حاشیه سازی یه خبرنگار در اولین نشست خبری رئیس جمهور دولت یازدهم پس از مراسم تحلیف،دلیل شد تا نظم جلسه چند دقیقه ای به هم بریزه. اما این خبرنگار که خود رو احمدی نژادی می خواند که بود؟

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر- : بازم نشست خبری روحانی و بازم یه حاشیه دیگه. این بار اما کسی صحبت از «روحانی یادت باشه …» نکرد. بلکه یکی از نمایندگان جریان فکری دولت دهم، نشست خبری رئیس جمهور رو به هم ریخت.

دیروز و در اولین نشست رئیس دولت یازدهم پس از مراسم تنفیذ و تحلیف، وقتی که مجری نشست خبری داشت آخرین خبرنگاران رو واسه طرح سوال خود از رئیس جمهور فرامی خواند، یه دفعه یکی از خبرنگاران از میونه سالن نشست از جا بلند شد و با تاکید بر «احمدی نژادی » بودن خود، انتقاداتی نسبت به شعارهای دکتر روحانی گفت و نظم جلسه رو واسه دقایقی به هم ریخت.

این اما اولین بار نبود که این خبرنگار در نشستای خبری دکتر روحانی خبرساز می شد.

داس به جای کلید

دوشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ وقتی در اولین نشست خبری رئیس جمهور منتخب، خبرنگار «ایران سپید» پشت تریبون ایستاد، سوال و جواب جالبی مطرح شد. اون پرسید :«ده ها ساله که معلولان به صورت سمبلیک روش زوم شده ان. شما چه می کنین؟ من یه احمدی نژادی هستم. شما مدیران دولت قبلی رو درو می کنین؟»

جواب رئیس جمهور منتخب اما، از ان پاسخایی بود که به قول مطبوعاتیا «تیترخور» خیلی خوبی داشت:« ما کلید داریم، داس نداریم.» پاسخی که عکس العمل و تشویق حاضران در محل نشست خبری رو هم به همراه داشت. روحانی در ادامه هم گفت:«دولت آینده مفید بودن و شایسته سالاری رو مقصد و مناط کارش قرار می دهد. همه مدیران شایسته ای که در این ۸ سال کار کردن از اونا استفاده می کنیم البته جز کسائی بدون بلیت و اتوبوسی اومده ان. من نخوام گذاشت در دولت آینده به کسی توهین شه! »

این، همون خبرنگاری بود که دیروز هم در نشست خبری، حاشیه سازی کرد.خبرنگار طرفدار احمدی نژاد از روزنامه ی «ایران سپید» که در نشست خبری قبلی روحانی سئوال پرسیده بود در آخر نشست خبری به اعتراض برخاست و دقایقی به ایراد سخن پرداخت و گفت: «میونه روی به معنی حذف افراد غیر هم فکر نیس که خبرنگاران حاضر در جلسه به طور تکراری صلوات فرستادند روحانی هم در جواب گفت: روش شما مخالف با اعتداله و اولین نکته در میونه روی تعهد به قانون و نظمه.»

معلمی که مدیرمسئول شد

اما این خبرنگار که در دو نشست مطبوعاتی روحانی خبرساز شد کیست؟ نام اون «علی رضا محمد بیگی» است. اون کارشناس ارشد رشته زبون وادبیات فارسیه و حدود ۲۲ سال در آموزش وپرورش در مقاطع دبیرستان و پیش دانشگاهی مدارس معمولی تدریس کرده که دو سال پایانی این تدریس در مدارس نابینایان بوده.

محمد بیگی طبق اطلاعات دردست و جست وجوهای اینترنتی هیچ گاه فعال سیاسی نبوده، اون یه سال سابقه ی سردبیری دو نشریه ی داخلی در آموزش وپرورش و یه سال سردبیر نشریه ی سلحشوران اسلام مجتمع ایثارگران رو عهده دار بوده. از سال ۸۳ تا کنون هم در هفته نامه ی هزاره سوم که هم به صورت عادی و هم خاص نابینایان (بریل) منتشر می شه مدیرمسووله . اون از حدود ۶ ماه پیش هم در زمان تیم مدیریت فعلی موسسه ایران و مدیر پرحاشیه اش(حنیف حسین ستاریان) به این موسسه اومد مدیرمسوول روزنامه «ایران سپید» شد. محمد بیگی در جریان انتخابات ریاست جمهوری از طرفداران ورود آقای مشایی به انتخابات بوده. اون خود رو «احمدی نژادی» معرفی می کنه اما به نظر نمی رسد کاراش در این دو نشست، اعتباری واسه شخص احمدی نژاد به همراه آورده باشه.

noindex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *