به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ امروزه سفر به شهرها و کشورای دور خیلی راحت تر از قبل شده. اما با اینحال سفر به بعضی از جاها به خاطر شرایطی که دارن اصلا پیشنهاد نمی شه. خبر بد این که بعضی از این جاها خیلی زیاد مورد علاقه گردشگرها هستن. اما اگه عزمتون رو جزم کردین که به این جاها سفر کنین، دست کم باید درباره ریسکا و شرایط خطرناک اون اطلاعاتی داشته باشین. لیستی از ۵ شهر خطرناک دنیا آورده شدن، همراه ما باشین:

شهرهایی ناامن از قاره آمریکا و آسیا:

۱.کاراکاس، ونزوئلا

کاراکاس پایتخت کشور ونزوئلا هستش که الان با بحران جدی باندهای مواد روبروس. جرمای خیابانی دیگه مثل جیب زنی یا دزدی هم در این شهر مرسومه و باعث کمرنگتر شدن رونق گردشگری در این شهر شده. شهرهای دیگه ونزوئلا هم اندازه جرم بالایی دارن.

۲.ریو دژانیرو، برزیل:

خیلی از شهرهای برزیل اندازه جرم و جنایت بالایی دارن و بعضی از اونا حتی از ریودژانیرو هم خطرناکتر هستن. با اینحال ریودژانیرو یکی از توریستی ترین شهرهای دنیا و محبوب بسیاریه پس بهتره متمرکز تر به ادامه توجه کنین. هر چند ریو امروزه به نسبت قبل امن تره اما هنوزم جرمای خیابانی در اون زیاد اتفاق میفته مخصوصا در شب. میشه از سواحل وتفریحگاهای خوب این شهر لذت برد، اما بهتره احتیاط بیشتری به خرج داد.

۳. آکاپولکو، مکزیک:

مدت خیلی از وقتی که این شهر یه مقصد امن و لوکس گردشگری بود نمیگذره. در حالیکه توریسم آکاپولکو هنوزم پر طرفداره، اما تجارت مواد اون رو به یه شهر خطرناک تبدیل کرده. آمارهای گذشته نشون می دید که این شهر اندازه قتل خیلی بالایی داره- ۱۴۲ نفر از هر ۱۰۰۰۰ نفر. به گردشگرانی که به آکاپولکو سفر می کنن پیشنهاد می شه که در اقامتگاه خود بمونن.

این را هم حتما بخوانید :
خصوصیات افرادی که انفرادی سفر میکنند

۴. کراچی، پاکستان:

هر چی تور هند روز به روز محبوب تر می شه و مورد استقبال گردشگران خاص قرار میگیره، کشور همسایه اش یعنی پاکستان روز به روز به جای نا امن تری تبدیل می شه. شهر کراچی پاکستان مدت زیادیه که دچار ناآرامیای سیاسی شده و علاوه بر این تروریسم هم در این شهر روز به روز در حال زیاد شدنه. قتل و حمله های انتحاری در این شهر به چیزی عادی تبدیل شده و خبرهای زیادی در روزنامه، مجله ها و تلویزیون درباره این موضوع هست. کراچی یکی از مراکز خشونت در دنیاست و توریستا بهتره به فکر جای دیگری واسه سفر باشن.

۵. سان پدرو سولا، هندوراس:

این شهر چنیدن ساله که به عنوان خطرناک ترین و جرم خیز ترین شهر دنیا شناخته می شه. با در نظر گرفتن منابع موجود، این شهر بالاترین آمار قتل در دنیا رو داره-۱۶۹ نفر از هر ۱۰۰۰۰ نفر. قاچاق اسلحه یه مشکل بسیار مهم و اساسی در این کشوره و اسلحه های قاچاق در دست افراد عادی در شهر دیده می شه. سان پدرو سولا شهریه که توریستا به طور کامل باید از رفتن به اون دوری کنن.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

الی گشت جهانگردی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *