در یکی از شهرهای چین همه مردم جمع شدن تا ۳۲ تُن سیب زمینی مرد کشاورز رو که نمی دونست باید با اون ها چه کنه، خریدن.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: یه کشاورز ۶۰ ساله از شمال چین واسه فروختن سیب زمینی هاش به شِنژِن در بخش جنوبی چین می رود، اما بازار کلی فروشی ۳۲ تُن سیب زمینی رو از اون نمی خرد.

ماجرا این بوده که یه فرد بازاری این مرد کشاورز رو راضی می کنه سیب زمینی هاش رو به شِنژِن ببره و به قیمت بالاتری هم بفروشه، اون واسه رسوندن این مقدار سیب زمینی به بخش جنوبی کشور بیشتر از دو هزار و سیصد دلار (با در نظر گرفتن دلار سه هزار و ۷۰۰ تومانی یعنی بیشتر از هشت میلیون تومن) هزینه می کنه و ۲۵۰۰ مایل (چهار هزار و ۲۳ کیلومتر) راه رو طی می کنه و چهار شب و چهار روز هم در راه بوده.

مهربانی

در بازار کلی فروشی به اون گفته بودن که همه سیب زمینی هاش رو می خرن، اما وقتی که بار رو واسه فروش می برد، خریدار بهونه ای می آورد که سیب زمینی هاش خیلی کوچیک هستن و این طور می شه که همه بار روی دست این کشاورز ۶۰ ساله می موند.

اون چاره ای نداشته و همه سیب زمینی ها رو کنار جاده می ریزد و تلاش می کنه اون ها رو به مردمی که گذری می گذرند، بفروشه؛ اما فروش اون طوری که باید پیش نمی رفت. اما درست وقتی که این کشاورز با قبول شکست در فروش محصولاتش می خواسته به محل زندگی خودش برگرده، معجزه رخ می دهد.

این را هم حتما بخوانید :
خرافات عجیب دختران روسی در مورد تور کردن شوهر!!

مهربانی

شبکه های اجتماعی با تموم نگرانی و مشکلاتی که ممکنه داشته باشن، در بعضی موارد زیادی هم به درد بخور به نظر می رسند، در این مورد یه نفر از پیرمرد به همراه بار سیب زمینی هاش عکس می گیرد و داستان اون رو در شبکه های مجازی به اشتراک می گذارد، این کار باعث می شه داستان اون در تموم شهر بچرخد و روز بعد مغازه دارها، رستوران دارها، آشپزخانه های ادارات و مردم عادی واسه خرید از اون صف بکشن! در مدت زمان دو روز اون می تونه همه ۳۲ تُن بار خود رو بفروشه، طوریکه حتی وقتی آدمایی واسه خرید می آیند، اون خبر از به آخر رسیدن محصولش می دهد!

مهربانی

این کشاورز از این اتفاق خیلی خوشحاله و می گوید که نمی دونه چیجوری باید از مردمی که در فروش بارهایش به اون کمک کرده ان، تشکر کنه. اون به خونه اش برمیگرده و شاید از این که تونسته همه باری که با خودش آورده رو بفروشه، احساس رضایت می کنه.

عادات روزانه زنان چینی واسه زیبایی و جوون موندن

رکورد گینس صعود پله با سر

noindex اخبار چین خبرگزاری مهر مجله مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *