بویینگ 777

اخبار جدید منتشر شده درباره هواپیمای مفقود شده مالزیایی نه فقط به حل این ماجرای پیچیده کمکی نکرده ، بلکه ابهام درباره سرنوشت این پرواز رو بیشتر کرده .

مقامات امریکایی در تازه ترین بررسی به این نتیجه رسیدن که هواپیما در ته اقیانوس آرومه و اینطوری گزارش روزنامه وال استریت ژورنال درباره چهار ساعت پرواز بویینگ ۷۷۷ پس از آخرین تماس رو تایید می کنن.

ناو هواپیمابر USS Kidd واسه پیدا کردن نشونه ای از هواپیما به اقیانوس ارام اعزام شده. ویلیام مارکز یکی از فرماندهان ناوگان هفتم آمریکا در این مورد گفت :«ما واسه گشت زنی ساده اینجا نیامده ایم بلکه دولت مالزی از ما درخواست کمک کرده . ولی به نظرم کار اصلا ساده نیس  و مثل اینه که بازی از صفحه شطرنج به زمین فوتبال کشیده شده باشه.»

اما مقامات مالزیایی در حالی از آمریکاییا کمک خواسته ان که اول گزارش روزنامه وال استریت ژورنال رو به طور کامل رد کرده بودن و یکی از مسئولان هوانوردی این کشور گفته بود اصلا دلیلی نداره که این گزارش رو باور کنیم!!

بعضی از تحلیل گران با وجود اینکه امکان صحت گزارش پرواز چهار ساعته هواپیما رو ممکن می دونن، اما مکان دقیق اون رو به طور کامل غیر قابل تشخیص تلقی می کنن. اقیانوس هند سومین اقیانوس بزرگ دنیاست و جستجو در اون می تونه حتی سالها به طول برسه.

اطلاعات جدیدی که بوسیله مقامات مالزیایی اعلام شده می تونه جنبه تازه ای به ماجرا بده. اونا روز پنج شنبه اعلام کردن که سیستمهای ارتباطاتی هواپیما به فاصله ۱۴دقیقه از هم از کار افتادن. به گفته اونا سیستم گزارش اطلاعات هواپیما ساعت ۱:۰۷ صبح از کار افتاد ولی سیستم جایابی هواپیما در ساعت ۱:۲۱ خاموش شد و این اتفاق به نظر بعضی می تونه نشون از از قصد بودن قطع سیستمای ارتباطی بده.

خود روزنامه وال استریت ژورنال که گزارشش موجب اعزام ناو هواپیما بر به منطقه شده هم دو پهلو انجام داد . در نسخه اصلی گزارش اشاره شده بود اطلاعت کسب شده از موتور رولز رویس هواپیما  نشون دهنده پرواز اون واسه ۴ ساعت بعد از آخرین تماسه اما در نسخه اصلاح شده که چند ساعت بعد منتشر شد ، یهو منبع خبر به اطلاعات کسب شده از خط ارتباطی ماهواره ای هواپیما تغییر پیدا کرد !! به نوشته این روزنامه محققان در حال تحلیل اطلاعات دریافتی هستن و یه مدت زمان میبره تا درباره محل احتمالی هواپیما به نتیجه ای برسن چون در صورت چهار ساعت پرواز ، هواپیما می تونه صدها کیلومتر دورتر از مکانی که تصور می شد، سقوط کرده باشه.

با این حال  کامل بالانتین یکی از متخصصین هوانوردی در گفتگو با سی ان ان نبود رویت هواپیمای به ابعاد بویینگ ۷۷۷ واسه چهار ساعت در آسمون  رو به طور کامل بعید می دونه ومی گوید :« خیلی واسه من سخته که این حرف رو باور کنم. یعنی هواپیما چهار ساعت در حال پرواز بوده و هیچ رادار نظامی و غیر نظامی اون رو ندیده؟  واقعا باورنکردنیه!»

در همین حال سی ان ان گزارشی از مشکل اخلاقی کمک خلبان هواپیما جفت و جور کرده و اشاره کرده فارق ابوحمید از سالها قبل به کارای غیراخلاقی در داخل کابین انجام می داده و زنان رو به داخل کابین هواپیما دعوت می کرده. سی ان ان ضمن انتشار عکسایی در این مورد، گفتگویی با یکی از زنان که قبلا با این کمک خلبان رابطه داشته، منتشر کرده.

جالبه بدونین طبق قوانین بین المللی هر کاری غیر از هدایت هواپیما موقع پرواز در کابین خلبان ممنوعه.

خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *