Posted on

اظهارات رئیس جمهور در سخنرانی روز ۲۲ بهمن مبنی بر اینکه در روزای آینده چند نتیجه کار بزرگ هسته ای رونمایی می شه، این سؤال رو مطرح کرده که این خبرها از چه جنسی هستش.

محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران روز ۲۲ بهمن ۱۳۹۰ (۱۱ فوریه ۲۰۱۲) در سخنانی در جمع میلیون ها نفر از راهپیمایان تهرانی، گفت: طی روزای آینده، دنیا تماشاگر رونمایی از چند نتیجه کار بزرگ هسته ای ایران هستش.

این خبر درست وقتی اعلام شده که غربی ها می می گن امیدوار هستن با رو شدن اثر تحریم ها بر ایران، فعالیت های هسته ای ایران کنه یا متوقف شه.

بعضی کارشناسان حدس می زنند اولین خبری که در روزای آینده اعلام می شه مربوط به تولید پایانی میله های سوخت ۲۰ درصد واسه رآکتور تهرانه که علی اکبر صالحی در روز ۱۱ بهمن از جای گذاری اونا در قلب رآکتور تهران ظرف یه ماه آینده خبر داده بود.

تولید سوخت رآکتور تهران به این معناست که عملکرد مبادله به عنوان یه روش واسه تامین سوخت رآکتور تهران از روی میز ورداشته می شه و ایران در چانه زنی دیپلماتیک با گروه ۱+۵ در موقعیت بسیار بهتری قرار می گیره.

این موضوع وقتی روشن تر می شه که توجه کنیم غرب با این تصور که سوخت فعلی رآکتور تهران به زودی پایان می یابد و ایران واسه تأمین نیازای بیمارستانی خود در مضیقه قرار می گیره، تصور می کرد که به زودی موقعیت خوبی واسه اعمال فشار بر تهران قرار جفت و جور می شه.

خبر دوم شاید مربوط به راه اندازی تأسیسات فردوه که الان دو آبشار ۱۷۴ تایی ماشین های سانتریفیوژ در اون نصب شده و غنی سازی ۲۰ درصد به طور کامل از نطنز در حال انتقال به فردوه.

اعلام راه اندازی فردو از این جهت مهم راهبردیه که به گفته مقامای صهیونیست برنامه هسته ای ایران رو وارد «منطقه مصونیت» می کنه.

حدس زده می شه زمان بندی ها به گونه ای انجام شده که اعلام این دو خبر قبل از انتخابات مجلس در ۱۲ اسفند و هم اینکه قبل از مذاکرات آینده ایران و گروه ۱+۵ انجام شه.

 

منبع : فارس