کارشناسان براساس وضعیت آب و هوایی منطقه و همین طور شرایط ساخت باند فرودگاه ها در دنیا خطرناک ترین فرودگاه های دنیا رو معرفی کردن که پرواز از راه اونا می تونه خطرناک باشه.

جالبه بدونین، از جمله این فرودگاه ها، فرودگاه Qamdo Bamda در کشور تبته که به دلیل ارتفاع تبت از سطح زمین و همینطور بروز مریضی ارتفاع بین مسافران و حتی پرسنل پروازی می تونه یه فرودگاه خطرناک واسه سفر باشه.

بررسی ها نشون می دهد، فرودگاه Juancho E. Yrausquin در دریای کارائیب یکی دیگه از فرودگاه های خطرناک در دنیا هستش  چون بدنه باند در صخره های سنگی تراشیده شده و احتمال سقوط هواپیما در اون هست.

فرودگاه Juancho E. Yrausquin

فرودگاه Gustaf در جزیره کارائیب اداره شونده بوسیله کشور فرانسه یکی دیگه از فرودگاه های خطرناک در دنیا هستش چون ارتفاع باند این فرودگاه بسیار کوتاه و خود باند پرواز یه تپه ساخته شده.

فرودگاه Gustaf

فرودگاه Ice Runway در قطب جنوب یکی دیگه از فرودگاه های خطرناک در دنیا هستش چون احتمال شکستن باند یخی فرودگاه و سقوط هواپیماها در اقیانوس هست.

فرودگاه Ice Runway

فرودگاه courchevel در کشور فرانسه به دلیل ساخته شدن در ارتفاقات رشته کوه آلپ و وجود مه و توفا ن های فراوون در فضای فرودگاه یکی از فرودگاه های خطرناک دنیا هستش.

فرودگاه courchevel airport

فرودگاه Barra International هم که در غرب اسکاتلند واقع شده از ساحل دریا به عنوان باند پرواز استفاده کرده و احتمال آسیب هواپیما در اثر جزر ومد هست.

این را هم حتما بخوانید :
خلاقیت و ابتکار در فروش سبزیجات / عکس

فرودگاه Barra International

آخرین فرودگاه خطرناک در دنیا فرودگاهی در کشور نپال به نام Tenzing Hillary است که به دلیل واقع شدن در ارتفاعات بالا و وجود مه می تونه خطری جدی واسه سلامت مسافران و پرسنل پروازی بسازه.

Tenzing Hillary

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

بازنشر باشگاه خبرنگاران فرودگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *