Charismatic Leaders

خیلی از مردم خیلی راحت تصور می کنن که آدمایی با شخصیت کاریزماتیک همیشه برنده هستن. نه، اونا هدیه خدا به آدمی نیستن، و هیچ استعدادی مخفی خاصی هم ندارن. اما دلیل برنده بودن همیشگی این افراد اینه که آدمایی با شخصیت کاریزماتیک همیشه خود رو به شکلی نشون میدن که ندیده گرفتن اونا ممکن نیس.

در واقع این ادما از راه زبون بدن، کلمات و عملکردشون، خود رو به طور کامل از بقیه افراد جدا می کنن.

در ادامه با ۸ ویژگی روشن افراد کاریزماتیک آشنا شید:

  1. آدمایی با شخصیت کاریزماتیک خوب کاراکتر شخصیتی خود رو نشون میدن

افراد کاریزماتیک با اعتماد به نفس بالایی وارد یه اتاق می شن. این جور افراد هنگام سخنرانی یا بیان سخنان خود، خوب و به راه آراسته ای لباس می پوشند، با اعتماد به نفس پشت خود رو صاف کرده، شونِه هاشون رو عقب میندازن و یه به یه به چشمای مخاطباشون نگاه می کنن. اونا همیشه در حال صحبت کردن پوزخند دلنشینی به لب دارن و کمی در بین سخنانشون مکث می کنن تا به مستمعین یادآور شن که ربات نیستن.

هر چند شما نباید هیچ وقت یه کتاب رو از روی پوشش جلدش قضاوت کنین، اما بدیش اینه طبیعت انسانی بیشتر این گونه س و آدمایی با این کاراکتر شخصیتی به سرعت ما رو به طرف خود جلب می کنن؛ آدمایی با شخصیت کاریزماتیک این موضوع رو درک کردن و درست برابر با خواسته های طبیعت انسانی رفتار می کنن.

  1. رفتار افراد کاریزماتیک راضی کننده س

آدمای کاریزماتیک می تونن ایده های پیچیده و ذهنی داشته باشن و مخاطبین خود رو راضی کنن که این ایده ها عملی هستن. علاوه بر این، این جور ادما از توانایی در رابطه کردن ایده های به ظاهر بی ربط به همدیگه و فهماندن یه پیام خاص به مخاطبین خود بهره مند هستن. این افراد می تونن ایده های جهانی مورد توجه خود رو پیدا کنن و اونا رو به یه مخاطب محلی در رابطه کنن. بنابر این آدمایی با شخصیت کاریزماتیک با به کار گیری حقایق و هدف قرار دادن نقطه ضعفای عاطفی بقیه افراد، می تونن مخاطبین خود رو تقریبا در مورد هر چیزی راضی کنن.

  1. افراد کاریزماتیک شنوندگان خوبی هستن

نه فقط آدمایی با شخصیت کاریزماتیک می دونن که چیجوری نقطه ضعف مردم رو هدف قرار داده و به نفع خود ازش استفاده کنن، بلکه اونا می دونن که چه وقتی به نگرانیای بقیه گوش بدن. این ادما از زبون بدن با ادب ای مانند ایجاد تماس چشمی موقع گوش دادن به درد و دلای بقیه استفاده می کنن و به مخاطب این اطمینان رو میدن که تموم صحبتش رو درک کردن.

علاوه بر این، این آدما به جای تاکید کورکورانه بر نظرات خود بازخورد مثبتی رو نسبت به سخنان طرف مقابل نشون میدن و کاری می کنن که فرد از بیان سخنانش خوشحال و راضی باشه. آدمایی با شخصیت کاریزماتیک همیشه در زندگی خود موفقن، چون خطوط ارتباطی عمیقی رو میان همه افراد درگیر تو یه پروژه خاص ایجاد کرده و حس تعهد و همدلی رو در میان اونا به وجود میارن.

  1. افراد کاریزماتیک خیلی راحت قابل برابری هستن

آدمایی با شخصیت کاریزماتیک می تونن خیلی راحت خود رو با هر شرایطی تطبیق بدن. اونا می تونن نقشای مختلفی رو بسته به اون چیزی که الان لازمه، تقبل کنن. اگر تو یه شرکت به نقش آفرینی متفاوتی نیاز باشه این افراد خیلی راحت می تونن کاراکتر شخصیتی خود رو تغییر بدن و خود رو به فردی مناسب جهت اجرای اون نقش تبدیل کنن، چون این افراد نه فقط میخوان واسه خود بهترین باشن، بلکه میخوان دلیل رشد و شکوفایی محیطی که در اون فعالیت دارن شن.

افراد کاریزماتیک بیشتر اوقات خود رو واسه هر شرایطی آماده می کنن و بیشتر، موارد احتمالی رو مورد توجه قرار میدن، پس وقتی کاری به اشتباه انجام شه اونا به سرعت وارد میدون می شن. توانایی این افراد واسه برابری با موقعیتای جور واجور، به اصطلاح اونا رو به یه آچار فرانسه واسه شرکت تبدیل می کنه.

ویژگیای افراد کاریزماتیک

ویژگیای افراد کاریزماتیک

  1. افراد کاریزماتیک کارآفرین هستن

آدمایی با شخصیت کاریزماتیک اندیشه های خوبی دارن و اطمینان دارن که ایده هاشون قابل اجراه. اونا مشکلات و راه های پیشگیری از بروز اون رو تحلیل می کنن. و مثل آدمای عادی فقط به مشکلاتشون فکر نمی کنن. افراد کاریزماتیک نه فقط ایده های بسیاری تو سرشونه، بلکه راه هایی رو واسه عملی کردن این ایده ها تو ذهن خود پرورش می دن. از اونجایی که این افراد خیلی راحت با هر شرایطی برابری پیدا میکنن، همیشه می تونن درباره همه یافته های ممکن یه وضعیت خاص تفکر کنن و بر این پایه برنامه ریزیای خود رو بکنن. با موشکافی مشکلات از دیدگاه هدف و عملی کردن راهکارهای مورد توجه خود، این افراد می تونن تموم شرایط لازم واسه رسیدن به موفقیت رو آماده کنن

  1. آدمایی با شخصیت کاریزماتیک خطر و آسیب رو در آغوش میکشن

در کل آدمایی با شخصیت کاریزماتیک هر چند ممکنه یه فرا آدم به نظر برسن ولی بازم آدم هستن. ممکنه وقتی پیش بیاد که اونا ده ها (یا حتی صدها) برابر همکاران خود در مورد ارائه یه سخنرانی استرس داشته باشن، اما این جور افراد اجازه نمی دن ترس از انجام کاری اونا رو از رسیدن به هدفشون باز داره.

آدمایی با شخصیت کاریزماتیک ، آسیب پذیری و ترسای خود رو قبول می کنن و تلاش می کنن با به کار گیری هوش و علم خود بر اونا پیروز شدن. این جور افراد با قبول کردن نقاط ضعیف خود و شکست دادن اونا آرامش خود رو بیشتر کرده و بر ترس هاشون غلبه می کنن.

شخصیت افراد کاریزماتیک چیجوریه؟

  1. آدمایی با شخصیت کاریزماتیک واسه بقیه الهام بخش هستن

نگاه من میتونم هر کاری رو انجام دهم افراد کاریزماتیک به بقیه هم قابل سرایته. این افراد واسه بقیه الهام بخش هستن، و به بقیه افراد نشون میدن که با تلاش پشت سر هم، می تونن موفق شن و به اهدافشون برسن. آدمایی با شخصیت کاریزماتیک معمولا بازیگردانان خوبی هستن و تلاش می کنن تا تموم تیم به موفقیت برسن. در حالی که اونا شک نداشته باشین به خودشون اعتماد دارن، اعتماد به نفس خود رو به همکاران، دوستان و خونواده شون القا می کنن و باعث موفقیتشون می شن.

  1. آدمایی با شخصیت کاریزماتیک خوش بین هستن

آدمایی با شخصیت کاریزماتیک همیشه به دنبال بهترین نتیجه ممکن واسه یه وضعیت خاص هستن. این جور افراد فقط آرزو نمی کنن بلکه واسه رسیدن به اهدافشون تلاش می کنن و از اعتماد به نفس بالای خود واسه رسیدن به بهترین یافته های ممکن بهره می جویند. این افراد هیچوقت اجازه نمی دن که آدمایی که در دورو برشون زندگی می کنن و یا با اونا کار می کنن دچار دلواپسی و اضطراب شن و از هر روز و هر ثانیه خود واسه رسیدن به موفقیت و پیشرفت استفاده کرده و هیچ فرصتی رو از دست نمی دن و در آخر هم با به کار گیری عزم راسخ خود به موفقیتای کثیری دست پیدا میکنن.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

اختصاصی خبرهای داغ روز موفقیت چیجوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *