پژو از حدود ۲۳ سال پیش با تولید پژو ۴۰۵ همکاری با ایران خودرو رو شروع کرد. پس از اون این شرکت فعالیت های خود در ایران رو گسترش داده و دیگه اجناس تحت برند پژو از جمله ۲۰۶، روآ و پارس در ایران تولید شد. بعضی از این خودروها مانند ۲۰۶ هم به محبوبیت بالایی در بازار ایران رسیدن.

با این حال از اوایل سال جاری توقف ارسال قطعه به ایران موجب کاهش تولید بعضی از این خودروها مخصوصا توقف تولید پژو ۲۰۶ شد. در این مورد اعلام شد که شرکت پژو تحت فشار لابی صهیونیستی ارسال قطعه به ایران رو متوقف کرده.

البته ۲۰۶ تنها خودرو از خودروهای تحت برند پژو بود که درصد خیلی از قطعات اون از طرف این شرکت فرانسوی تامین می شد به گونه ای که توقف ارسال قطعه هم مستقیما این خودرو رو نشونه گرفته بود.

در این وضعیت حدود دو ماه پیش عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان ایران از بیان تمایل شرکت پژو واسه شروع دوباره همکاری با ایران خودرو خبر داد. محمدرضا نجفی منش در این باره گفته بود: در چند ماه گذشته توقف ارسال قطعه به ایران اثرات منفی بر شرکت پژو داشته. ایران بزرگترین بازار صادراتی پژوه و این شرکت دوست نداره اینجور بازاری رو از دست بده.

با این حال جواب ایران خودرو به چگونگی رفتار پژو، حرکت به طرف داخلی سازی ۲۰۶ بود به گونه ای که طبق جدیدترین اخبار تولید ۲۰۶ ایرونی به زودی شروع می شه.

این را هم حتما بخوانید :
خطرناک‌ترین شهر بازی‌های دنیا / عکس

به باور کارشناسان به نظر می رسد با تولید ۲۰۶ ایرونی و با در نظر گرفتن اینکه باقی خودروهای تحت برند پژو مانند پارس و ۴۰۵ با درصد بالای ساخت داخل تولید شده و وابستگی چندانی به قطعات وارداتی از بیرون مرز کشور ندارن، دیگه احتیاجی به واردات قطعه از پژو وجود نداشته و این شرکت فرانسوی با بازار بزرگ ایران خداحافظی کرده.

خداحافظی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *