اولین کفش اسکیت بوسیله مخترعی بلزیکی در سال ۱۷۶۳ اختراع شد. ۵۶ سال پس از اون فردی فرانسوی نوع دیگری از اسکیت رو اختراع کرد . در اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ ، اسکیت رواج بسیاری پیدا کرد . درآن سالها این ورزش رو  رولربلیدینگ و اینلاین اسکیت می نامیدن و در واقع این نام از شرکت رولربلید واقع در شهر مینیاپولیس، به عنوان یکی از مهمترین تولید کنندگان وسایل ورزشی اسکیت ریشه گرفته شده بود . سال ۱۹۸۵ سال شکوفایی اسکیت در جهان بود . در اون سال ، خیلی از کمپانیای جور واجور درجهان ( مثل کمپانیای معتبر SEBA ،BONT ، FILA، ROLLERBLADE ، LABEDA و … از کشورای ایتالیا و فرانسه و امریکا ) اسکیتایی به نام inline رو به بازار عرضه کردن . (اسکیت inline همون اسکیتیه که هر ۴ چرخ اون تو یه خط قرار داره و امروزه بیشترین اندازه فروش در بین اسکیتا رو داره ) در همین رابطه سازمان اینلاین رولربلید اسکیت در سال ۱۹۹۱ به سازمان بین المللی اینلاین اسکیت تغییر نام داد و از اون به بعد این ورزش به اینلاین اسکیتینگ مشهور شد .

اسکیت سبکای مختلفی داره : سرعت , ایستادگی, نمایشی, اسکیتهای هاکی و اگرسیو . اسکیت سواران بسته به چیزهای مورد علاقه خود در یکی از این سبکا مشغول به اسکیت سواری می شن .

اسکیت سرعت (Speed skating)

کفش اسکیت سرعت

بیشتر اسکیتای سرعت دارای ۵ چرخ هستن و فقط در صورتی ۴ چرخ دارن که یا اسکیت باز دارای پای کوچیکی باشه و یا بخواد وزن اسکیت رو کم کنه. هم اینکه چرخه ها دارای قطری بین ۷۶ تا ۸۲ میلیمتر یا بیشتر هستن. چکمه ها ساق کوتاهی دارن . و ً از مواد سبک وزن مانند یه ماده ترموپلاستیک با توانایی تشکیل که بتونن قالب پا رو بگیرن ساخته می شن و کسائی به این رشته رو میارن که علاقمند به حرکات سرعتی و استقامتی هستن.

ورزش اسکیت ورزشی جور واجور، شاد کننده و باحال و با هیجانه و باعث تقویت تعادل در مغز و عضلات ، بالا بردن قدرت عضلانی در تموم بدن ، هماهنگی عصب و عضله و بالا بردن عکس العمل بدن می شه و چون این ورزش با موزیک همراه س بیشتر از خیلی از ورزش ها باعث سرحالی و هیجان و هماهنگی می شه . ورزش اسکیت یه جور نوآوری در راه رفتن و پریدن و … است و امکان فعالیت هایی که نمی توان با پای معمولی انجام داد رو واسه آدم جفت و جور می کنه و این موضوع اون رو از دیگر ورزش ها جدا می کنه و بخاطر این واسه ورزشکاران باحال و دوست داشتنیه .

این را هم حتما بخوانید :
خراش مغزی چیست و چگونه آنرا درمان کنیم؟

اسکیت نسبت به تنیس و ایروبیک فشار کمتری به مفاصل پا وارد می کنه. با این وجود اگه اسکیت این لاین انجام می بدید باید نکات خاصی رو رعایت کنین تا مطمئن باشین که به خود آسیب نمی رسونید.این ورزش می تونه ایمن و لذت بخش باشه. با این حال هر ساله ۱۶ هزار اسکیت باز در آمریکا زخمی می شن. بیشترین آسیب دیدگی ها به دلیل استفاده نکردن از لوازم ایمنیه. تحقیقات نشون می دهد که حدود ۶۶ درصد از اسکیت بازان از لوازم ایمنی استفاده نمی کنن. خیلی با اهمیته که یه اسکیت باز از اسکیتی مناسب و در اندازه درست استفاده کنه. وگرنه خیلی راحت دچار پیچ خوردگی مچ پا می شه.

وقتی که اسکیت مناسب خریدین، مطمئن شید که به اندازه کافی از مچ پا مواظبت می کنه. می تونید واسه پیدا کردن اطمینان پلاستیک اسکیت رو فشار بدید. اگه تونستید به اون حالت بدین، یعنی زیاد محکم نیس و نمی تونه از مچ پای شما مواظبت کنه. مطمئن باشین که ساق اسکیت بالاتر از مچ پای شما قرار می گیرد. اسکیت باید به طور کامل اندازه پای شما باشه و پای شما در داخل اسکیت سر نخورد. اسکیت نباید زیادتر از اندازه تنگ باشه چون در این صورت راحت نخواد بود. وقتی که می خواهید اسکیت بخرین از همون جورابی استفاده کنین که به هنگام بازی اسکیت می خواهید بپوشید. وگرنه ممکنه اسکیت واسه شما گشاد یا تنگ شه.

فروشگاه اینترنتی اسکیت بای ، کامل ترین فروشگاه اینترنتی اسکیت و لوازم جانبیه که با تیمی مجرب اماده ارائه مشاوره تخصصی جهت یادگیری و خرید اسکیته.

مو تن رو گامی بلند واسه زیبایی

فروشگاه اینترنتی روبان؛ یه خرید مطمئن، یه تجربه قشنگتر

خرید اینترنتی فروشگاه اینترنتی فروشگاه لباس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *