در تحقیق دیگری مشخص شد که مبتلایان به بیماریای روانی، ۵۰ درصد بیشتر از بقیه به دلیل صدمات جور واجور به بخش اورژانس بیمارستانا مراجعه می کنن و بیشتر در بیمارستان بستری می شن. هم اینکه خطر مرگ و میر این بیماران در اثر صدمات، ۴.۵ برابر بیشتر از افراد دیگه س.

این مطالعه هم اینکه نشون داد که خطر مرگ زودرس در مبتلایان به بیماریای روانی، ۲ تا ۳ برابر بیشتر از بقیه افراده. درصد کمی از این خطر به دلیل احتمال خودکشی و قتل در میون این افراده، اما بخش کلی این اختلاف به وجود اومده بوسیله دچار شدن به سرطان و بیماریای قلبی- عروقیه.

در این تحقیق که در مریلند انجام شد، ۳۳۱۷ داوطلب گرفتار به اسکیزوفرنی، مشکل دو قطبی و افسردگی با میانگین سنی ۴۲ تا ۴۳ سال و در فاصله سالای ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۴ بررسی شدن. یافته های نشون دهنده این بود که در این بیماران خطر سرطان ریه ۴.۵ برابر، سرطان روده بزرگ ۳.۵ برابر و سرطان سینه ۳ برابر بیشتر از افراد عادیه.

محققان فکر می کنند که مصرف دخانیات یکی از دلایل افزایش احتمال سرطان ریه س، چون بیشتر این بیماران سیگار میکشن. در مورد سرطان سینه، این افزایش خطر به این دلیله که زنان گرفتار به مشکلات روانی کمتر بچه دار می شن. هم اینکه بعضی داروهای عصبی موجب افزایش هورمون پرولاکتین می شن که یکی از عوامل ایجاد سرطان سینه س.

سرطان روده بزرگ معمولا به روش زندگی این بیماران از جمله نبود فعالیت فیزیکی، مصرف سیگار و مصرف کم میوه ها و سبزیجات مربوط می شه.

این را هم حتما بخوانید :
خرید هوشمندانه کولر گازی

در بخش دیگه این مطالعه گروهی از افراد در فاصله سالای ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۱ بررسی شدن. یافته ها نشون داد که در این بازه وقتی ۷ ساله، ۴۳ درصد از افراد گرفتار به مشکلات روانی به دلیل صدمات جور واجور به بیمارستان مخصوصا بخش اورژانس مراجعه داشتن.

شایع ترین آسیب در میون این بیماران شامل آسیبای سطحی، زخمای باز، پیچ خوردگی، سوختگی و مسمومیت به دلایل از قصد و غیر از قصد بود. این صدمات بیشتر به دلیل خشم و خشونت، سوء مصرف مواد (مواد مخدر و الکل) و وضعیت اقتصادی اجتماعی بد از جمله مسکن و بهداشت ناجور در میون این افراده.

کارشناسان پیشنهاد می کنن که باید به روش زندگی مبتلایان به افسردگی، اسکیزوفرنی و مشکل دو قطبی توجه بیشتری کرد.

به چه دلیل من بیشتر بی دلیل احساس افسردگی می کنم؟

دلیل افسردگی چیه؟

افسردگی بازنشر سیمرغ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *