پکن: انتشار تصاویری از یه پسر بچه ۵ساله چینی در اینترنت باعث تعجب خیلی از کاربران شده.

عکس قلب برجسته

 

قضیه از این قراره که قلب این پسر بچه به نام «ژانگ ویو اون» به شکل عجیبی روی قفسه سینه ایشون برجسته شده. پزشکان چینی اعلام کردن که این پدیده نادره و بارها ایشون رو واسه انجام عمل جراحی معاینه کردن. این طور که به نظر می رسه اونا هنوز راه حل قطعی واسه درمان این پسربچه پیدا نکرده ان و مطمئن نیستن که ایشون پس از جراحی زنده می مونه یا نه. البته بارها در جهان نوزادانی متولد شدن که قلب شون بیرون از بدن قرار داشته اما اون چیزی که باعث تعجب پزشکان شده زنده موندن ژانگ تا ۵ساله. می گن که والدین ژانگ از طبقه فقیر چین هستن و بخاطر این جامعه پزشکی چین معتقد شده تا بیشتر هزینه درمان بچه اونا رو بردوش بگیره.

جدا شدن کوه یخی ۳۰میلیون تنی

ولینگتن: زلزله ۲روز پیش در نیوزلند باعث اتفاقات عجیب و غریبی شده. در میون این اتفاقات جدا شدن کوه یخی۳۰میلیون تنی از یخچالای طبیعی تاسمان در پارک ملی آئوراکی در بالاترین جایگاه اخبار قرار داره. کارشناسان محیط زیست در این منطقه اعلام کردن که زمین لرزه شهر کرایس چرچ باعث شده تا توده یخی به وزن حدود۳۰تا ۴۰میلیون تن از یکی از یخچالای طبیعی این کشور جدا شه. کارشناسان دلیل این رو امواج ۳متری دریا حاصل از زلزله۶.۳ دهم ریشتری در این کشور اعلام کردن. البته هرچند این کوه یخی بزرگ در دریاچه ای گیر افتاده اما مسئله آب شدن اون مقامات محلی رو حسابی نگران کرده. می گن تا کنون حدود ۷۵نفر از اهالی شهر کرایس چرچ در این زلزله فوت کردن.

ثبت بلندترین صدای گربه

لندن: محققان شدت صدای گربه ای رو ثبت کردن که می گن بلندترین صدا رو در بین گربهای جهان داره. صدای خرناسای «اسموکی» گربه خونگی خانوم آدامز به حدی بلنده که بعضی وقتا به ۹۲دسیبل می رسه. این در حالیه که بیشتر گربهای جهان صدایی در حد ۲۵دسیبل دارن. صاحب این گربه میگه وقتی که اسموکی خرناس میکشه دیگه نمی تونه صدای تلویزیون و رادیو رو تشخیص بده. به گفته صاحبان اسموکی، بعضی وقتا ایشون به انداز ه ای به خرخر کردن بی دلیل خود ادامه میده که گلویش خشک شده و سرفه های شدیدی می کنه. با اینحال، اونا در تلاش هستن که صدای گربه شون رو به عنوان بلندترین صدای ثبت شده در بین گربه ها در کتاب رکوردهای گینس ثبت کنن.

پیدا شدن کیف پس از ۴۱سال

نیویورک: کیف جیبی یه مرد ۷۷ساله پس از ۴۱سال پیدا شد. آقای ردلف رستا احتمال میده در سال۱۹۷۰میلادی که واسه روزنامه نیویورک تایمز به عنوان مدیر بخش هنری مشغول به کار بوده این کیف رو گم کرده باشه. البته احتمال دیگه اینه که سارقی کیف ایشون رو دزدیده و در لبه پنجره طبقه دوم همون ساختمون مخفی کرده باشه. به هرحال نگهبانان ساختمون وقتی در حال بازرسی بودن با این کیف مواجه شدن و از روی مدارک درون اون مانند کارت عضویت در روزنامه، کارت خون و عکس چند نفر از اعضای خونواده آقای رستا فهمیدن که کیف واسه ویه. البته ۳سال پیش هم مانند همین اتفاق افتاد و مردی پس از ۴۰سال کیف پول خود رو که در سالن تئاتر شهر کالیفرنیا گم کرده بود، پیدا کرد.

جمع آوری : آلامتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *