یه بالش ناجور می تونه شما رو به بیماریایی مثل شدید شدن سردردها، بی حس شدن شونِه و بازو و خرخر کردن دچار کنه. واسه جلوگیری از درد کمر و گردن، فقط کافیه کافیه یه بالش بلند زیر سرتون بذارین.

کارشناسان خواب پیشنهاد کردن که هر ۱۲ یا ۱۸ ماه یه بار، باید یه بالش جدید بخرین. اگه عمر شما بیشتر از دو ساله، مطمئنا زمان تعویض اون فرارسیده س.

چه جنسی از بالش مناسب تره؟

۱) بالشایی که از پَر، پُر شده به نسبت نرم تر و البته گران ترن. شما اگه طرفدار بالشی سفت هستین، می تونین از بالش تموم پر یا مخلوط پر و کرک استفاده کنین. فقط اگه دچار حساسیت یا آلرژی هستین بالش پر رو به شما پیشنهاد نمی کنیم.

۲) بالشایی که از الیاف پلی استر پر شدن، نازک و نرمند و قیمت مناسبی دارن ولی این جور از بالشا در اثر شست و شو دچار برآمدگی می شن که می تونه واسه گردن مضر باشه.

۳) بالشای اسفنجی که بسیار نرم و گران هستن و شکلای منحنی مانندی دارن که پس از یه مدت خوابیدن روی اون حالت سر رو به خود می گجیرند ولی بالشای اسفنجی هم پس از یه مدت استفاده و شست و شو جمع می شن. پس بهتره پس از یه مدت به کار گیری بالش، واسه راحتی و آسودگی بیشتر اون رو عوض کنین.

نه فقط یه بالش کهنه وسیله ای مناسب واسه برطرف کردن نیاز شما به خواب مناسب نیس، بلکه این بالش ارزش ابتدایی خود رو هم از دست داده و می تونه کوله باری از مواد آلرژن مانند قارچ، کپک و گردوغبارهای بسیار ریز باشه که نصف وزن بالش کهنه شما رو اشغال کردن.

این را هم حتما بخوانید :   آپدیت فرد (Fred) گوگل چیست و چگونه از خطر جریمۀ آن در امان بمانیم؟

نکته: خوابیدن روی یه بالش ناجور می تونه سلامتی شما رو به خطر اندازد و شما رو به بیماریایی مثل شدید شدن سردردها، بی حس شدن شونِه و بازو و خرخر کردن دچار کنه. واسه جلوگیری از درد کمر و گردن، فقط کافیه یه بالش بلند زیر سرتون بذارین.

دانستنیایی درباره خواب دیدن

آروم سازی ذهن قبل از خواب

بازنشر باشگاه خبرنگاران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *