کچلی blad

بعضی واسه توجیه طاسی سر می می گن که «کچل خوش شانسه،» اما محققان به درمانی جدید واسه درمان طاسی دست یافته ان که می تونه مانع ریزش مو شه.

به گزارش آلامتو به نقل از فرادید، موسسه پژوهشی سامومد (Samumed) دارویی با نام علمی SM04554 رو روی گروهی از مردان ۱۸ تا ۵۵ ساله آزمایش کرد. تموم این افراد با مشکل ریزش مو مواجه بودن. گفته می شه که این روش روی مردان جواب داده.

تحقیق انجام شده نشون داد آدمایی که ترکیب فوق رو تو یه بازه ۱۳۵ روزه به پوست سرشون مالیدند، با افزایش تراکم موهاشون مواجه شدن.

یافته های این تحقیق در آکادمی درماتولوژی در روز ۵ مارس در واشنگتن ارائه شد. محققان در این تحقیق، از ۳۰۰ مرد در سه گروه استفاده کردن: گروه دارونما، گروه دوم که ۰.۱۵ درصد ترکیب رو استفاده کرد و گروه سوم که ۰.۲۵ درصد ترکیب رو استفاده کردن.

پس از ۱۳۵ روز مشخص شد که هم گروه دوم و هم گروه سوم با افزایش تعداد موها و افزایش تراکم موها البته در تراکم کم مواجه شدن. محققان از فوت وفن عکاسی ماکرو واسه امتحان وضعیت موی افراد استفاده کردن.

دو داروی دیگه (فیناستراید و ماینوکسیدیل) واسه درمان ریزش مو وجود دارن که بدون مشکل نیستن!

در گروه اول، یعنی گروه دارونما که از یه ترکیب خنثی استفاده شده بود، تعداد موها از ۱۱۴ عدد در هر سانتی متر مربع به ۱۱۱.۵ رسید. این در حالی بود که در گروه سوم، تعداد موها با افزایشی کم از ۱۱۰.۸ به ۱۱۸.۵ رسیدن. اما بهترین نتیجه در گروه دوم مشاهده شد. در این گروه، تعداد موها از ۱۰۴.۹ به ۱۱۵ رسید.

از این ترکیب دقیقا به مدت ۹۰ روز استفاده شد، اما افزایش تعداد موها در هر سانتی متر مربع تا روز ۱۳۵ مشاهده شد.

در این تحقیق اومده که داروی SM04554 به طور کامل امن و بدون عوارضه. علاوه بر اون، گفته شده هیچ مورد عجیب در بازه انجام تحقیق مشاهده نشده. سامومد می گوید که می خواد پس از انجام پژوهشی دیگه در ابعاد گسترده تر، این محصول رو ثبت و روونه بازار کنه.

دکتر ادم سیمون می گوید: «الان راه های پیشگیری از کچلی در مردان خیلی کم و محدوده. پس هرگونه دستاوردی در این مورد می تونه خبری خوش واسه کارشناسان پوست و البته مردم باشه.»

جالبه بدونین الان دو درمان واسه ریزش مو بین مردان محبوبیت داره. داروی اول «فیناستراید» است که گفته می شه بر قوای جنسی فرد اثر منفی می گذارد. داروی دوم هم «ماینوکسیدیل» است که دو مشکل اساسی داره: اول اینکه چند ماه زمان می برد تا تاثیر بزاره و دوم اینکه اینکه اگه مصرف اون رو متوقف کنین، ریزش موهاتون به حالت اول برمیگرده.

ویتامینای ضد ریزش مو

به چه دلیل موهایم می ریزد؟ ۶ دلیل اصلی ریزش مو

ریزش مو فرادید مطالب باحال روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *