویتامین C موجود در آب لیمو می تونه به بهتر شدن شرایط پوست کمک کنه و این یکی از امتیازات عالی نوشیدن آب لیمو حساب می شه.

یکی از تحقیقات انجام شده در انگلستان نشون میده مصرف ویتامین C با کم شدن چین و چروکا ربط داره چون ویتامین  ماده مغذیه که با اسیب به وجود اومده بوسیله رادیکالای ازاد مقابله می کنه و می تونه از پوست شما مواظبت کنه. این موضوع می تونه به خاطر اثر ویتامین C روی کلاژن باشه که به ایجاد بافتای همبند زیر پوست کمک می کنه.

علاوه بر این هیدراتاسیون حاصل از آب به پوست کمک می کنه وضعیت بهتری داشته باشه و جوون تر به نظر برسه.پوست شما هم یکی از اندامای بدنه و وجود آب کافی به اون کمک می کنه کارکرد بهتری داشته باشه.

به کارکرد کبد کمک می کنه:

یکی دیگه از مزیتای آب لیمو کمک به کبد واسه انجام کار خود در بدن به عنوان فیلترکنندهه. افزایش آب بدن به بهتر شدن کارکرد همه انداما از جمله کبد کمک می کنه. علاوه بر این تحقیقات حیوونی نشون میده فلاونوئیدهای موجود در لیمو می تونه از کبد در برابر سموم مواظبت کنه و چربی کبد رو کم کنه و از اون در برابر مریضی کبد چرب مواظبت کنه.

کبد شما عملکرد طبیعی بدن واسه حذف سموم حساب می شه. با اینکه  ادعای سم زدایی آب لیمو دقیقا تایید نشده اما به کبد کمک می کنه بهتر کار کنه.

سطح پتاسیم رو زیاد می کنه:

آب لیموترش در صبحونه چه فوایدی داره

وقتی که صحبت از پتاسیم به میان می اید هممون به یاد موز می افتیم اما لیمو هم می تونه منبع خوبی از این ماده باشه. پتاسیم در میوه ها و سبزیجات پیدا میشه. این گزینه عنصریه که واسه کارکرد سلولا و متابولیسم و انتقال پیاما و سیگنالای عصبی از اهمیت بسیار زیادی برخورداره.

پتاسیم به عنوان یه الکترولیت به انتقال و هدایت الکتریسیته در طول بدن کمک می کنه. این رابطه عضله- اعصاب به کارکرد سیستم عضلانی- اسکلتی کمک می کنه. بخاطر این شما باید آب لیمو بخورین.

به تنظیم دفع مدفوع کمک می کنه:

فواید آبلیمو ترش ناشتا

آب طعم دار شده با لیمو علاوه بر اینکه به کارکرد کبد و روده ها کمک می کنه می تونه بخشی از راه بهبود دفع مدفوع باشه. افزایش مصرف مایعات به گسترش اجابت مزاج کمک می کنه.

اگه اضافه کردن لیمو به آب به شما کمک کنه آب بیشتری در طول روز بخورین می تونه به بهتر شدن اجابت مزاج هم کنک کنه. با اینکه آب لیمو فیبر زیادی واسه بدن ارائه نمی کنه اما پالپ و پوست اون به بهتر شدن محتوای فیبر بدن کمک می کنه.

به پیشگیری از بروز سنگ کلیه کمک می کنه:

خواص آب لیموترش واسه سنگ کلیه

سنگ کلیه بیشتر نتیجه کمبود آب در بدنه. پس یکی از خواص نوشیدن آب لیمو اینه که به دفع سنگ کلیه کمک می کنه و از بروز این رسوبای دردناک پیشگیری می کنه.

بعضی از سنگای کلیه به وجود اومده بوسیله نمکای کلسیمی هستن. اسیدی شدن مایعات یا آب می تونه احتمال بروز این موارد رو کم کنه و از تشکیل اینجور سنگایی پیشگیری کنه. این یه عکس العمل شیمیاییه. یعنی اسید حاصل از لیمو می تونه از کنار هم قرار گرفتن این سنگا پیشگیری کنه.

با اینکه به نظر می رسه اب طعم دار شده با لیمو ادراره اما این موضوع هنوز تایید نشده. به احتمال زیاد افزایش دفع ادرار به خاطر نوشیدن مایعات بیشتره. در هر صورت نوشیدن آب لیمو به پیشگیری از تشکیل سنگ کلیه کمک می کنه.

 

بهترین نوشیدنیای چربی سوز واسه آب کردن شکم

خواص و روش درست کردن نوشیدنی شیر زردچوبه

اختصاصی خبرهای داغ روز خواص میوه صبحونه لیموترش نوشیدنی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *