تخته هایی باریک با سوراخا و پوسیدگیای بسیار که با کابلای زنگ زده سرپا نگه داشته شده و طولانیه. معابری آویزون که بعضی وقتا روی رودخانه ای خروشان و بعضی وقتا روی پرتگاهی عمیق قرار دارن.

با گذاشتن اولین قدم در خطرناک ترین گذرگاها میشه صدای ضربان قلب خود رو شنید. کمتر کسی جرأت عبور از این گذرگاها رو داره به غیر از اون دسته ماجراجویانی که به دنبال خطر هستن. اونا قدم در راهی می ذارن که ممکنه هیچ برگشتی نداشته باشه. تصاویر این مسیرها رو در زیر ببینین.

ال کامینیتو دل ری، اسپانیا

این گذرگاه در واقع راهی متروک در امتداد دیوار ال چورو و دیوار بزرگ سنگی آلوره که به دستور پادشاه واسه جابجایی کارگران، خدمه، نیروهای شاه آلفونسوی هشتم ساخته شد، به خاطر اینکه شاه هم واسه عبور از بین این دو آبشار همیشه از این راه استفاده می کرد این راه به گذرگاه کوچیک شاه معروف شد.

خطرناک ترین گذرگاهای دنیا

پلکان مرگ، پرو

پلکان مرگ یکی از مشهورترین و خطرناک ترین گذرگاهای به جا مونده از اینکاهای ماچوپیچوه که واسه رسیدن به اون باید راهی طولانی و پرخطر رو گذروند. اما مهمترین بخش سفر به ماچوپیچو عبور از این پلکانه.

خطرناک ترین گذرگاهای دنیا

پل کشوا چاکا، پرو

بسیاری باور دارن که کشوا چاکا آخرین پل طنابی به جا مونده از اینکاها (ساکنان باستانی پرو) در پروه. واسه ساخت این پل، اینکاها از الیاف طبیعی و محلی استفاده کرده بودن که بسیار محکم بوده و تا به امروز به جا مونده. با این حال هر سال ماه ژوئن مردم محلی جمع شده و این پل رو بازسازی می کنن تا از بین نره. بیشتر بازدیدکنندگان دوست دارن از این پل گذر کنن حتی اگه جانشون هم به خطر بیفته. این پل دست ساز ۳۵ متر طول داشته و در ارتفاع ۶۷ متری از رودخانه آپوریماک قرار گرفته.

خطرناک ترین گذرگاهای دنیا

دروازه بهشت، چین

دروازه بهشت که به «روح ژانجیاجی» هم می شناسنش، پلی با ارتفاع ۱۵۲۰ متره که روی کوه تیانمن چین ساخته شده تا بازدیدکنندگان نمایی کامل از پارک جنگلی رو پیش رو داشته باشن. فقط ارتفاع این پل وحشتناک نیس بلکه تموم پل دروازه بهشت، از جنس شیشه ساخته شده تا بشه زیر پا رو خوب تماشا کرد.

خطرناک ترین گذرگاهای دنیا

گذرگاه فرشتگان، آمریکا

قله فرشتگان که در گذشته به معبد «آئولوس» معروفیت داشت، راهی طولانی، صخره ای و بسیار باریک داره که در پارک ملی یوتا در آمریکا قرار گرفته . در بعضی از نقاط باریکی راه به کمتر از ۵۰ سانتی متر هم می رسه. هم اینکه در فاصله خیلی از راه هیچ نرده و لوازم ایمنی واسه جلوگیری از سقوط کوهنوردان قرار نداشته یا بر اثر فرسودگی از بین رفته.

این را هم حتما بخوانید :
خواص آنتی اکسیدان ها برای جوان سازی بدن

خطرناک ترین گذرگاهای دنیا

گذرگاه یوسمیت، آمریکا

در ارتفاع ۱۴۴۳ متری دره یوسمیت و ۲۶۹۶ متری از سطح دریا، گذرگاه یوسمیت قرار داره. این گذرگاه تا سال ۱۸۶۵ متروکه اعلام شده بود و تا اون زمان هیچکی قدم در این راه نگذاشته بود. جورج اندرسون اولین کسی بود که در سال ۱۸۷۵ از گذرگاه یوسمیت عبور کرده و به قله رسید. البته به غیر از راه ۱۳ کیلومتری، کوهنوردان باید از صدها پله گرانیتی هم عبور کرده و کیلومترها راه رو طی کرده تا برگردن.

خطرناک ترین گذرگاهای دنیا

پل تریف، سوئیس

صعود به آلپ به خودی خود کار سخت و بسیار خطرناکیه چه برسه به اینکه طنابی با ارتفاع ۱۰۰ متری روی یه پرتگاه مرگ آور، تنها راه رسیدن به سمت دیگه کوه هم باشه. پل تریف با طولی ۱۷۰ متری طولانی ترین و تنها پل موجود در کوه آلپه که روی دره تریف جورج قرار داره.

خطرناک ترین گذرگاهای دنیا

هوآشان، چین

یکی از خطرناکترین گذرگاهای دنیا هوآشان اسمشه که در چین قرار داره. این کوه در شهر هوآیین قرار داره و اونقدر زیباست که به کوه بهشتی هم معروفه. در این رشته کوه، پنج قله هست که تنها راه رسیدن به این پنج قله، فقط یه راه س که اونم راهی بسیار باریک و با سراشیبی شدیده. در کنار این جاده، نرده ای هم ساخته شده بود که در گذر ایام بسیار فرسوده شده و حتی در بعضی نقاط قطع شده. این گذرگاه یکی از مسیرهاییه که تا حالا بیشترین تعداد کشته شدگان رو داشته و سطح ایمنی اون صفره.

خطرناک ترین گذرگاهای دنیا

پل هوساینی، پاکستان

پل طنابی هوساینی در پاکستان از اون دسته پل هاییه که تنها یه فرد با دل و جرأت می تونه از روی اون گذر کنه اما باید بدونین که اهالی دهکده هونزا واسه رفتن به شهرها و دهکده های دور و بر مجبور هستن تا هر روز و شاید روزی چند بار از روی این پل عبور کنن. این پل روی رودخانه خروشانه بوریت قرار گرفته که اگه کسی در اون سقوط کنه، زنده ماندنش چیزی محال هستش.

خطرناک ترین گذرگاهای دنیا

پلکان هایکو، هاوایی

پس از طی ۳۹۲۳ پله آهنی میشه به ارتفاعی ۸۵۳ متری و جایی در میان ابرها رسید. پلکان هایکو که در جزیره اوهایو هاوایی قرار داره قبلا جزئی از سیستم ارتباطات رادیویی ارتش بوده که در سال ۱۹۴۳ ساخته شده تا سربازان بتونن خیلی راحت بالا رفته و آنتن هوایی رو نصب یا تعمیر کنن.

خطرناک ترین گذرگاهای دنیا

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

بازنشر باشگاه خبرنگاران جهانگردی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *