اوایل سال ۲۰۱۳ بود که به یه باره بحث رتبه بندی و رتبه بندی سایتا اهمیت زیادی یافت. در همون موقع بود که موجی از مطالب در مورد بهبود رنک سایت و عوامل موثر بر رتبه بندی منتشر شد که اگه راستش رو بخواین ما رو هم کمی سردرگم کرد. حتی بعضی ۲۰۰ عامل موثر در رتبه بندی سایت معرفی کردن که نگاه کردن به اونا هر کسی رو از توجه به موضوع و ناامید می کرد!
البته این موضوع تا حدودی درسته. اگه بخوایم به بحث رتبه بندی و رتبه بندیایی که به وسیله گوگل انجام می شه نگاهی داشته باشیم عامل یا عوامل موثری رو باید در نظر گرفت؛ اما همه این عوامل اهمیت برابری ندارن و بعضی نسبت به بقیه مقدم تر هستن. از اون جایی که الگوریتم گوگل در سال ۲۰۱۷ مشابه با هر سال تغییر کرده لازمه با ۴ نکته در رتبه بندی سایت آشنا شید و بعد موفقیت رو به آعوش بکشین.

چند تا نکته مهم در رتبه بندی سایت

محتوا رو دست کم نگیرید
اگه ۱۰ بخش داشته باشه ۷ بخش اون به وسیله محتوا بهینه تامین می شه. اما این روزا هر محتوایی به چشم گوگل نمیاد. گوگل نکته سنج ما به دنبال اخبار و مطالب تکراری و بی جاذبه نمی شه. اون قدربه فکر شما هستش که مدتا هستش تمرکز خود روی کلمات کلیدی رو کم تر کرده و به روش متفاوتی سایتا رو طبقه بندی می کنه.
گوگل اولین و مهم ترین ابزاریه که گوگل با به کار گیری اون محتوا رو نه از روی کلام بلکه از روی معنی آزمایش می کنه.
بک لینکا در سئو مهم هستن

این را هم حتما بخوانید :
خطرناک‌ترین شخصیت‌ها بر روی اینترنت در ۲۰۱۵

بک لینک

هممون از اهمیت بک لینکا آگاه هستیم. نگاه گوگل نسبت به بک لینکا همیشه خاص بوده و با ورود به سال ۲۰۱۷ سخت گیری اون روی بک لینکا بیشتر شده. گوگل دیگه نه به تعداد بک لینک بلکه به تنوع و تغیر منابع لینک توجه می کنه. سه عامل اساسی که در تولید بک لینک به درد بخور نقش دارن عبارتند از: تعداد لینک دهنده، ثبات لینک و تنوع لینک.
تجربه کاربر در به کار گیری از نسخه موبایل

موبایل

موبایل اولین ترجیح کاربر واسه مرور سایتای مختلفه و گوگل هم از قبل بارها تکرار کرده اولویت ایندکس صفحات با کاربران گوشیای هوشمنده. بررسیای انجام شده روی ۱۰۰ سایت برتر جهان نشون میده که نسخه موبایل بهینه و کاملی از سایت خود داشتن.
تست بهینه بودن نسخه موبایل سایت
کنسول جستجو گوگل، آنالیزگرای سرعت و وسیله های تست داده در ساختار اپلیکیشن یا نسخه موبایل به شما کمک می کنن بهینه بودن نسخه موبایل سایت خود رو سبک سنگین کنین و به این شکل رنک سایت خود رو بهتر کنین.