سفر و گردشگری شاید فقط واسه عوض کردن حس و حال تون باشه و زیاد تمایلی به تجربه های خطرناک نداشته باشین اما واسه کسائی که عاشق دیدن مناظر جدید در کنار هیجان هستن این مقاله گزینه های عجیبی رو ارائه می کنه.

به گزارش آلامتو به نقل از مگلی؛ اجازه بدین تا بدون هیچ منظوری صحبتم رو این جور شروع کنم که شاید اتفاقی بیفته که در یکی از مکانای زیر زندگی کنین. من تنها بعضی از آمارها رو میگم.

مکانای زیر به طور کامل غیر قابل سکونت نیستن و خطر بروز فاجعه در اونا تنها ۲۴٫۷ درصده.

مثلا، میتونم بگم بعضی جاها در کالیفرنیا، به خاطر بروز زلزله خطرناک هستن، اما هممون میدونیم که این اتفاق هر روز نمی افته، دست کم نه در حد بسیار بزرگ. به هرحال، با این سلب مسؤولیت از این روش، اجازه بدین تا نگاهی به مکانایی در زمین بندازیم که واسه زندگی کمی پرخطر هستن و به نسبت یه روستای آروم و ساکت، از امنیت و آسایش کمتری بهره مند هستن.

 1. هایتی

خطرناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا,هاییتی

مکانی در کارائیبه. «هایتی» همیشه مکانی پر از پریشونی بوده. این پریشونی از شورشای برده داری و جنگای داخلی که در سالای اولین، باعث آشوبی شد، شروع شده و با بلایای طبیعی که در همین دوره اتفاق افتاده، ادامه پیدا کرده. وجود یه دولت بدون هدف و فقر شدید، باعث ایجاد شکست در این منطقه شده.

حوادثی که «هایتی» رو تبدیل به مکانی ناجور واسه زندگی کرده، تنها وجود اون در یکی از مکانای پر طوفان نیس، بلکه این مکان به طور طبیعی مستعد سیل هم هستش.

 1. Cape town، آفریقای جنوبی

خطرناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا,کیپ تاون

مکانی پر از زیباییا و شگفتیای طبیعی، اما پر از جرم و جنایت، فقر و ناآرامیای سیاسیه. اما با در نظر گرفتن اون چه من دیده ام، این مکان می تونه ارزش سفر داشته باشه. شما تنها باید مراقب باشین که به خصوص در شب، به کدوم منطقه از شهر می رید.

 1. میلواکی، ویسکانسین

خطرناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا,ویسکانسین

منطقه ای واقع در شیلیه. ویسکانسین میلواکی، دارای ۵ درصد افزایش جرم و جنایت از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ بوده. هرچند از بیرون، میلواکی یه زمستون عجیب داره و این دلیلیه که باید وقتی به دیدن این شهر می رید، درباره اون با احتیاط باشین.

 1. فیلادلفیا، پنسیلوانیا

فیلادلفیا یه شهر قشنگتر هستش که پر از وقایع برجسته تاریخیه. اما می گن که در این منطقه، اندازه جرم و جنایت در سالای گذشته، به طور پیوسته در حال افزایش بوده.

 1. دریاچه کیوو، جمهموری دموکراتیک کنگو

خطرناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا,دریاچه ویکو

دریاچه کنگو، شامل مقادیر زیادی گاز کشنده متان، در زیر اعماق تیره اون هستش. تموم اینا منتهی به بروز یه فعالیت آتشفشانی می شه. اگه این اتفاق بیفته، مردمی که در نزدیکی این دریاچه هستن، در خطر بزرگی قرار می گیرن. این خطر حتی واسه بازدید کنندگان هم هست.

 1. سنت لوئیس، میسوری

خطرناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا,میزوری

آسمون آبی و افق جذاب، دورنمای سنت لوئیس رو بسیار جذاب کرده، اما با وجود اندازه فراوون جرم و جنایت، تا حد بسیار زیادی این شهر به عنوان مکانی خطرناک، حتی واسه زندگی در مرزهای اون حساب می شه.

 1. ریو دو ژانیرو، برزیل

خطرناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا,ریودوژانیرو

وقتی به برزیل فکر می کنین، ذهنتون به سمت شنای سفید و استراحت گاه های اون جا میره. این تصور تا وقتی که تماشاگر شهرکای زاغه ای شهرهایی مثل «ریو دو ژانیرو» نباشین، هست.

این را هم حتما بخوانید :
اصول، اهمیت و نحوه انتخاب نام برای یک برند

شما تا وقتی که در ساحل یا هتل در حال چرخ زدن هستین، امنیت دارین. اما یادتون نره که بیشتر کارشناسان، درباره چرخ زدن در شب در داخل شهر، به دلیل وجود جرم و جنایت اخطار میدن.

 1. آکاپولکو، مکزیک

خطرناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا,آکاپولکو

یه شهر باحال دیگه که وقتی تبدیل به شهری تفریحی شه، محبوب هستش. این تصور ممکنه عوض شه. به هرحال، شدت به کار گیری مواد مخدر در سالای گذشته در این شهر زیاد شده.

 1. مالدیو

خطرناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا,مالدیو

با در نظر گرفتن تحقیقات علمی، شاید مالدیو به دلیل افزایش بالا امدن آب دریا، در سالای گذشته اصلاً وجود نداشته باشه.

این خیلی بده که بعضی از سیاست مداران، پیشنهاد می کنن که کل جمعیت باید از این مکان بسیار قشنگتر، جا به جایی مکان کنن.

 1. شهرستان مینکوئین، چین

جایی واقع در استان گانسوی چین، شهرستان مینکوئین در بین دو بیابان در حال رشد قرار گرفته، که هر کدوم از اونا از جهت خود، طوفان شن رو واسه این شهرستان به همراه دارن.

هر ساله این بیابانا در حدود ۱۰ متر گسترش دارن، این بدین معنا هستش که این شهرستان، به زودی به طور کامل ًمحاصره می شه.

 1. آبشار ویکتوریا، آفریقا

یه جاذبه محبوب توریستیه. این آبشار با ارتفاع ۳۵۵ فوت یه مکان بسیار دیدنیه. جایی که شیطان شما رو وسوسه می کنه تا تو یه استخر طبیعی کوچیک شنا کنین.

این نقطه، «استخر شیطان» اسمشه که نزدیک لبه آبشاره. من هیچوقت نمی دونم که به چه دلیل مردم دوست دارن که این کار رو بکنن. اما باید گفت که این مسأله خطرناک، بدیش اینه هست.

 1. گراند کانیون، آریزونا

خطرناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا,گراند کانیون

مکانی به طور کاملً جذاب و دیدنیه. تصاویر، تموم حقیقت این جا رو بیان نمی کنن، پس اگه یه شانس به دست آوردید، حتماً یه بار به اون جا سفر می کنین.

این مهمه که بدونین هیچوقت نمی تونین به لبه صخره های زیادی که قادر به راه رفتن روی اونا هستین، نزدیک شید، تا نکنه مانند گردشگران بیچاره بیشماری که در گذشته به این جا اومده ان، به پایین پرت شید.

 1. کانال لیانگولن، ولز

خطرناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا,کانال لیانگولن

این قنات بزرگ، یه جلوه موثر از زیباییای طبیعته و شما می تونین اونو با قایق طی کنین. هیچ گارد ریلی در اونجا وجود نداره.

به هرحال، این کانال صدها فوت بالای سطح زمینه و همه زیباییای اون، خیلی راحت می تونه به خاطره ای بسیار بد تبدیل شه.

 1. پل پرین، آیداهو

خطرناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا,پل برین

یکی از پلای دیوونه کننده ای که تا الان دیدین، پل «پرین» است. ً، شما نیاز به اجازه ای واسه پریدن از این جا ندارین، پس اگه فکر می کنین که ارزش داره، شما می تونین این جور عملیات رو انجام بدین. تنها یادتون باشه: تا پایین راه زیادیه…

 1. کوه مراپی، اندونزی

خطرناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا,کوه مراپی

از طرفی دیگه، این کوه به عنوان «کوه آتیش» شناخته شده. اگه این نام به اندازه کافی شوم به نظر نمیاد، فقط بدونین که این کوه، در قرن گذشته باعث مرگ هزاران نفر آدم شده که دلیل مرگ اونا فوران تکراری ابرهای بسیار داغ گازی بوده که در اثر تماس با اونا، کشته میشین.

با وجود معروفیت مرگبار اون، نزدیک به یه چهارم میلیون نفر، هنوز زندگی در نزدیک کوه پایه اونو انتخاب کردن. تا الان در جایی که واقعاً قشنگتر اما خطرناک بوده، حضور داشتین؟

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

جهانگردی مطالب باحال روز مگلی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *