Entrepreneurship

از اون دسته بحث هاییه که هر کسی باید با مبانی اون آشنا شه تا بتونه ایده هایی که داره رو در راهی درست استفاده کنه در این مقاله می خوایم به طور کامل به معرفی معنی کارآفرینی بپردازیم.

به گزارش آلامتو به نقل از سایت دکتر درگی؛ این یادداشت ترجمه ای از تجربیات زک کارمن، مدیرعامل موسسه کانسیومر افیرزه که در ادامه میخونیم.

بعداز اینکه از کار ذهنی در IBMخسته شدم، در رویای کارآفرینی بودم، کارآفرین بودن آزادی بیشتری داشت و بدور از سیاستهای خشک سازمانی بود. من مثل بیشتر مردم تصور می کردم کارآفرینا، رئیس خودشون هستن.در حالیکه مشخص شد، اینطوری نیس. کارآفرین شدن به معنی سرویس دهی به مشتریان و کارکنانیه که چشم اندازاتون رو عملی می کنن. پس مشتریان و کارکنان ، رئیس شما هستن.

اینجا ۶ تصور غلط از کارآفرینی آورده شده که وقتی در سال ۲۰۱۰ با امور مشتریان سروکار داشتم، به اونا فهمیدم.

  1. کارمندان با پول برانگیخته می شن.

بیشتر از ۶۴ درصد افراد بهتر می دونن درآمد هرساله اونا ۴۰۰۰۰ دلار در ازای شغلی که دوست دارن، باشه تا اینکه هرساله ۱۰۰ هزار دلار از شغلی که خسته کننده به نظر می رسه، کسب درآمد کنن. ما باید بدونیم که از نظر روان شناسی آدما به چه دلیل کاری رو انجام میدن؟ و چیجوری برانگیخته می شن؟ این شناخت، در آخر ثابت می کنه که همه چیز همیشه مربوط به پول نیس.

چالشایی که ما با اونا روبرو هستیم استخدام کارکنان خوب و ایجاد فرهنگی مناسب و انگیزانندهه.

رقابت دیگه ایجاد محیطیه که در اون افراد برانگیخته شن تا کار رو با ما شروع کنن. شما نیاز به مشتریائی دارین که محصول تون رو بخرند و هم اینکه نیاز به کارکنان خوبی که اهداف سازمان رو اجرایی کنن.

نکته اینجاس که شما فقط با پرداخت حقوق نمی تونین موجب انگیزه شید. یه تیم بزرگ، برنامه محیط کاری جذاب و منافع الهی از موارد انگیزانده دیگری هستن که می تونن کارمندان رو واسه اینکه نقش خود رو عالی اجرا کنن، آماده کنن.

  1. کارآفرینی بهتر از استخدامه.

اینجا درباره افراد غیر کارآفرین صحبت می شه. این افراد می تونن بعد از به آخر رسیدن کار و خروج از محل کارشون، کار آفرینی رو به عنوان شغل دوم خود انتخاب کنن. به عنوان یه کارآفرین، موفقیت کار و کاسبی جزئی از هویت شما می شه و این باور هرجایی که برید با شما هستش.

این را هم حتما بخوانید :
خطر کارت‌های اعتباری برای سلامت شما !

اگه واسه کار آفرین شدن خوب هستین، دلیل بر اینه که شما یه نیاز روان شناختی دیرینه واسه ایجاد کار و کسب دارین که جزئی از وجود شما شده. پس کارآفرینی همیشه هم بهتر از استخدام نیس.

  1. کارآفرینی ایستا هستش

هرچه اهمیت امور مربوط به مشتریان بیشتر شه، تصمیمات من در سازمان از بالا به پایین تاثیر بیشتری داره. من باید به صورت آینده نگر فکر کنم تا به این نکته پی ببرم که سازمان با در نظر گرفتن تهدیدات و پیشرفتا چه نیازهایی داره. پس کارآفرینی راهی پویا هستش.

من تنها کسی نیستم که اینجور تفکری دارم، ۸۸ درصد مدیران نگران تهدیدات هستن، ۷۸ درصد نگران تغییر سریع محیط به خاطر تکنولوژی رو دارن و ۶۵ درصد از مقررات ترس دارن. درحالیکه در سال ۲۰۱۰ این مورد تنها ۳۵ درصد بوده.مدیران به ساختار مناسب با نوآوری نیاز دارن تا تکامل پیدا کنن.

  1. پول و پله و سرمایه اولویت هستن

جریان مالی مهمه ولی در آخر این مشتریان هستن که در راس امور سازمان قرار می گیرن. در امور مربوط به مشتریان ما در ماه به ۷ میلیون مشتری خدمات ارائه می دیم. ۸۰ درصد اونا به دنبال خریدی هستن که زندگی شون رو عوض کنه. اونا در زمان نیاز پیش ما میان و این موضوع به معنی اهمیت نیازسنجی و اولویت دادن به مشتری و نیازمندیهای اونه.

  1. دانشکده های کار و کسب تنها راه واسه ورود به میدون کارآفرینی هستن

تحصیل در بیزنس اسکولها می تونه یه روش واسه کارآفرینی باشه ولی تنها راه نیس. آموزشگاههای آزاد و تخصصی هم میتونن یه انتخاب غیرآکادمیک و مناسب واسه یادگیری مباحث و اصول راه اندازی و اداره یه کار و کسب باشن اما هیچی جای خاک بازار خوردن رو نمیگیره.

  1. زمان مال خودتونه

زمان همیشه محدوده و هیچکی نمی تونه بگه زمانش واسه خودشه. یه نگاه پوچ درباره مدیریت زمان اینه که شما بیشتر از یه بار فرصت واسه ورود به بخش کارآفرینی دارین. عوضش ، خواسته های زندگی زیاد شدن. بیشتر مدیران عامل متهم به اهمال در انجام وظایف نسبت به خونواده ، دوستان و کارمندان هستن. به این دلیله که وزن یه سازمان رو ۲۴ ساعته روی دوش خود حمل میکنن.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

موفقیت پولدار شدن کسب درآمد در ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *