یه دندانپزشک گفت: خمیردندانهایی که با ادعای جرم گیری فروخته می شن، اینجور خاصیتی ندارن بلکه لکه های رنگی روی دندون رو از بین می برن و مینای اونو سفید می کنن.

 خمیر دندون باعث از بین رفتن جرم  دندون نمیشه !

دکتر حمید جلالی در گفت وگو با ایسنا، اضافه کرد: جرم، مواد مشکی رنگ و آهکیه که به همراه رسوب دندانی باعث از بین رفتن بافتهای دور و بر دندون می شن.

ایشون تاکید کرد: جرم رو دندانپزشک با به کار گیری وسایل مکانیکی مانند قلم جرم گیری می تونه برداره و با به کار گیری خمیر دندون نمیشه اونا رو نابود کرد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: رعایت نکردن بهداشت دهن و دندون و مصرف سیگار باعث تشکیل جرم می شه البته املاح بزاق بعضی از بیماران زیاده. این املاح در کنار دندونا رسوب می کنه و باعث تشکیل جرم می شه پس این بیماران باید دندانه های خود رو به طور مرتب جرم گیری کنن.

ایشون دست کم دوبار مسواک زدن در بیست و چاری و به کار گیری نخ دندون رو از عوامل پیشگیری از تشکیل جرم دونست.

جلالی در آخر در جواب به این سوال که خمیردندانهای خارجی تاثیر بیشتری از خمیردندانهای ایرونی در تمیزکردن دندانه ها دارن، گفت: خمیر دندونای معمولی واسه مسواک زدن مناسبه چون رعایت روش درست مسواک زدن، اصل مهم در رعایت بهداشت دهن و دندانه پس اگه آدما به روش درست مسواک بزنن از دوران جوونی به بعد دندانه های اونا جرم نمی گیره.

این را هم حتما بخوانید :
خواص برنج برای سلامت

بازنشر :

ایسنا نشر دوباره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *