اینجا شما رو با موجودات بی رحمی آشنا می کنه در همنوع خواری بی همتا و مشهور هستن.تصاویر این جانوران رو درببینید و در باره شون بخونین تا با چگونگی زندگی اونا آشنا شید.

به گزارش آلامتو به نقل از جام جم آنلاین؛ همنوع خواری در میان حیوانات امر نادر و عجیبی نیس. اما این موجودات در همنوع خواری بی همتا و مشهور هستن.

۱.مانتیس

وقتی صحبت از فصل جفت گیری مانتیس ها به میان میاد، اون وقت درشتی هیکله که حرف آخر رو می زند. مشهوره که ماده مانتیس ها در بین جفت گیری سر مانتیس نر رو از تن جدا کرده و بدنش رو می خورند. اما تحقیقات نشون می دهد فقط تو یه مورد از هر ۶ مورد جفت گیری مانتیس ماده جفت خود رو کشته و می خورد. بیشتر نرهایی که به قتل می رسند کوچیک اندام تر از همه هستن که طعمه ماده های بسیار گرسنه می شن. البته این خوی درندگی ماده مانتیس ها در خارج از فصل جفت گیری هم مشاهده می شه. عکس فوق در دور و بر شهر لینکلن ایالت نبراسکای امریکا گرفته شده.

۲.قورباغه بزرگ آفریقایی

خیلی از حیوانات همنوع خوار گاهی وقتا دست به این کار می زنند اما قورباغه های بزرگ آفریقایی علاقه زیادی به خوردن همجنسان خود دارن. شکل های جور واجور بالغ اونا غورباقه های کوچکتر از خودشون رو می خورند. اما لاروها و نوزادان اونا هم بسیار زیاد مورد هدف همجنس خواری قرار می گیرند. مخصوصا وقتی که زاد و ولد اونا زیادباشد و جمعیتشان رو به رشد بزاره، همجنسان طعمه هایی آسون و در دسترس هستن. قورباغه های بالغ همنوع خوار به امر جداسازی و نابود کردن جوانترهایی که بهره هوشی کمتر و یا مشکل های جسمی دارن، کمک می کنن. با هوش ترها خیلی سریع فرار کرده و با فاصله گرفتن از قروباغهای همنوع خوار زنده می مانند. عکس فوق در باغ وحش دورلی اوماهای نبراسکا در آمریکا گرفته شده.

۳.خرس قطبی

این خرس های سفید غول پیکر یه روی بسیار خشن و بسیار درنده هم دارن. البته شکار کردن خرس های قطبی کوچیک اندام و توله خرس ها در بین اونا خیلی رایج نیس، اما در سال های گذشته بیشتر از گذشته اتفاق می افتد. شدت پیدا کردن این رفتار در آینده می تونه رقابت هایی رو در قطب شمال ایجاد کرده و نشونه هایی اخطار دهنده باشه. یا شاید افزایش سفرها به این منطقه از کره زمین باعث شده آدم های بیشتری در اون نواحی حضور داشته و تماشاگر اینجور صحنه های خونین باشن. عکس فوق در باغ وحش تولسای اکلاهمای آمریکا گرفته شده.

۴.سگ ستاینده دم مشکی

این جونور درنده همنوع خوار یکی از بامزه ترین اعضاء قلمرو پادشاهی حیواناته. سگ های ستاینده یکی از متهمان اصلی جنایات بی رحمانه، همنوع ربایی به حساب می آیند. ماده های شیرده کمبود مواد مغذی رژیم گیاهخواری خود رو با کشتن و خوردن نوزادان اقوام نزدیک جبران می کنن. انگار هم همنوع خواری باعث می شه که شانس زنده موندن و رشد کردن بچه های سگ های دم مشکی همجنس خوار نسبت به دیگر همنوعانشان بیشتر شه. تقریبا نیمه از بچه های این حیوانات به خاطر عادت همنوع خواری از بین می روند. عکس بالا در باغ وحش آتلانتا در جورجیای آمریکا گرفته شده.

این را هم حتما بخوانید :
چگونه در مورد کلمه کلیدی تحقیق کنیم

۵.مار زنگی کله نیزه ای مکزیکی

مارهای زنگی تازه مادر شده واسه بازیافتن سلامتی خود پس از زایمون نیاز به غذا و استراحت اضافی دارن. تقریبا ۷۰ درصد این مارهای زنگی در قلمروشان با خوردن نوزادان مرده و تخم های همنوعشان انرژی از دست رفته خود رو جبران می کنن. همنوع خواری به این مارها کمک می کنه تا قدرت خود رو بدون صرف انرژی واسه شکار کردن بازیابند. عکس فوق در باغ وحش اس.تی لوئیس ایالت میسوری آمریکا گرفته شده.

۶.عنکبوت بیوه مشکی جنوبی

ماده های این جانوران در مورد همنوع خواری جفت هاشون بدنام هستن. در واقع این کشتن و خوردن همنوعان نر موقع جفت گیری باعث شده که نام بیوه مشکی رو روی اونا بذارن. این عادت در بین ماده های اونا رواج داره اما ان رو فقط در فصل جفت گیریاز خود میدن. این طور به نظر می رسد که هورمون های جنسی ماده ها به نرها نشون میدن که کدوم یکی از ماده های اماده جفت گیری خیلی گرسنه هستن و بیشتر نرها از نزدیک شدن به اونا دوری می کنن. عکس بالا در باغ وحش آودوبون ایالت نیواورلئان آمریکا گرفته شده.

۷.اختاپوس

در اختاپوس ها جنسیت می تونه در مرگ و زندگی مؤثر باشه. بعضی وقتا نرها که اندام کوچیکتری دارن در بین جفت گیری بوسیله اختاپوس های ماده خفه شده و به قتل می رسند. اختاپوس های افلاطونی هم گاه گاه همدیگه رو می خورند. این شاید واسه این باشه که غذاای حجیم تر و مغذی تری از علف های دریایی و صدف های دو کفه ای که غذای معمولی اونا هستش رو واسه خود دست و پا کنن. عکس فوق در آزمایشگاه خلیج اسپایس من منطقه پاناکی ایالت فلوریدای امریکا گرفته شده.

۸.سالاماندار ببری دمل دار

لاروهای سالاماندرهای ببری در برکه های کوچیک آب فصلی از تخم درآمده و بدون این دست اون دست کردن رقابت مرگباری بینشون اغاز می شه تا معلوم شه کدوم یکی از اونا می تونه موفق شه قبل از خشک شدن برکه آب فصلی اونقدر رشد کنه تا به سن بلوغ برسه. این نبردی واقعا نابرابره. در شرایط مناسب بیشتر از یه سوم لاروها به اسلحه های مخوف سری که سرهای پهن تر و دندون های بزرگترشون باشه، مجهز می شن که اونا رو قادر می سازه تا همنوعان رقیبشان رو بخورند. عکس بالا در در موزه – آکواریوم ملی رودخانه میسی سیپی ر بندر دابوکیوی لاوا در امریکا گرفته شده.

۹.همستر خطرناک

این حیوانات پشمالوی مورد علاقه تجارت حیوانات خونگی، از واسه مهر مادری برنده جایزه های زیادی نمی شن. همنوع خواری اولادها در جهت تنظیم خونواده یکی از تاکتیک های اینا و بعضی همسترهای دیگه س. شاید این کار اونا به خاطر تنظیم تعداد اولاد اونا متناسب با امکانات و توانایی مادر در بزرگ کردن فرزندان باشه. عکس فوق در باغ وحش گلادیس پورتر در بونزویل از شهرهای ایالت تگزاس آمریکا گرفته شده.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

خواص عشق واسه بدن

جام جم آنلاین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *