خطرات سفره های یه بار مصرف

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پلاستیک و نایلون نسبت به به کار گیری سفره های یکبارمصرف اخطار داده و اونو تهدید بزرگی واسه سلامتی مصرف کنندگان گفت و در عین حال اخطارهای اتحادیه به وزارت بهداشت در این مورد رو تا به امروز بی نتیجه دونست.

سید رحیم مقیمی اصل در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اعلام کرد:بدیش اینه این روزا به کار گیری سفره های یه بار مصرف بسیار زیاد شده و این در حالیه که این سفره ها به دلیل کربنی که در اونا به کار رفته تهدید بزرگی واسه سلامتی مردم حساب می شه که بدیش اینه بر خلاف هشدارهایی که به وزارت بهداشت در این مورد دادیم، ترتیب اثری داده نشده.

: واسه تولید این سفره ها کربن و پلیمر رو با همدیگه مخلوط کرده و در آخر پس از انجام فرآیندی سفره یکبارمصرف تولید می شه که کربنات منتهی به بروز مشکلاتی در معده شده و مشکلات دیگری مثل ریزش مو، کوتاهی قد و عاقبتای منفی دیگری رو هم به دنبال داره.

مقیمی در عین حال گفت: داغون کننده بودن کربن به میزانیه که حتی دستگاههایی که تولید این سفره ها رو انجام میدن پس از تقریبا شش ماه نیاز به بازسازی دارن و این موضوع به دلیل ریختن کربن در این دستگاههاست و حالا باید نتیجه گرفت که سلامتی آدم رو چقدر تهدید می کنه.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پلاستیک و نایلون تاکید کرد: بدیش اینه تولیدکنندگان به دلیل اینکه هزینه تموم شده تولید واسه اونا کم بشه و در نتیجه سود بیشتری کنن از این ماده ارزون ولی خطرناک استفاده می کنن.

این را هم حتما بخوانید :
خواص روغن های گیاهی برای تعادل هورمونی در زنان

: گذاشتن نون و یا هر ماده غذایی دیگری در این سفره ها و یا تماس اونا با دست می تونه این ماده داغون کننده رو به بدن وارد کنه.

ایشون خطاب به وزارت بهداشت گفت: این وزارتخانه مسوول سلامتی مردمه و باید به هشدارهایی که در مورد به کار گیری این سفره ها داده می شه توجه لازم رو داشته باشه تا از سلامتی مردم مراقبت شه.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *