tech

ورود فناوری های جدید با وجود اینکه می تونن واسه آدم ها به درد بخور باشن و خیلی از کارا رو آسون کردن بخشن اما از طرف دیگه می تونن ترسناک هم باشه.

به گزارش آلامتو به نقل از خبرگزاری مهر، تکنولوژی و فناوری راحتی هر چی بیشتر آدما رو میسازن. بیشتر کارا خیلی راحت و با کمک رایانه ها انجام می شن. از پرداخت اینترنتی حسابا تا ایجاد رابطه با نقاط جور واجور جهان و چیزای دیگه ای به جز اینا فقط بخشی از خدماتی هستن که با کمک تکنولوژی ممکن می شن. اما این وسط فناوری می تونه تهدید جدی واسه آدما حساب شه.

سیستمای بیمارستانی هک می شن!

بیشتر آزمایشای امروزی با کمک سیستمای رایانه ای انجام می شن، هکرها به سیستمای بیمارستانی نفوذ کرده و اطلاعات پزشکی بیمارستانا رو دچار تغییرات خیلی عجیبی می کنن که می تونه با جون آدما بازی کنه. علاوه بر اون، جنگایی که الان انجام می شن، معمولا جنگای سایبری هستن و می تونن اطلاعات دورترین کشور دنیا رو خیلی راحت و بدون اینکه شناسایی شن به سرقت ببرن.

هوشی که جانشین آدم می شه

در سالای گذشته، تحقیقات زیادی بر پروژه هایی با عنوان هوش مصنوعی انجام شده که می تونه واسه آدما خطرناک باشه. هوش مصنوعی به معنی ماشینیه که می تونه فکر کنه و در سالای آینده می تونه جانشین آدم شه. هیچ پیش بینی در مورد کاربرد و آینده هوش مصنوعی وجود نداره تنها میشه از آینده ای غیر قابل پیش بینی و خطرناک صحبت کرد.

این را هم حتما بخوانید :
خلاقیت در طراحی چسب زخم + عکس

مصایب عینک گوگل

عینک گوگل یکی دیگه از گجت هاییه در ماه های گذشته ارائه شده و از اون با عنوان یه گجت خطرناک یاد می شه. عینک گوگل، می تونه راهنمای خوبی واسه پلیسا باشه چون به شناسایی سریع متهمان پرداخته و دید وسیع و گسترده تری رو از محیط دور و بر یا داده های جور واجور در اختیار پلیسا قرار میده. مثلا، پلیس دبی از این تکنولوژی جدید واسه شناسایی متهمان بهره میبره اما اگه این تکنولوژی در جهت عکس بکنه و در اختیار متهمان باشه، چیجوری؟

خودروهای بدون سرنشین

خودروهای بدون سرنشین، یکی دیگه از مواردی هستن که می تونن یه تهدید جدی واسه ایجاد امنیت باشن. مثلا، این خودروها در سرقتا می تونن به کمک متهمان شتافته تا نیروهای پلیس موفق به دستگیری اونا نشن.

پهپادها

پهپادها، یکی دیگه از تکنولوژیای جدیدی هستن که با وجود کوچیک بودن بسیار خطرناک بوده و می تونن اطلاعات ملی یه کشور رو واسه دشمنان معلوم کرده و در جهت فعالیتای جاسوسی بکار گرفته شن.

خبرگزاری مهر نشر دوباره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *