فرار مرد گروگان گیر با لباس زنونه، سرقت ۱۱ کیلو طلا بوسیله دو زندانی فراری، اخطار رئیس پلیس کشور در مورد مطرح کردن تقلب در انتخابات مجلس و دستگیری زن شیشه ای در لباس مردان مهمترین اخبار بخش پلیس و حوادث در هفته جاری بود.

خبرهای داغ پلیسی تو یه هفته گذشته

در هفته جاری فرمانده نیروی انتظامی با اخطار نسبت به راه اندازی بحث تقلب در انتخابات مجلس در این باره گفت: اگه قرار باشه هر فردی واسه پیروزی در انتخابات توهین و افتراء رو اولویت کار خود بذاره این موجب آسیب دیدگی مردم می شه، انتخابات این نیس که هر کسی در اون پیروز نشد به خیابانها بریزه و مبادرت به تخریب شیشه و اموال مردم کنه.

احمدی مقدم گفت:در انتخابات ریاست جمهوری بیشتر رقابت بین دو یا سه کاندید اصلیه اما در انتخابات مجلس این جوری نیس و چندین نفر در شهرستانهای کوچیک کاندیدا می شن که باید ماموران پلیس پیشگیری و امنیت مراقب باشن تا فردی نخواد در انتخابات با دعوا قضیه رو پیش ببره. مطرح کردن بحث تقلب در انتخابات نه فقط اعتماد عمومی رو زایل می کنه بلکه مشکلات داخلی رو هم ایجاد می کنه.

فرار مرد گروگان گیر با لباس زنونه

دزد سابقه داری که با زندانی کردن اعضای یه خونواده مشهدی در منزلشون و پوشیدن لباس زنونه قصد فرار از محل سرقت رو داشت، به دنبال تعقیب و فرار پلیسی دستگیر شد.

چند روز پیش مردی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مشهد تماس گرفت و خبر داد سارقی وارد خونه همسایه اش در بلوار طبرسی شده و قصد جون اونا رو داره.

دقایقی بعد با حضور ماموران در محل و تحقیق از همسایه ها معلوم شد مرد صاحبخانه و خونواده اش در برگشت از مهمانی به خونه متوجه حضور یه دزد در منزل خود شده و قصد مقابله با اون رو داشته ان که مرد دزد با چاقویی که همراه داشته، اونا رو به مرگ تهدید و همه رو در محل زندانی کرده.

با اطلاعات به دست اومده از شاهدان حادثه محل به محاصره پلیس درآمد و ماموران با اخطار به دزد خواستن گروگان ها رو آزاد کرده و خود هم تسلیم شه. متهم که خود رو تو یه قدمی دستگیری می دید، با پوشیدن لباس زنونه و حضور در حیاط خونه وارد خونه همسایه شد و از این محل فرار کرد.

ماموران که متوجه فرار متهم شده بودن، به تعقیب اون پرداختن تا اینکه چند خیابون پایین تر از محل حادثه راه متهم رو تو یه کوچه بن بست سد کردن و با اخطار از اون خواستن تسلیم شه.

در همین موقع مرد دزد پوشش زنونه خود رو به بغل دستی انداخت و با چاقویی که در دست داشت، ماموران رو تهدید کرد و از اونا خواست از محل دور شن. ایشون گفت: وگرنه وارد خونه ی مقابل اون می شه و ساکنان خونه رو خواهد کشت و بعد خودکشی می کنه.

ماموران به گفتگو با متهم پرداختن تا شاید اون خود رو تسلیم کنه اما بی نتیجه بود. در همین موقع مرد دزد با لگد زدن به در خونه، اون رو باز کرد و قصد وارد شدن به خونه دیگه و گروگان گیری داشت که ماموران به اون حمله ور شده و پس از خلع اسلحه متهم رو دستگیر کردن.

قاتل چینی بازم قربونی گرفت

روز سه شنبه دوباره کامیون هوو دچار حادثه شده و جون ۳ نفر رو گرفت. همزمان با حضور ماموران در صحنه تصادف در محور گدودک مشخص شد تریلر هوو که در محور شمال به جنوب در حال تردد بود پس از دست دادن کنترل خود با یه دستگاه پراید برخورد کرده و اون رو به انتهای جاده پرتاب می کنه. تریلر هوو پس از این تصادف به سمت جاده مخالف منحرف و با یه دستگاه تریلر دیگه برخورد می کنه.

پس از این تصادف هر دو تریلر دچار آتیش سوزی شده و بدیش اینه راننده و سرنشین هوو و سرنشین تریلر دیگه در آتیش کشته شدن. راننده پراید هم شدیدا مجروح و به مراکز درمانی منتقل شد.

پس از حضور کارشناسان و بررسی دلیل اصلی تصادف مشخص شد راننده به دلیل نبود توانایی کنترل وسیله نقلیه به وجود اومده بوسیله استفاده ناجور از دنده ۵۰ درصد مقصر و کارخانه سازنده خودرو هم به دلیل مشکل فنی در سیستم ترمز ۵۰ درصد مقصر شناخته شد

زن شیشه ای سرکرده باند سرقت خودرو

به دنبال شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر سرقت های خودرو در ساعات پایانی شب، موضوع به صورت خاص در دستور کار ماموران پلیس اصفهان قرار گرفت.

گشت های خاص در سطح شهر به گشتزنی می پرداختن تا این که ماموران یه دستگاه خودروی پراید سرقتی که در حال تردد بودرا شناسایی و سارقان رو که ۲ نفر بودن، دستگیر کردن و در بازجویی از اونا مشخص شد که سرشبکه باند سرقت خودرو فردی به نام ناهید ۲۵ ساله س.

با شناسایی فرد نامبرده موضوع دستگیری این شخص به صورت خاص در دستور کار قرار گرفت و ماموران همه نقاط سطح شهر رو زیرنظر گرفتن.

دستگیری سرکرده باند با پوشش مردونه

تحقیقات ادامه داشت تا این که ماموران یه دستگاه خودروی پراید با پلاک خراب و تقلبی رو که راننده اون یه مرد ۲۵ ساله بود، مشاهده و ضبط کردن.

در بررسی های اولیه و استعلام شماره اصلی خودرو مشخص شد چند روز گذشته این خودرو با زور از صاحبش ربوده شده که در بازرسی از این خودرو یه عدد پایپ آغشته به شیشه و یه عدد فشنگ مشقی و یه عدد باتوم فنری و یه دستگاه دریل و تعدادی وسیله آلات مخصوص تعویض پلاک کشف و ضبط شد. در بررسی ها مشخص شد متهم که لباس مبدل پسرانه پوشیده یه زنه و با تغییر قیافه، خود رو به شکل مردان درآورده که پس از انتقال به کلانتری مشخص شد نامبرده ناهید همون سرکرده باند سارقان خودروست که با تغییر قیافه و تشکیل باند بزرگی در بخش های سرقت خودرو و داخل خودرو فعالیت زیادی داره.

در تحقیقات انجام شده از سرکرده باند، اون سه نفر دیگه از همدستانش رو هم معرفی کرد که بدون این دست اون دست کردن با هماهنگی مقام قضایی، متهمان به نام های علی ۲۶ ساله، قاسم و حمید در مخفیگاهشان دستگیر شدن.

در بازرسی از مخفیگاه اونا ۲ دستگاه خودروی مسروقه همراه مقادیر قابل توجه ای قطعات یدکی شکل های جور واجور خودروهای مسروقه کشف و ضبط شد. با تشکیل پرونده ای واسه اعضای این باند دستور قضایی در این رابطه صادر و با تحویل متهمان به پلیس آگاهی تحقیق واسه کشف دیگه سرقتای اعضای باند ادامه داره.

دو زندانی فراری دزد ۱۱ کیلو طلا

اوایل تیر امسال مأموران کلانتری ۲۷۱ شهرری به دنبال شکایت مرد بازاری از سرقت کیف ۱۱ کیلو طلا باخبر شدن.

مالباخته با چهره ای برافروخته و صدای لرزان گفت: «در بازار تهران طلافروشی دارم و عصر امروز پس از تعطیلی مغازه با مترو به ایستگاه بهشت زهرا رفتم تا سوار بر خودروی پارک شده ام به خونه برگردم. امروز حدود ساعت ۶ عصر وقتی از مترو پیاده شدم، همراه دو تن از همکارانم به طرف خودرو می رفتم که یهو دو مرد قوی هیکل به طرفم حمله ور شده و پس از کتک کاری شدید، کیف دستی شامل ۱۱ کیلو طلای امانتی رو سرقت کردن.

دوستانم که تماشاگر ماجرا بودن به تعقیب اونا پرداختن، اما دزدان چاقو به دست به اونا هم حمله ور شدن و بعد هم سوار بر یه دستگاه موتوسیکلت فرار کردن. پس از این شکایت، پرونده با دستور دادیار هاشمیان از شعبه اول دادسرای جنایی تهران واسه رسیدگی در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت. با در نظر گرفتن روش و شگرد تبهکاران در سرقت کیف طلا، کارآگاهان فرضیه سرقت از طرف دزدان حرفه ای و سابقه دار رو مطرح کردن. پس در اولین مرحله از تحقیقات تصاویر دوربین های مداربسته محل سرقت مورد بازبینی قرار گرفت تا اینکه هویت یکی از سارقان شناسایی شد.

خبرهای داغ پلیسی تو یه هفته گذشته

در بررسی سوابق مجرم سابقه دار مشخص شد اون دارای ۶ فقره سابقه سرقت، معاونت در قتل، رابطه حروم و اخلال در نظم عمومی بوده که از طرف دو شعبه دادسراهای عمومی تهران به اتهام شرکت در نزاع های جمعی، تیراندازی و درگیری های مسلحانه و شرارت تحت تعقیب پلیس امنیت عمومی قرار داره.

هم اینکه مشخص شد ایشون یه مدت قبل به اتهام کیف قاپی و سرقت از طرف قاضی دادگاه بعثت به ۸ سال حبس محکوم شده که پس از سپردن وثیقه از زندان خارج و متواری شده.

بدین ترتیب کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی در ادامه تحقیقات به این نتیجه رسیدن اسماعیل در زندان با یه زندانی سابقه دار که به اتهام زورگیری و کیف قاپی زندانی بود، آشنا شده و به دنبال خروج از زندان اقدامات مجرمانه شون رو از سر گرفته است. در حالی که تحقیقات و ردیابی های تخصصی واسه شناسایی مخفیگاه متهمان ادامه داشت، کارآگاهان ردپای اونا رو در نزدیک قرچک و محله ای در شرق تهران شناسایی کرده و پس از چند روز تعقیب و مراقبت ساعت ۲ بامداد ۲۱ مهر تبهکاران رو در مخفیگاه هاشون به دام انداختن.همزمان با انتقال متهمان به اداره آگاهی، اونا به سرقت کیف ۱۱ کیلو طلا اعتراف کردن.

سرهنگ کارآگاه مهدی قزلباش – معاون مقابله با جرایم خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ – با اعلام این خبر گفت: الان تحقیقات تخصصی از متهمان واسه شناسایی بقیه جرایم احتمالی ادامه داره. مالباختگانی هم که در مناطق جور واجور شهر مخصوصا نزدیک بازار طلای تهران هدف سرقت و زورگیری تبهکاران قرار گرفته ان، می تونن واسه شناسایی متهمان و پیگیری شکایت به اداره پنجم پلیس آگاهی واقع در خیابون وحدت اسلامی مراجعه کنن.

منبع :

noindex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *