ورزش یکی از کارهاییه که همه پزشکان و محققان به انجام اون اصرار می ورزند و می تونه سلامت بدن شما رو در همه حال تضمین کنه.

دوچرخه سواری هم یکی از همین ورزشای بسیار خوب واسه سلامتیه و البته این ورزش نوعای جورواجور و شرایط خاصی هم داره. یکی از این شکل های جور واجور دوچرخه سواری در کوهستانه.

sport3

دوچرخه سواری در کوهستان به تنهایی خطرناک نیس اما تازگیا یه ورزشی در حال رشده که نام اون “تکچرخه سواری در کوهستان” است و خطر بسیاری واسه ورزشکاران داره. با “تک چرخه ها” حتما آشنا هستین که بیشتر دلقکای سیرک واسه اجرای نمایش استفاده می کنن.

این ورزش این جوری تعریف می شه که با به کار گیری تک چرخه ها باید از کوه های جور واجور صعود کرد و بعد به کمک همون وسایل دوباره به پایین کوه برگشت. البته از اونجایی که هیچ اطمینانی به این تک چرخه ها نیس این ورزش تازگیا به عنوان خطرناک ترین ورزش دنیا شناخته می شه.

sport

زادگاه اصلی این ورزش خطرناک امریکا هستش و از دهه ۱۹۹۰ تا به امروز طرفداران مختلفی رو به خود جذب کرده و هر کدوم از ورزشکاران این رشته دارای قدرت بدنی بالا و البته دل و جربزه زیادی هستن.

حرفه ایای این رشته می گن مهمترین قسمتایی از بدن که در این رشته قدرت پیدا می کنن شکم، بازوها و پا هستش. این ورزش به سرعت در حال رشده و البته باید نکات ایمنی اون هم این وسط رشد داشته باشه.

البته ما به شما این ورزش رو پیشنهاد نمی کنیم چون شاید به جای قدرت پیدا کردن شکم، بازوها و پاها مطمئنا جون خود از کفتون میره.

افزایش قد با حرکات کششی ستون فقرات

چیجوری چربی بیشتری بسوزونیم؟

بازنشر باشگاه خبرنگاران مطالب باحال روز ورزشای پرهیجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *