MorningSuccess رفتارها و ویژگیای افراد دوست داشتنی

افراد جذاب و دوست داشتنی چه رفتارهایی دارن و چیجوری با بقیه رابطه برقرار میکنن؟

به گزارش آلامتو به نقل از businessinsider؛ وقتی که کسی رو واسه اولین بار می ببینن، بعد از پرسیدن “شغل شما چیه؟” شاید دیگه چیزی واسه گفتن دارید. شما نمی تونید گپ های دوستانه داشته باشین و اون پنج دقیقه اول که کسی رو ملاقات می کنین سخت هستن واسه اینکه شما کمی خجالتی و کمی نامطمئن هستین.

اما می خواهید که تاثیر خوبی روی طرف مقابل بذارین. می خواهید که بقیه واقعا شما رو دوست داشته باشن. اگه که شما زیاد در موقعیت هایی مشابه این قرار می گیرید، خوبه بدونین که آدمهای جذاب چیجوری اینجور تصویری از خود میدن:

  1. اونا فیگور قوی بودن نمی گیرند.

می دانم: پدر و مادر شما یادتون داده ان که صاف وایسید، شونِه های خود رو بالا بگیرین، با هدف و خرامان قدم وردارین، صدای خود رو کلفت تر کنین و محکم دست بقیه رو بفشارید.

این واسه نشون دادن بدون به کار گیری کلمات عالیه، اما زیاده روی کنین به نظر میاد که تلاش می کنین که اهمیت خود رو ثابت کنین. اینکار شما باعث می شه که به نظر “ملاقات” بیشتر در مورد شما باشه تا شخص دیگه – و هیچکی از این خوشش نمی آید.

مهم نیس که چقدر آدم مهمی باشین، در مقایسه با آدمایی مثل نلسون ماندلا و ماهاتما گاندی رنگ می بازید، پس بیایید و از این آدم ها یاد بگیرین. اونا صاف و موقر نمی ایستادند و عوضش در ملاقاتای خود گرم و صمیمی بودن. چون که می دونستن نباید خیلی به موقعیت خود اهمیت بدن اگه بخوان دل طرف مقابل رو به دست بیارن.

دفعۀ بعد که کسی رو دیدید، راحت باشین، به جلو قدم وردارین، کمی سر خود رو به سمت اونا خم کنین، لبخند بزنین و نشون بدید که شما کسی هستین که مفتخر به دیدن اونا شده اید – نه برعکس.

ما همه کسائی رو دوست داریم که ما رو دوست دارن. اگه من به شما نشون دهم که واقعا از ملاقات شما خوشحال شده ام، شما بدون این دست اون دست کردن ازم خوشتون میاد. (و نشون هم می بدید که اینگونه س، که کمک می کنه که من استرسم رو از دست بدهم و خودم باشم.)

  1. اونا از قدرت لمس کردن استفاده می کنن.

لمس کردن می تونه وسیله بسیار قدرتمندی باشه. لمس کردن می تونه بر رفتار آدمها تاثیر بزاره، احتمال یکرنگی افراد رو بیشتر کنه و کسی رو که داره طرف مقابل رو لمس می کنه، جذاب تر و دوستانه تر نشون بده. البته، آروم پیش برید: با ملایمت بروی شونِه یا بازوی فرد مقابل بزنین. جوری که به نظر عادی بیاد و تهدیدکننده نباشه.

این رو امتحان کنین: دفعۀ بعد که پشت سر کسی که می شناختین قدم می زدید، در حال حرکت به آرومی بروی شانۀ اونا بزنین. من تضمین می کنم که بعد از صحبت احساس کنین که یه خوش و بش واقعی تر و دوستانه تر از همیشه داشته اید.

لمس کردن باعث می شه سدهای عادی شکسته شن و فاصلۀ واقعی و درک شده میان شما و فرد دیگه کم شه – این یه جز اصلی در دوست داشتن و دوست داشته شدنه.

  1. اونا از جیو-جیتسوی اجتماعی خود استفاده می کنن.

شما کسی رو ملاقات می کنین و واسه ۱۵ دقیقه صحبت می کنین. در حال دور شدن به این فکر می کنین که “بی مثل بود، ما مکالمۀ فوق العاده ای داشتیم. آدم فوق العاده ایه.” بعد، وقتی بعدا در مورد اون فکر می کنین، می فهمید که هیچ چیزی در مورد طرف مقابل خود نفهمیده اید.

آدم های جذاب در جیو-جیتسو فوق العاده هستن، که این هنر قدیمی است که بتونین کسی رو تشویق به حرف زدن در مورد خودش بکنین بدون اینکه طرف حتی بفهمه که این اتفاق افتاده. اونا به همه چیز شما علاقه نشون میدن و با به کار گیری ادب و گرمای اجتماعی خود در جا شما رو سحر می کنن. و شما به خاطر همین اونا رو دوست دارید.

این را هم حتما بخوانید :
خرید زمین ‌های ماه توسط …

داشتن جیو-جیتسوی اجتماعی آسونه. کافیه سوال های درست رو سوال کنین. سوال هاتون باید باز باشن و جا واسه توصیف و نظر دادن وجود داشته باشه. با کلمات سوالی مثل چیجوری، به چه دلیل یا کی سوال کنین.

به محض اینکه چیزی در مورد طرف مقابل فهمیدین، از اون سوال کنین که به چه دلیل اینکار رو کردن، یا چیجوری اینکار رو کردن. یا چی رو در مورد اون دوست داشتن یا اینکه از اون چه یاد گرفتن یا شما اگه در موقعیت مشابهی قرار گرفتید باید چیکار کنین.

به هیچکی نمی توان به اندازه توجه کرد. اگه سوال های درست رو سوال کنین نشون می بدید که به نظر طرف مقابل احترام می گذارید و در نتیجه به خود اون احترام می گذارید. همۀ ما آدم هایی رو دوست داریم که به ما احترام می گذارن.

thinking

  1. اونا رفتاری واقعی و صمیمی دارن.

هرکسی در چیزی از شما بهتره (بله، این حتی در مورد شمام صدق می کنه.) پس بذارین که از شما بهتر باشن.

افراد زیادی هستن که در ملاقات اول یه نوع رقابت رو میان هم شکل میدن. تلاش نکنین که در رقابت “شناختن طرف مقابل” پیروز شید. تلاش کنین که ببازید. از اونا تعریف کنین. تحت تاثیر قرار بگیرین. به یه شکست یا ضعف خود اعتراف کنین.

لازم نیس که تیره ترین رازهای روح خود رو معلوم کنین. اگه که طرف مقابل می گوید “ما تازگیا یه خونۀ بزرگتر خریدیم،” بگید که “این فوق العاده س. من باید اعتراف کنم که بهتون حسودیم می شه. ما هم دو سالی هست که می خواهیم جا به جایی مکان کنیم اما نمی تونیم از نظر مالی امکان این کار رو جفت و جور کنیم. چیجوری اینکار رو کردین؟”

از نشون دادن کمی آسیب پذیری نترسین. مردم ممکنه که در لحظه از یه رفتار مصنوعی شما تحت تاثیر قرار بگیرن، اما مردم در آخر یه فرد روراست رو دوست دارن. خودتون باشین. مردم از خود شما خوششون میاد.

  1. اونا هیچی نمی خواهند.

رفتار هدف دار و همیشه گوش به زنگ بودن رو کنار بذارین. اگه که چیزی از طرف مقابل می خواهید، راهی پیدا کنین تا به طرف مقابل کمک کنین، بعد از اونا چیزی بخواین. آدم های جذاب تمرکز خود رو بر کاری می گذارن که می تونن واسه شما بکنن، نه کاری که شما می تونید واسه اونا انجام بدین.

  1. اونا صحبت رو با صداقت تموم می کنن.

با یه حرکت سر می گوئید که “از ملاقات شما خوشحال شدم” و از طرف مقابل جدا می شید.

این حرکت استاندارده که خیلی هم سریع فراموش می شه. عوضش به اول برگردین. دوباره دست بدین. از دست آزاد خود استفاده کنین تا روی شانۀ طرف بزنین. بگید “من واقعا از دیدن شما خوشحال شدم.” یا بگید “از صحبت کردن با شما لذت بردم.” و لبخند بزنین: نه لبخند دروغی یه فروشنده که همراه اون می گوید “روز خوبی داشته باشین!” بلکه یه لبخند رو راست و محبت آمیز.

  1. اونا قبول دارن که کار راحتی نیس.

مباحث این مقاله به نظر ساده میاد؟ همینطوره. اما راحت نیس، مخصوصا وقتی که خجالتی باشین. رفتارای استاندارد واسه شما بسیار راحت تر هستن. اما باعث نمی شن آدم ها از شما خوششون آید.

قبول کنین که سخته. قبول کنین که فرق داشتن، صادق بودن، تعریف کردن از بقیه و آسیب پذیر بودن همه سخت هستن چون که می بایست خود گاردهای خود رو پائین بیارین. قبول کنین که در اول احساس می کنین که خطرناکه.

اما نگران نباشین: وقتی که به آدم ها کمک کنین احساس بهتری در مورد خودشون داشته باشن – که دلیل کافیه – اونا از شما خوششون میاد. و شمام از خودتون بیشتر خوشتون می اید.

خصوصیات افراد خوشبین

شخصیت شناسی براساس عکس پروفایل تلگرام

اختصاصی بیزینس اینسایدر جذابیت شخصیت شناسی عشق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *