کشورای خرافاتی superstitious-countries

خرافاتی ترین مردم دنیا رو در این پست معرفی میکنیم تا بدونین در بقیه کشورها مردم چه عقایدی داشته و این عقاید چقدر واسه شما عجیب ان.

به گزارش آلامتو به نقل از لست سکند؛ خرافه عقیده ایه که در اون مردم به وجود نیروهای فرازمینی باور داشته و باور دارن که این نیروها می تونه اونا رو به خدا وصل گردونن. خرافه معمولا روش تفکر عقلانی رو زیر سوال برده و به عنوان مانعی در رشد هر کشوری مطرح می شه. در ادامه خرافاتی ترین کشورای دنیا رو تقدیم حضورتون می کنیم:

  1. هند

در لیست خرافاتی ترین کشورای دنیا، هند مقام اول رو به خود اختصاص داده. هندیا واسه هر موقعیتی دلیلی دارن که این موضوع در واقعیت منطقی نیس. عبور گربه از راه شما، یا سر رفتن شیر هنگام جوشیدن همه بدشانسی تلقی می شن. در هند خرافات زیادی هست و مردم این کشور باید واسه پیشرفت کشور خود از اونا دست بردارن.

  1. چین

چین کشور دیگه ایه که مردم اون بسیار خرافاتی هستن. فنگ شویی که در هند هم تمرین می شه از این کشور آمده. تعداد بسیار زیاد دیگری هم افسانه در همین رابطه هست. مثلا، بانوان شناگر واسه بالا بردن شانس خود، یه کیسه چای در جلوی لباس شنای خود قرار میدن. پس میشه نتیجه گرفت که در چین هم نتیجه گیری منطقی بخشی از زندگی روزانه مردم نیس.

  1. یونان

در یونان جمله ای عادی هست با این عنوان که «چشم بد و شرور همیشه مراقب شماس» و این عبارت ریشه در خرافات داره. علاوه بر این موضوع یونانیا می گن که شکستن بشقابها باعث ایجاد اتفاقای ناراحت کننده می شه. پس وقتی پای این وقایع غیر طبیعی به میان میاد، یونان هم از قافله عقب نمی افته.

  1. آمریکا

در کشوری مانند آمریکا هم خرافات هست. مردم در آمریکا می گن که بارندگی در روز ازدواج، بدشانسی می آورد. پراکنده شدن نمک هم از نظر اونا خوب تلقی نمی شه. واسه همینه که در بحث اتفاقای غیر واقعی این کشور پیشرفته هم در لیست خرافاتی ترینا هست.

این را هم حتما بخوانید :
خلافکاری که آقای گل جام جهانی شد +عکس

  1. فیلیپین

لیست خرافات کشور فیلیپین همه نداره. فیلیپینیا می گن که ریختن نمک روی زمین باعث می شه که مهمون خونه میزبان رو ترک کنه. علاوه بر اینا فیلیپینیا اولین روز سال جدید تموم پنجره های خونه خود رو باز می کنن چون که فکر می کنن با این کار وقایع خوب به سراغ اونا اومده وشانس به اونا رو می کنه. با این اوصاف لیست کشورای خرافاتی بازم ادامه داره.

  1. نیوزیلند

نیوزیلند کشوری بسیار زیباست که خرافات زیادی مربوط به مراسم ازدواج داره. مردم بومی نیوزیلند می گن که ماه مراسم ازدواج شما و رنگ لباس عروسی تون می تونه بر زندگی زناشویی شما تاثیر بزاره. شاید شنیدن این موضوع واسه شما عجیب باشه اما واسه مردمون نیوزیلند چیزی بسیار عادی تلقی می شه.

  1. ژاپن

خرافات ژاپنیا در فرهنگ و سنتای اونا ریشه داره. ژاپنیا لیستی طولانی در مورد وقایعی دارن که می تونن دلایل متفاوت داشته باشن. مثلا، عدد ۴ واسه اونا سمبل بدشانسیه. ژاپنیا هم اینکه فکر می کنندکه عبور یه گربه مشکی از میونه راه شما مایه خوش شانسیه که این موضوع دقیقا عکس باور هندی هاست.

  1. مصر

مصریا از اول تاریخ خرافاتی بودن! اونا موارد بسیار زیادی رو بدشانسی تلقی می کنن که از اون جمله میشه بر وارونه شدن کفشا، نگاه کردن در آیینه شکسته و باز کردن چتر در داخل خونه اشاره کرد.

  1. فرانسه

فرانسویا منطق خاص خود رو دارن. وارونه شدن نون بوسیله اونا بدشانسی پنداشته می شه. حتی در مهمانیا، افراد باید به این موضوع بسیار توجه کنن. ضمن اینکه اگه تعداد مهمانان دور میز غذاخوری هم ۱۳ باشه این موضوع هم نشونه بدشانسیه. پس مانند بقیه کشورها، در فرانسه هم مردم به این چیزای عجیب باور دارن.

  1. مکزیک

در لیست خرافاتی ترین کشورها، مکزیک هم حضور داره. مکزیکیا فکر می کنن که لبخند زدن به نوزاد باید در بین لمس کردن اون باشه وگرنه نوزاد مریض می شه.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

خبرهای داغ روز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *