هتل کپسولی ۹h یکی از جدیدترین شکل های جور واجور هتلهای محبوب کپسولی در ژاپنه که در اون از سیستمی هوشمند واسه تنظیم نور و شیب تشک خواب استفاده شده تا مهمانان در هر کپسول خوابی آروم و طبیعی رو تجربه کنن.

خواب طبیعی و راحت در هتلهای کپسولی ژاپن

 “کیشو کروکاوا” نام طراح و معمار ژاپنیه که اولین نمونه معماری کپسولی رو در برج کپسولی “ناکاگین” در سال ۱۹۷۲ نشون داد، برجی که میکروآپارتمانها و دفاتر کاری در اون ساخته شده. اولین هتل کپسولی ژاپن در شهر اوساکا در سال ۱۹۷۹ گشایش شد و امروزه این نوع معماری در میان ژاپنیا معروفیت بسیار زیادی پیدا کرده.

هتل ۹h یکی از جدیدترین هتلهای کپسولی در این کشوره که نسبت به دیگر شکل های جور واجور این هتلها بسیار گرون قیمت هستش. این هتل که در کیوتو واقع شده دارای ۱۲۵ کپسول مدرن در ۹ طبقه س که در اون واحدهای خانمها و آقایون از هم جدا شدن.

این هتل دارای کمدهای قفلدار، حموم، و اتاق خواب بوده و مهمانان هتل بسته ای شامل بطری آب، خمیر دندون، شامپو، صابون، نرم کننده مو، دمپایی و لباس خواب رو موقع ورود دریافت می کنن.

هر کپسول دارای سیستم زمانبندی پاناسونیکیه که می تونه نور کپسول و انحنای تشک و بالشی که واسه اطمینان از قرار گرفتن بدن مهمون در وضعیت طبیعی موقع خواب در کپسول، از مواد خاص ای ساخته شدن رو کنترل کنه.

هزینه اقامت در این هتل شبی ۶۵ دلار بوده و متناسب با تسهیلات دریافتی افزایش هم داره. هتل دیگه در شهر “ساپورو” واقع شده و تنها خاص آقایانه که کپسولهای اون با داشتن پرده، تلویزیون، رادیو، سیستم تهویه هوا، و میزی کوچیک فضایی سنتی رو به وجود آورده.

این را هم حتما بخوانید :   ۹ مدل از پست‌هایی که هر کسب و کاری باید در صفحه اینستاگرامش منتشر کند

براساس گزارش پاپ ساینس، با این همه اقامت در اینجور هتلهایی واسه آدمایی که به فوبیای فضاهای تنگ و کوچیک گرفتار هستن، پیشنهاد نمی شه:

هتل کپسولی ۹h در ژاپن

اتاقهای این هتل به شکل کپسولهایی هستن که فقط واسه خوابیدن طراحی شدن

مهمون پس از دریافت شماره کپسول می تونه با قرار دادن وسایلش در کمدی جدا از هم از راه شماره به استراحتگاه کوچیک خود بره

یکی از کپسولها به همراه سیستم تنظیم کننده نور، گرما، انحنای تشک و بالش، بالش و تشک از مواد خاص ای ساخته شدن که می تونن بدن فرد رو موقع خواب در حالت طبیعی حفظ کنن.

منبع :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *