آتشفشانا در تموم نقاط کره زمین وجود دارن. بعضی از اونا فعال، بعضی در خواب فرو رفته و تعدادی هم به کلی خاموش شدن. خطرناکترین آتشفشانا اونایی هستن که در خواب فرو رفته ان چون ممکن یهو بیدار شده و همه رو غافلگیر کنن. واسه این گزارش تصویری ۱۰ آتشفشون عجیب دنیا رو انتخاب کردیم.

۱۰ آتشفشون عجیب جهان

زیباترین آتشفشون دنیا

۱. وزوو ، ایتالیا. وزوو از جمله آتشفشانای فعال قاره اروپا در کشور ایتالیا هستش.فوران آتشفشون وزوو در سال ۷۹ میلادی شهر پمپئی رو نابود کرد. چشم انداز وزوو به روی خلیج ناپل یکی از زیباترین مناظر جهان است.

۲. برمو ، اندونزی. آتشفشون برمو در جزیره جاوه اندونزی دارای دهانه به قطر ۸۰۰ متره. دو آتشفشون فعال دیگه به اسمای سومورو و باتوک هم در فاصله ای نه خیلی دور از برومو قرار دارن.

زیباترین آتشفشون دنیا

۳. فوجی ، ژاپن. آتشفشون فوجی در واقع نماد ملی ژاپنه. این کوه به ارتفاع ۳۷۷۶ متر به اندازه ای با شکوه و نمادینه که اسمش در فهرست جهانی سازمان یونسکو ثبت شده. آتشفشون فوجی آخرین بار در سال ۱۷۰۷ میلادی فوران کرد و الان در خواب فرو رفته. با این حال، امکان داره هر لحظه این آتشفشون مقدس ژاپنیا بیدار شده و فاجعه ای رو به بار آورد.

۴. نئیراگونگو ، جمهوری دموکراتیک کنگو. نئیراگونگو یه استراتو وولکان یا آتشفشون ترکیبی فعاله که جزو سلسله آتشفشانای ویرونگا آفریقا حساب می شه. نزدیک شدن به این آتشفشون بسیار خطرناکه.

زیباترین آتشفشون دنیا

۵. کوتوپاکسی ، اکوادور. آتشفشون کوتوپاکسی به ارتفاع ۵۸۹۷ متر در ۴۵ کیلومتری شهر کیتو پایتخت اکوادور واقع شده. کوتوپاکسی به عنوان یکی از خطرناکترین آتشفشانای جهان حساب می شه. این آتشفشون در ماه اوت سال جاری میلادی پس از ۷۰ سال فعال شد و مناطق دور و بر اون به دلیل فوران هاش تخلیه شدن.

این را هم حتما بخوانید :
خدمات حرفه ایی برای وبلاگ نویسان در یک ابزار

۶. کلیمانجارو ، تانزانیا. کوه کلیمانجارو از سه آتشفشون خاموش تشکیل شده که قله اوهورو با حدود ۵۸۹۰ متر مرتفع ترین مکان در قاره آفریقا هستش. کلیمانجارو یه آتشفشون خاموشه. صعود به قله اون خیلی سخت بوده و فقط کوهنوردان جسور و باتجربه قادر به فتح اون هستش.

زیباترین آتشفشون دنیا

۷. کاواه ایجن ، اندونزی. کاواه ایجن که به زبون جاوه ای به معنی « دهانه سبز» است یکی از مراکز کلی استخراج گوگرد انونزی حساب می شه. دریاچه فیروزه ای دهانه اون یه دریاچه اسیدیه که بخار اون واسه آدمایی که میخوان به دریاچه نزدیک شن مرگ آوره.

۸. ایرازو ، کاستاریکا. آتشفشون ایرازو بیشتر از ۳۵۰۰ متر ارتفاع داره. آدمایی که به قله ایرازو صعود می کنن می تونن از فراز اون منظره دریاچه اسیدی به رنگ سبز شفاف اون رو تشویق کنن.

زیباترین آتشفشون دنیا

۹. مائیلایفیل ، ایسلند. آتشفشون مائیلایفیل در نزدیکی یخچال میرداسجوکول قرار داره. این مخروط آتشفشانی از خاکسترها و فوران مواد مذاب جامد تشکیل شده که اصل اون فورانای زیاد در زیر پوشش یخچال میرداسجوکول بوده. دلیل رنگ سبز مائیلایفیل به دلیل یه جور کف به نام گریمیاه که روی مواد مذاب سرد شده تشکیل می شه.

زیباترین آتشفشون دنیا

۱۰. سومبره رو چینو ، مجمع الجزایر گالاپاگوس. جزیره کوچیک سومبره رو چینو در واقع یه دهانه آتشفشانیه که در مجمع الجزایر گالاپاگوس اکوادور واقع در اقیانوس آروم قرار داره.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

جام جم آنلاین جهانگردی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *