واسه اولین بار تصاویر خط تولید پهپاد اسکن ایگل که بوسیله متخصصین کشورمون راه اندازی شده بود، منتشر شد.

خط تولید پهپاد اسکن ایگل در ایرانخط تولید پهپاد اسکن ایگل در ایران

اسکن ایگل یکی از پهپادهای شناسایی آمریکاییه که چند نمونه از اون در گذشته بوسیله نیروهای مسلح کشورمون به دام افتادن.

خط تولید پهپاد اسکن ایگل در ایرانخط تولید پهپاد اسکن ایگل در ایران

خط تولید پهپاد اسکن ایگل در ایرانخط تولید پهپاد اسکن ایگل در ایران

پهپاد Scan Eagle در اول یه هواپیمای بدون سرنشین کوچیک و کم هزینه بود که بوسیله شرکت «اینسیتو» که یکی از شرکت های تابعه بوئینگه، ساخته شد.

این هواپیما در اول واسه صنعت ماهیگیری و نظارت بر مناطق دریایی موقع ماهیگیری استفاده می شد اما بعدا تکنولوژی و توانایی های اون بسیار زیاد شد و امروز گونه های متفاوت اون واسه تفنگداران دریایی آمریکا هزاران ساعت مأموریت رو در عراق و مکان های دیگه انجام داده ان.

ارتقای تکنولوژی اسکن ایگل از طرف شرکت بوئینگ اونقدر زیاد شد که از اون به عنوان یه هواپیمای بدون سرنشین قابل حمل واسه نظارت و کنترل جداگونه در شرایط جنگی هم استفاده شد و از ماه اوت ۲۰۰۴ واسه جنگ عراق در اختیار ارتش آمریکا قرار گرفت.

خط تولید پهپاد اسکن ایگل در ایرانحالا اسکن ایگل مجهز به یه دوربین الکترو اپتیکال، یه دوربین مادون قرمز و یه برجک ثابت سبک وزن با دامنه ارتباطات بیشتر از ۱۰۰ کیلومتر و ایستادگی پرواز تا بیشتر از ۲۰ ساعته.

خط تولید پهپاد اسکن ایگل در ایراناین هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی آمریکا، بسیار کوچیک و غیرمسلح بوده و بوسیله نیروهای عملیات خاص استفاده می شه.

این را هم حتما بخوانید :
ریدایرکت ۳۰۲ چیست و چگونه انجام می‌شود؟

این پهپاد با ۱.۱۹ متر طول و ۳.۰۵ متر عرض (دو سر بال) و ۱۸ کیلوگرم وزن واسه پرواز نیاز به باند نداره و عوضش با یه سامانه هوای فشرده به بالا پرتاب می شه و واسه فرود هم یه جرثقیل با طناب و قلاب اون رو در میان هوا می گیرد که تفنگداران دریایی اون رو از روی ناوهای خود به پرواز در می بیارن.

خط تولید پهپاد اسکن ایگل در ایرانپهپاد اسکن ایگل با سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت و سقف پروازی ۱۶۰۰۰ پا می تونه بیشتر از ۲۰ ساعت ایستادگی پروازی داشته باشه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *